19" lcd na doma

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kurcatovium 9. 4. 2007 22:13

Který z těchto, případně jiný za podobnou cenu (nakupuje se v Alfě, musí být dostupné)?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X0270209EY
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X027020CKJ
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2007 09:24

Ahoj,

nechci Ti nic vnucovat, ale díval jsi se i na něco od LG?

Třeba http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X027020CAD

Neznám jej osobně, ale ....
...pokud jsem měl možnost osobně i parametrově porovnávat LCD LG a v podobné kategorii BenQ, pro mě vždy vyhrálo LCD od LG. Ale je to jen můj názor :wink:
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 10. 4. 2007 19:26

Ano, na ten jsem samozřejmě koukal také - mám doma starší verzi tohoto a je pro dané účely v pohodě... ALE... Není v Alfě skladem, takže nepřipadá v úvahu.
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2007 20:51

Škoda - jedině jej vzít jinde.

V každém případě má lepší ,,papírové" parametry, než Tebou nabízené dva LCD panely.

Musíš to samozřejmě zvážit - záleží na Tobě ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 10. 4. 2007 22:41

Z tohodle výběru BenQ, důvod - DVI výstup na rozdíl od Samsunga, 16,7 milionů barev oproti 16,2 u Samsunga
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2007 09:04

Souhlasím s Tučňákem, ač musím podotknout, že já bych ještě hledal, či popřípadě kupoval jinde.

Pokud si skutečně vedle sebe postavím BenQ a LG (ve stejné cenové kategorii), mně osobně vyhovuje (zatím) víc LG.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas 11. 4. 2007 09:20

Vcera jsem objednaval tenhle pozadavek byl jen na internet a nejaky blbiny pro malou cena okolo peti
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X027020CPM
MSI Megabook M655x-035, AMD Turion64 MT37 2,0GHz, 2x512MB DDR400, HDD 100GB 5400rpm, ATI Mobility Radeon X1600 256MB
Lucas
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2007 09:42

Lucas

je jistě řada lidí, kteří opravdu nepotřebují žádnou ,,hifárnu". Tudíž jim, dá se říci, jakékoliv korektně fungující LCD, bude plně postačovat. Prostě jim jde o cenu. Počet barev, větší body a další případné kritizované anomálie nijak nevnímají.

Tebou uváděné LCD má pro mě jednu ,,vadu na kráse", a to chybějící DVI konektor. Proč mně to tak vadí? V případě teoretického výskytu rušení v signálu, je možno použít tento lépe fungující typ propojení (nerušený).

Je to opravdu základní model, a tudíž je třeba k němu i takto přistupovat.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas 11. 4. 2007 12:21

S tim DVI s tebou naprosto souhlasim to jsem majitele taky upozornoval ale na druhou stranu je v tom opravdu tak strasne rozdil? Myslim ze rozhodne ne sice by se do budoucna hodilo ale co bude za 2 roky? Kdo chce DVI at si priplati a davat to na Gefore 4 kde je stejne jenom analog je zbytecnost.
MSI Megabook M655x-035, AMD Turion64 MT37 2,0GHz, 2x512MB DDR400, HDD 100GB 5400rpm, ATI Mobility Radeon X1600 256MB
Lucas
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2007 13:09

Rozdíl v tom není - alespoň pro mě ne. Jenže jsem se již několikráte setkal s problémem, kdy byl (z nějakých lehce nezjistitelných důvodů) signál rušen. Při připojení LCD k PC pomocí DVI konektorů a příslušného káblu - byl problém vyřešen.

Je to pro mě, taková jistota ;-)

EDIT: samozřejmě jsem se (bohužel) setkal i s tím, kdy DVI propojení nebylo možné, neboť LCD tento konektor neměl. A tak majitel PC pracně hledal, kde se mu co ruší.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 11. 4. 2007 16:09

To MgX: Já osobně bych ten BenQ taky nekoupil (jen sem odpověděl, který z těch dvou se mi zdá lepší :) ), to opravdu raději to LG, které momentálně mám (jiný než zde avizovaný model) a sem spokojený..Jedině si tazatel musí počkat až bude skladem, nebo se ještě porozhlédnout po něčem jiném a nebo nakupovat jinde..
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kurcatovium 12. 4. 2007 19:43

tak nakonec v den objednávky dovezli na sklad LG L1953TQ :) slušná kvalita LG, navíc má DVI... a za super peníz (cca 5300,-)
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod sterivap 12. 4. 2007 19:54

[quote="Tučňák"oTo MgX: Já osobně bych ten BenQ taky nekoupil (jen sem odpověděl, který z těch dvou se mi zdá lepší :) ), to opravdu raději to LG, které momentálně mám (jiný než zde avizovaný model) a sem spokojený..Jedině si tazatel musí počkat až bude skladem, nebo se ještě porozhlédnout po něčem jiném a nebo nakupovat jinde..
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2007 20:54

sterivap

Každý člověk má svůj názor a výrobky, které upřednostňuje před jinými.

Kdybys pořádně četl všechny příspěvky, zjistil bys, že jsem kromě jiného napsal i toto

MgX píše:...pokud jsem měl možnost osobně i parametrově porovnávat LCD LG a v podobné kategorii BenQ, pro mě vždy vyhrálo LCD od LG. Ale je to jen můj názor :wink:s/quote]

Všimni si závěru oné citace - ale je to jen můj názor :wink:
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2007 21:03

kurcatovium píše:tak nakonec v den objednávky dovezli na sklad LG L1953TQ :) slušná kvalita LG, navíc má DVI... a za super peníz (cca 5300,-)3/quote]

Ahoj,
chtěl jsem se podívat na Tebou uváděné LCD, ale nějak ho nemůžu najít. Hledám špatně, nebo ses uklepl :?: :roll:
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 12. 4. 2007 21:47

sterivap píše:[quote="Tučňák"oTo MgX: Já osobně bych ten BenQ taky nekoupil (jen sem odpověděl, který z těch dvou se mi zdá lepší :) ), to opravdu raději to LG, které momentálně mám (jiný než zde avizovaný model) a sem spokojený..Jedině si tazatel musí počkat až bude skladem, nebo se ještě porozhlédnout po něčem jiném a nebo nakupovat jinde..
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 4. 2007 17:35

jo, uklepl jsem se... je to LG L1953TR-SF

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 4. 2007 19:46

kurcatovium

Díky za informaci. Já jsem jen nevěděl, zda se nejedná o nějakou novinku apod. :wink:

Jestliže budeš mít nějaký bližší poznatek o tomto LCD, pak nám to sem napiš.

Díky
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod patulko 18. 4. 2007 12:46

Trosku OT, co znamena funkcia PIVOT a TCO3 pri LCD? Dik
patulko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2007 12:59

PIVOT - je, že můžeš natočit obraz o 90° (dát jej na výšku). Někdy je doprovázena i softwarem a automatickou detekcí.
Tudíž - otočím LCD - automaticky se mně přehodí i obraz.

TCO03 je, pokud se nepletu, ergonomická norma. Některé LCD mají ,,jen" TCO99 - to může být způsobeno jen tím, že uvedené LCD má ,,barevnější" rámeček, který obsahuje trošku více některých ,,zakázaných látek" - na funkci to nemá vliv.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod patulko 18. 4. 2007 13:04

Daukjem, cize .. pre bezneho cloveka ani 1 vec nema vyznam ... ;)) Len som si vsimol, ze modely s PIVOT su drahsie, ale je to vec kt. nevyuzijem ..

Dakujem
patulko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2007 13:17

Pro běžného člověka by mělo význam, pokud by norma TCO byla nižší jak TCO 99 - tam bych se nad koupí (a tím proč je ta norma nižší) pozastavil.

Mezi TCO03 a TCO99 by měly být jen nepatrné rozdíly - je to však jen můj názor, možná se najde někdo, jež řekne, že ,,kecám";-)

EDIT: PIVOT je opravdu jen pro ty uživatele, kteří jej využijí. Znám hodně lidí, kteří si koupili určité LCD, právě jen z důvodu PIVOTu. Nakonec jej stejně nepoužívají. Takže - musíš to zvážit sám.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 18. 4. 2007 15:24

TCOcka su udelene certifikaty. V sebe zahrnaju ergonomiku, emisie, energiu a ekologiu. Pri prechode 99 na 03 bola este 01 ale ta sa tykala mobilnych telefonov(spomeniem hodnotu SAR a dalsie veci). V TCO 03 doslo k zlepseniu vo vsetkych oblastiach, a certifikat je udelovany na zaklade podstatne prisnejsich podmienok. Viac zaujmavosti na wikipedii
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2007 15:36

falus

určitě máš pravdu.
Ale myslím, že mnoho LCD nedostane tento certifikát, právě kvůli nějaké (jedné) zvýšené hodnotě. Pokud se nepletu, pak jsou třeba dvě stejné LCDčka, kdy jedno je barevně ,,klasika" a druhé je stříbrno-černé - ,,klasika" ponese na sobě nálepku TCO03, ale stříbrno-černé TCO99. Všechno je stejné, jen kvůli rozdílu v barvě, tudíž většímu předpokládanému znečištění ŽP, má ,,barevnější" LCD horší přidělený certifikát, a to ,,jen" TCO99.

Pokud se zásadně mýlím, oprav mě.
S pozdravem MgX
MgX
Junior