blikajici monitor

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vpraci 10. 4. 2007 14:24

Hola,
nejsem si jist jestli jsem si toho vsiml az ted, ale i kdyz nastavim monitor na max obnovovaci frekvenci, tak blika. Mam ho uz pres 2 roky . LCD Hyundai LN70N. mohl by mi někdo poradit, v cem to muze byt ?
diky :wink:
vpraci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kalimero 10. 4. 2007 14:29

v kazdom pripade na LCD monitore by si nemal vidiet ziadne blikanie .. uz aj ked mas 60 Hz tak to vidno neni ... ak ti blika tak asi nebude uplne v poriadku . pripadne skus druhy kabel .. DVI ak tam je .. u mna bol ten problem ze ked som ho mal na VGA tak blikal a potom ked som ho prehodil na DVI tak aj pri 60 Hz uplne super obraz .. ale mam inu znacku
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 10. 4. 2007 14:32

co je max obnovovaci frekvence? 60 Hz?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod vpraci 10. 4. 2007 14:45

MP: 75
Kalimero: co je prosimte DVI ?
vpraci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kalimero 10. 4. 2007 14:50

DVI je druh pripojenia monitora .. akurat vyhodu to ma taku ze oproti VGA je digitalny .. inac ten monitor som na nete ani nenasiel podla toho oznacenia takze ti neviem povedat ci ma DVI vstup ... ale skus pozret .. je to podobne ako to co tam davas ..ten VGA kabel co tam mas .. len je to o nieco dlhsie .. ak by si to nasiel a samozrejme to musi mat aj grafika tak skus zohnat kabel a uvidis ...
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod Kalimero 10. 4. 2007 14:51

a 75 Hz je asi maximum co zvladaju LCD take bezne takze viac ani nepojde a ono aj 60-70 Hz ti staci ...
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2007 15:06

Pokud Tvé LCD nabízí oba dva typy připojení a stejně tak GK, která do něj posílá signál, můžeš vyzkoušet oba dva kabely - DVI a D-SUB.

Také zkus změnit obnovovací frekvenci - samozřejmě v rozsahu, který doporučuje (povoluje) výrobce panelu. Většinou 60-75Hz - jak se už tady psalo.

Já osobně mám z poslední doby zkušenost ....

...své PC mám připojené k LCD přes DVI a mám nastavenu OF na 75Hz (tak mně to momentálně přijde nejlepší). Nedávno jsem však připojoval ke svému LCD dvě další PCčka. Vždy přes D-SUB. Při ponechání OF na 75Hz, jsem měl písmenka rozmazaná. Ideálem byla nakonec volba 60Hz ;-)

Prostě si to vyzkoušej a co Ti bude nejlíp vyhovovat, tak tam nech. Jen nezapomínej, že v nastavení OF, bys měl mít zatržítko na ,,Skrýt režimy, které nemůže monitor zobrazit", nebo myslet na onen rozsah OF pro LCD, a to 60Hz - 75Hz max!

EDIT: samozřejmě nezapomínej, že chyba může být i v propojovacím kabelu. V případě propojení přes D-SUB je větší pravděpodobnost případného rušení. Teoretická je taky varianta, s nestabilitou sítě.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vpraci 12. 4. 2007 15:05

tak diky vsem zucastnenym, ale propojeni mam jen jedno a to zrejme to klasicky (d-Sub?) a dobre me jeden jen ve win s nastavenim OF 75, pri 60 to blika (pri 70 taky ), pod linuxem to blika i pri 75 . Predtim jsem se sekl v tom oznaceni http://www.hyundaiq.com/pro_l70n.asp (tohle je spravne). jeste jednou dik.
vpraci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2007 15:22

Ahoj,

jen tak pro úplnost můžeš přeci jen zkusit vyměnit propojovací kabel PC->LCD.

Také zkus tento káblík dát pryč (co nejdále) od jiných kabelů, reproduktorů .....

Uvidíš, zda to pomůže.

BTW: v linku, který jsi sem dal na Tvé LCD, máš vše krásně popsáno.
Povolené (doporučené) rozlišení/ povolené obnovovací frekvence

Factory Preset Modes Analog
640 x 480 @ 60/75 Hz
720 x 400 @ 70 Hz
800 x 600 @ 60/75 Hz
1024 x 768 @ 60/70/75 Hz
1280 x 1024 @ 60/75 Hz

I to, že Tvé LCD má pouze D-SUB konektor.

Connector 15 pin D-sub

EDIT: co je to pro Tebe blikání? Můžeš to upřesnit?
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod peta303 12. 4. 2007 15:28

pokud LCD bliká, bývá to většinou blbnoucím nebo odcházejícím podsvícením.
peta303
Junior

Odeslat příspěvekod jirka44 12. 4. 2007 15:42

To MgX:

když změníš obnovovací frekvenci a jsi připojený přes analog musíš po každé změně znova nastavit clock a phase nebo stisknout auto.
jirka44
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2007 20:25

jirka44

To reaguješ na toto :?:

MgX píše:Nedávno jsem však připojoval ke svému LCD dvě další PCčka. Vždy přes D-SUB. Při ponechání OF na 75Hz, jsem měl písmenka rozmazaná. Ideálem byla nakonec volba 60Hz ;-)
/quote]

Pokud ano, tak jsem zkoušel přenastavit kde co a kde koho :wink: Nic nepomohlo - ani tlačítko AUTO.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod chemistry 5. 5. 2007 13:21

nejdem zakladať nový thread, ale mam problem s blikajúcim lcd v práci je to klasické nové kancelárske Prestigio s DVI. ked je zapojený D-Sub bliká jak blázon. na dvi je to lepšie ale stále je tam blikanie.Dôvod : vedla kancelárie za stenou cca 15 metrov je velký lakýrnický box. ked ho kluci spustia začne to blikať. nerozumiem že to môže mať takéto rušivé vplyvy. viete niečo rozumné poradiť . dik
chemistry between us
chemistry
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 5. 2007 15:04

chemistry

a nekolísá vám napětí v síti, přičemž by to mělo nějaký vliv na LCD a jeho blikání?
Zkus při připojení přes DVI (když to bliká míň) přehodit obnovovací frekvenci LCD - v povoleném rozsahu (většinou 60-75Hz)

Jak tady už kluci psali - odrušení je většinou složité. Ale napadá mě, zkusit přepěťovku s nějakým ,,šumovým" filtrem. Třeba to alespoň trošičku situaci vylepší.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod chemistry 5. 5. 2007 19:14

MgX
dík vyskúšam, bo už ma ide šlahnúť z toho blikania
chemistry between us
chemistry
Junior

Další stránka