Tiskárna HP a Canon - která má levnější provoz?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lucka6 22. 4. 2007 18:08

Chci si koupit multifunkční ink. tiskárnu, uvažuju mezi HP a Canon. Všude slyším, že HP má příliš drahý provoz, ale je to opravdu tak? Canony mají pevné tiskové hlavy, při případném poškození je jejich výměna drahá - takže je možná riziko doplňovat si do nich inkoust sám. Naopak u HP to není problém. Když to tedy vezmu kolem a kolem, vychází mi, že Canon má levnější provoz, jen když předpokládám, že budu používat výhradně orig. ink. náplně. Jesti ne, vítězí HP (provoz HP s doplňovaným inkoustem je určitě mnohem levnější než provoz Canonu s origoš inkoust. náplněmi). Je to tak, nebo mi něco uniklo??
Lucka6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šarik 22. 4. 2007 19:44

Uniklo ti, že do Canonu se dá také lít inkoust a než ti odejde hlava, tak úsporou oproti origoš náplním máš našetřené na několik nových tiskáren.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod Lucka6 22. 4. 2007 20:32

Tak právě že nedá, při tom riziku, že mi odejde hlava už po třetím čtvrtém plnění (i to jsem slyšela) se to moc nevyplatí :-( Navíc když už bych tedy do obou lila neorigo náplně, tak mě provoz obou vyjde přibližně stejně, ne?
Lucka6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XMike1 22. 4. 2007 20:48

Nie všetky canony majú pevné hlavy.
XMike1
Junior

Odeslat příspěvekod P3k_ 22. 4. 2007 21:03

levny canony maji stejne jako levny hp hlavu na cartridgi. drazsi (jak canon, tak hp) maji inkoust a hlavu zvlast.
kdo tiskne malo, je pro nej lepsi tiskarna, kde je hlava soucasti cartridge, protoze kdyz se stane, ze po delsim netisknuti hlava zaschne, koupi se proste jen nova napln.
kdo tiskne vic, urcite je lepsi volba tiskarna se samostatnou hlavou a naplnema. je to mnohem ekonomictejsi.
samotny plneni neni problem, vicemene je poskozeni tiskarny vlivem neoriginalniho inkoustu jen bubak od vyrobcu, aby lidi kupovali jejich inkousty. osobne jsem vzdy plnil nebo pouzival neoriginalni naplne a tiskarna vzdy driv moralne zastarala, nez by se stihla poskodit.
lepsi vyrobci neoriginalnich naplni navic prejimaji za vyrobce tiskarny zaruku na ni (napr. Armor). a i pokud ne, tak v pripade problemu s tiskarnou funguje osvedceny recept - naplnit tiskarnu originalnim inkoustem a pak poslat do reklamace. nemusite mit strach, skutecne nikdo nezkouma, jestli nahodou nebyl nekdy pouzit neoriginalni inkoust, bylo by to drazsi, nez vyridit reklamaci. ovsem pozor, nektere moderni drazsi tiskarny (napr canon mp800 a ostatni s naplnemi cli8) si pamatuji pouziti neoriginalni naplne, takze pak to vyrobce pozna, i kdyz do ni pred reklamaci nacpete original. takze to vyresi prevzeti zaruky od vyrobce neoriginalniho inkoustu.
P3k_
Junior

Odeslat příspěvekod P3k_ 22. 4. 2007 21:06

jinak ty hlavy, co odchazeji po tretim ctvrtem plneni jsou prave ty, co jsou soucasti inkoustove naplne. ty totiz nejsou delane na dlouhodoby provoz, ale vlastne jen na jednu napln. ty ktere jsou zvlast a meni se jen zasobniky inkoustu, jsou stavene na mnoho inkoustu a problem jim to plneni nedela.
P3k_
Junior

Odeslat příspěvekod Lucka6 22. 4. 2007 22:04

P3K_: moc děkuju za vysvětlení. Budu kupovat levnější tiskárnu (buď HP C3180 nebo Canon MP 180) takže asi oboje budou s hlavou na cartridge..? No ale pořád mi tedy vychází, že když to budu sama plnit, provoz bude srovnatelný, protože cena neoriginálních inkoustů do všech tiskáren je stejná. Jde mi o to, že HP je mi tak nějak "sympatičtější", kdyby měl drahý provoz (jak všude slyším), tak bych ho nebrala, ale jinak jo.
Mám to pro občasné domácí používání (možná tak 5 listů týdně, někdy víc, někdy míň).
Lucka6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P3k_ 22. 4. 2007 22:31

Ano, obe maji naplne i s hlavou. Stejne ten provoz nevychazi, protoze ty cartridge nelze plnit do nekonecna, ta hlava ma zivotnost k jedne naplni. Po opakovanem plneni se casem zacpou trysky, takze jednou za cas musis koupit original napln (protoze plnici sady / inkousty jsou delane na michani pouze s originalnim inkoustem). Hlavni rozdil mezi levnymi a drazsimi je v tom, ze drazsi tiskarny maji barvy zvlast, levne maji jednu cernou a jednu tribarevnou napln. Kdyz ti v tribarevce dojde jedna z barev, musis koupit celou cartridge novou (nebo ji doplnit). Na pet stran tydne ber neco levneho. osobne bych bral canon, jsou podle mne lepsi, ale v celku je to jedno.
P3k_
Junior

Odeslat příspěvekod Lucka6 23. 4. 2007 08:40

TAk jsem se na to znova dívala a počítala a vyšlo mi tohle:
náplň do HP C3180 421,- (11ml)
do Canon MP180 451,- (16 ml)

Ano takto je Canon výhodnejší, ale:
u HP za 421,- vytisknu 310 stran (1,36,- na stránku)
u Canonu za 451,- 195 stran? (2,32,- na stránku)

Výtěžnost je opsaná u výrobců (HP) a na stránce Alzasoft (Can).
Kde je tedy ta drahota provozu u HP? Tady to vyšlo přesně naopak...
Lucka6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šarik 23. 4. 2007 09:08

Mám pixmu 4200 kde je hlava zvlášť i každá barva a liju tam krokodýlí inkoust a hlavě nic není. Pokud tě zajímá cena plnění, tak jsem si přeměřil zásobník kolik se do něj vejde a vychází mi 17 Kč za jednu barvu a nějakých 36 Kč za černou textovou za inkoust co beru. A to nehledám nejlevnějšího prodejce, ale beru to od prvního co mi přešel do ruky.
Takže sada barev mě přišla na nějakých 1 600 Kč a kdybych koupil stejné množství orginálů, tak při tehdejší ceně kdy jsem to počítal by mě přišly na 14 000-15 000 Kč. Tak si spočítej, kolik hlav si můžu koupit za ušetřené peníze :-)
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod Lucka6 23. 4. 2007 12:12

šarik: to jsou super ceny, to je jasný, ale já jsem psala o srovnání nákladů při použití origo náplní...

Ještě bych se ráda zeptala na dvě věci - je možné u tiskáren používat jen černý inkoust (mít barevné náplně třeba někdy prázdné)? Někde jsem četla, že musejí být všechny náplně, aby to vůbec tisklo (i když jen ČB).
A druhá věc - můžu nějak nastavit, aby mi tisklo ČB i text, který je barevně? Považovala jsem to za samozřejmé (třeba když si jen kvůli nějaké informaci vytisknu např. www stránku), ale zase jsem narazila na to, ze to prý nejde - barevné předlohy tiskne automaticky barevne, nebo nijak.
Jde mi konkrétně o ty dvě tiskárny, co jsem zmínila, nebo i o jiné - multifunkční za cca 3tis.
Lucka6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oh01 23. 4. 2007 12:23

V ovladacich od tiskarny by mela byt volba tisknout v odstinech sedi nebo barevne. U vsech tiskaren jsem se s tim setkal (at uz laser nebo inkoust), takze nevidim duvod, proc by to tady nemelo byt..

A co se tyce barevneho inkoustu, tak beni treba (zase ze zkousenosti s ostatnimi, s temahle konkretne zkusenost nemam)
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P3k_ 23. 4. 2007 20:18

V ovladaci tiskarny se da tisk v odstinech sedi nastavit, jak uz ti napsali. Jinak je treba mit v tiskarne vzdy od kazdeho inkoustu aspon trochu, aby ti nezaschly trysky v hlave. stejne tak je treba doplnovat co nejdriv po tom, co ti inkoust dojde.
P3k_
Junior

Odeslat příspěvekod John Matey 23. 4. 2007 20:45

Kup si Epson DX4050 nebo DX5050 a tam patří náplně T071x (gepard), které se dají v pohodě sehnat v neoriginálu od Fullmarku nebo Loga nebo i jiných a vyjde to hodně levně a bezpracně s nějakou alchymií s doléváním inkoustu. Každá barva zvlášť a není co řešit. Neoriginálními náplněmi většiny výrobců ani nepřijdeš o záruku, většinou se s tím i chlubí. U těchto modelů nejsou žádné čipy, které hlídají naplnění cartrigdí nebo podobně blbosti. U většiny tiskáren nelze tisknout černě, když je nějaká barevná náplň prázdná, je tomu tak, protože výrobci potřebují prodávat spotřební materiál, prodej tiskáren je neživí, tiskárnu by daly klidně zadarmo, kdyby měly nějaký jistý měsíční paušál za spotřebák. :-)
John Matey
Junior

Odeslat příspěvekod Lucka6 23. 4. 2007 20:56

Na Epson jsem slyšela dost stížnosti (už nevím co, velká spotřeba, nespolehlivost??), máš s nimi osobní zkušenost?
No mě štve to, že barevný tisk nebudu potřebovat skoro vůbec, spíš příležitostně. Takže to více méně dopadne tak, že budu muset celkem zbytečně 1x týdně aspoň něco barevně vytisknout, aby mi to nezaschlo...
Lucka6
Kolemjdoucí

Další stránka