Obraz na monitoru se obcas smrstuje a roztahuje

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Prcek 28. 4. 2007 21:52

Zdravim,

poslednich par dni pozoruju u sveho 17palcoveho AOC 7Klr monitoru, ze se v nepravidelnych intervalech (jednou za par minut, obcas i rychleji) o malinky kousek smrsti a pak zase roztahne obraz u okraje monitoru (trva to zlomek vteriny) - jen po stranach, horni a dolni okraj zustava na miste. Je to dost neprijemne na oci, ale hlavne se bojim, aby mi neodesel do vecnych lovist :-(. Zkusil jsem vratit takt grafarny na puvodni frekvenci, zmenit rozliseni, ale dela to stale.

Nevite nekdo, cim to je, jak se toho zbavit, nebo jestli se mam pro jistotu kouknout po nejakem novem zobrazovadle?
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior

Odeslat příspěvekod djadja 28. 4. 2007 22:29

Zdravím,
nejčastější příčinou jsou elektrolytické kondenzátory ve spínaném zdroji a ve vychylovacích obvodech monitoru. Postupně vysychají, ztrácejí kapacitu a zvětšuje se u nich průchozí odpor. Chtělo by to schéma, abys věděl, kam šáhnout a kde je vyměnit. To bude ovšem problém, myslím to schéma.
VD
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod Prcek 28. 4. 2007 22:46

Dik za odpoved. A dokazes rict, jestli ten monitor jeste chvili (par mesicu) vydrzi, nebo jestli to s nim pujde rychle z kopce? Ale vypada to, ze bych mel zacit setrit na novy...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 29. 4. 2007 09:51

Prcek: Přesně tento problém jsem u svého CRT monitoru kdysi měl a do 2 měsíců odešel, takže bych si rychle rozbil prasátko a poohlížel bych se už po novém (ale raději LCD) monitoru.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Majo 2 29. 4. 2007 11:01

Nie je na čo čakať. Toto je začiatok jeho konca. Ako rýchlo to pôjde sa asi predvídať nedá, ale myslím si, že dlho s tým už nevydrží.
Nevadí, že niečo robím pomaly. Veď aj tak to možno robím zle...
Majo 2
Junior