Přístup k systémovým souborům a složkám

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mattithjah 23. 5. 2007 12:44

Nemohu se dostat k podstatným systémovým souborům, ani do složky Application Data v mém profilu.. UAC jsem vypnul a když chci změnit oprávnění ke složkám, tak mi jen odvětí "přístup zamítnut". Je hezké, že se Vista chrání, ale např. transportace nastavení programů z WinXP by se mi fakt hodila. Co s tim?

Obrázek
mattithjah
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 5. 2007 20:07

Prostě tam nelez. Nemáš tam co pohledávat.
Veškeré Tvoje nastavení je ve složce Users, nikoliv ve složce Windows (konečně!)
Přístupová oprávnění pro složku Windows neměň.
A zapni si UAC, jinak Ti OS dlouho funkční nevydrží.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mattithjah 24. 5. 2007 12:37

Mám tam co pohledávat. UAC mi pro single-user PC přijde zbytečnost. A kdo jiný než správce počítače by měl mít přístup k systémovým souborům, hm? Navíc to nejde ani u některých složek v podadresáři Users..
mattithjah
Junior

Odeslat příspěvekod gmvasek 27. 5. 2007 09:55

Jinak veškerá data aplikací jsou ve skryté složce AppData :wink:
gmvasek
Junior

Odeslat příspěvekod HiroSK 28. 5. 2007 16:55

Pristupove prava ti Vista nedovoli zmenit, ak nie si vlastnikom tych suborov. Takze cesta je aby si sa dal medzi administratorov, prebral prava suborov/adresarov a zmenil prava na take ake potrebujes :)
Toto mozes pouzit aj v pripade ze ti Vista vyrobi subory kade-tade, kde ich nechces... (aby si ich mohol pomazat :) )
AMD Athlon 64 X2 4200+, 4x1GB DDR II 800MHz, Asus M2N-E 570Ultra, Creative X-Fi Fatality, Asus 8600GT, Seagate 750+320+200+120GB
Thermaltake MatrixVX VD3000BWA, Asus A-45GA 450W, Scythe SCKM-1000, Noctua NH-U12F
Samsung 226BW, Logitech G15 + G5
HiroSK
Junior