Verze Windows Vista, jakou ???

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bery II. 25. 5. 2007 23:37

TheTOM_SK píše: Kazda verzia Visty vratane plnej, sa moze aktivovat len asi 8x. Mozno, ze na podpore ich presvedcis, aby ti ju aktivovali viac krat, ale ktovie.
Tohle neni pravda.
Citace z MS:
" Aktivaci systému Windows lze nesčetněkrát opakovat, ale opětovná aktivace v konkrétních případech je různá v závislosti na způsobu pořízení systému Windows.

* Pokud jste systém Windows Vista zakoupili v maloobchodě (zabalený v krabici), můžete jej pětkrát aktivovat přes Internet. Následné aktivace jsou možné, ale je třeba je provést telefonicky.

* Pokud systém Windows Vista získáte předem instalovaný v počítači, nebude přeinstalace vyžadovat další kroky aktivace, pokud nejsou provedeny značné změny hardwaru."
Bery II.
Junior

Odeslat příspěvekod Marc159 26. 5. 2007 00:29

Používám WV Ultimate předinstalovanou na notebooku ASUS a hned po třech dnech jsme je reinstaloval, protože některé programy pro XP na ně měly neblahý vliv :( Ovšem o žádné "reregistraci" nemůže být ani řeči. Prostě jsem tam dal přiložené DVD a vše se nainstalovalo automaticky. A když píši automaticky, tak to znamená, že se mi to narozdíl od XP pořád neptalo na každou kravinu :)
Marc159
Junior

Odeslat příspěvekod MobilStorm 26. 5. 2007 06:09

to je nějaká úchylka, či nutkavé jednání??? :)
Jinak nechápu proč format a reinstall dvakrát týdně, počítač s XP formátuju přibližně jednou za půl roku, když vidím že se mírně zpomaluje vinou instalování a odinstalování kdejaké ptákoviny...
co vím, poradím
MobilStorm
Junior

Odeslat příspěvekod Marc159 26. 5. 2007 07:27

MobilStorm: V mém případě to bylo spíše nutkavé jednání. :) Koupil jsem si zároveň s notebokem USB digitální tuner od Pinnacle a po instalaci přiloženého softwaru mi zmizela DVD vypalovačka a ani po instalaci patche od výrobce, který pro Visty na netu má se neobjevila. A protože mě nebavilo se s tím půl dne na prázném PC otravovat, tak jsem to jednoduše přeinstaloval. :wink: Ale u normálně používaného, tedy pracovního PC bych si to dvakrát rozmyslel. BTW: Ty tam toho asi taky moc nemáš, když si to jednou za půl roku ze sportu reinstaluješ ne? Nebo používáš něco jako Norton Ghost, což mi přijde jako prima utilita, ale také spíše pro domácí počítač.
Marc159
Junior

Odeslat příspěvekod Baki 26. 5. 2007 09:19

hoy, chci se zeptat. kdyz mi nezalezi na cene visty, jakou verzi by jste mi doporucili?
mam athlon64 +3000, 2x512 ddr500, 6600gt (jestli to ma nejakej vliv).
Baki
Junior

Odeslat příspěvekod DaveDave 26. 5. 2007 09:30

DaveDave
Junior

Odeslat příspěvekod Paia 26. 5. 2007 09:34

Že vás to furt dokola baví, neustále dokola přeinstalovávat wokna a pak neustále dokola instalovat aplikace a nastavovat systém (ať už ručně nebo importem registru).

To jste takový paka, že furt zkoušíte každou zhovadilou utilitku z internetu, hlásající že pomůže urychlit systém? A pak se divíte, že máte zasviněnej systém?

Moje první XP (úplně první, ještě bez Sp1), který jsem instaloval ještě na K5-133 mi vydržely 4 roky i po postupných výměnách HW (zvyšování CPU, novější grafiky, přesun systému na větší disk) a aplikaci SP1 i SP2 (SP2 mi dokonce wokna na K6-266 výrazně zrychlil). Jistě, taky jsem si instaloval hry a občas vyzkoušel nějakou tu utilitku, jenže jsem od samýho začátku měl KerioPersonalFirewall a Avast a používal jsem i Spy-Bot. Ale hlavně jsem používal interní funkci "Obnovení systému", kdy před každou novou aplikací jsem vytvořil bod obnovy, pak ji vyzkoušel (i pár dní), odinstaloval a vrátil k bodu obnovy - a, vida, systém byl čistý. Samozřejmostí bylo pravidelně čistit dočasné soubory...

Pak jsem objevil virtualizaci, čili VMWare - a veškeré pokusy s prográmky a jinými systémy (i linuxy) dělám v něm a základní systém zůstává čistý. Nyní je k dispozici zdarma M$ VirtualPC 2007, docela schopný virtuální počítač - ten si pořiďte a zbavíte se formátování (je totiž naprosto zbytečný formátovat virtuální stroj, prostě si zazálohujete soubor virtuálního harddisku a pak ho budete jen kopírovat zpět, když se něco nepovede).

Znovu zgruntu jsem wokna instaloval až po zásadní výměně HW (nová deska, CPU, ramky) a běžím na nich už 2,5 roku. I později opět proběhla výměna grafiky a CPU. A bez problémů - než vyměňujete HW, musíte starý nejprve odinstalovat, pak vypnout a vyměnit.
Se zavšivováním taky problémy nemám. Přešel jsem totiž na zásadu známou z linuxů - do systému se přihlašuju jako prachobyčejný User a jen pokud něco nechce fungovat, tak si spustím Průzkumníka jako Administrator a nastavím si oprávnění na určitou složku a zástupce pro Usera, aby s nimi mohl nakládat.

Takže sečteno a podtrženo: při ROZUMNÉM zacházení s woknama, XP dokážou vydržet v kondici několik let. Nehledě na to, že Wysry nejsou dělaný na častý přeinstalovávání - mají v sobě nástroj (vylepšené Obnovení systému a Kontrola systémových souborů) na uvedení systému daného uživatele do původního stavu (jako po instalaci). A opravdu to lze jen u určitého uživatelského účtu, tedy jeden čistý může být na korektní "práci" a zatímco ten druhý na pokusy.
Ale silně doporučuju na ty pokusy používat virtualizaci. Na systémech nad 2 GHz a nad 1 GB raměti je to pohodička.
Paia
Junior

Odeslat příspěvekod xprofik 26. 5. 2007 09:59

ja by som bral home premium..to je taky standard
xprofik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 26. 5. 2007 10:08

Paia píše:...Ale hlavně jsem používal interní funkci "Obnovení systému", ..."/quote]

tato funce je tzv sběrač smetí, virů a trojanů. kdo má rozum deaktivuje hned po instalaci. Antiviry mají pak těžkou práci. bwt taky neformátuju jako na soutěži "foramt c:"
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baki 26. 5. 2007 10:09

DaveDave píše:Windows Vista Ultimate CZ DVD

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42746

jo a staci 32bit nebo 64bit je lepsi?
Baki
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 5. 2007 10:21

kdyz budes mit krabicovku ultimate, tak dostanes obe verze...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bojler 26. 5. 2007 10:30

Jackal píše:chci jí
bojler
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 26. 5. 2007 10:32

bojler píše:
Jackal píše:chci jí
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 26. 5. 2007 10:40

já myslel, že 32 a 64bit je automaticky přítomen ve všech retail vistách... nebo někdo snad viděl že by se prodávala home premium retail 32bit a odděleně 64bit? hm?
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bojler 26. 5. 2007 10:46

Jakal: Hele sorry, ale na otazku jakou Vistu se neda odpovedet normalne. Proste zadnou. Zkousel sem to u bratra, ma thinkpad 1,6 centrino s xp zasranou vsemoznejma programama a mesic starou instalaci core2 1,8 s vistou bez dalsich programu a hadej kerej jede jako snek...
bojler
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka