[Návod] Jak přenést profily uživatelů na jiný disk

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gmvasek 27. 5. 2007 09:34

Pokud jste si rozdělili disk třeba jako já, můžete chtít přesunout uživatelské profily na jiný disk.
Obrázek

Předpokladem je vytvořené minimálně 2 účty s administrátorským oprávněním.
Po přihlášení k vašemu účtu (pokud máte v profilu nějaká data, tak zálohujte) spusťte editor registru (win+r - regedit - potvrďte UAC) a jděte do větve HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows NT - CurrentVersion - Profile List a tam změňte hodnotu ProfilesDirectory na cestu, kde chcete mít profily (u mně to bylo U:\). Případně můžete změnit ještě ostatní cesty, ale musíte si je předtím zkopírovat do nového umístění.

Teď se odhlašte a přihlaste se pod druhým účtem (pokud je použitý, zobrazí se vám zpráva, že profil nebyl nalezen, ale tu ignorujte). Zrušte si svůj stávající účet a založte si ho znovu. Pak se přihlašte pod svým standartním účtem a už máte profil v novém umístění. Při vytváření dalších uživatelů se postupuje standartním způsobem, tj. vytvořit účet a přihlásit se.

BTW: pokud chcete změnit umístění složky Program Files, tak v registru jděte do klíče HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - Microsoft - Windows - CurrentVersion a tam změňte CommonFilesDir a ProgramFilesDir na nové cesty. :wink:
gmvasek
Junior

Odeslat příspěvekod juura 29. 5. 2007 13:08

Kdo nechce přenést celý profil, ale jen některé ze složek, jako obrázky, videa, dokumenty a podobně, je možno složku ve starém umístění (c:\users\name_of_user\pictures) jednoduše přetáhnout na jiný disk.
juura
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 29. 5. 2007 13:27

http://support.microsoft.com/default.as ... s%3B322014

Je to v podstate to same, akorat ve Vistach se ty adresare jmenuji USERS.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wojta 29. 5. 2007 13:32

Já taky měl profil na jiném disku, ale stačilo se z profilu odhlásit a v Administrátorovi přesunout data a udělat symlink (junction) na nový disk. To je ještě jednodušší.
Nástroj na junction pointy:
http://www.microsoft.com/technet/sysint ... ction.mspx
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gmvasek 24. 6. 2007 10:28

Abox: tu cestu v registrech jsem se pokoušel změnit, ale systém vypisoval zprávu o nenalezeném profilu
wojta: to je taky možnost :)
gmvasek
Junior

Odeslat příspěvekod Likan 26. 6. 2007 23:42

nenapadlo te ze cim vice oddilu mas tim ten desk spomalujes
iC2D e6300 2701Mhz C1E AC Freezer 7 SuperPI 21s, DDR2 2x1024MB 925Mhz 1.8V KingMax 4.4.4.14, GB i965P-DS3 rev 3.3 , GB 8600GT 700Mhz/1789Mhz--3dMark06 5700bodu , Zdroj Fortron 400w Blue Storm rev 2.0
Likan
Junior

Odeslat příspěvekod Schumi21 15. 7. 2007 12:06

presunul som to podla toh MS odkazu od Abox-a
ale mam teraz nejaky oseky START, nemam v nom niektore polozky, kde je zrada ???

suuuurneeeeee dakujem
Toshiba U400-18M (4GB RAM, Vista HP Sk SP2)
Schumi21
Junior