WIN VISTA nebo zůstat při XP ???

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Draimon 2. 6. 2007 18:02

Na 64b systémy ale taky téměř nejsou hry.
Draimon
Junior

Odeslat příspěvekod Danny02 2. 6. 2007 18:03

Takze muzu mit 64bit procak a 32 vistu nema to zadny vliv na to nebo jo?
TV: Philips 55OLED706, Soundbar: JBL Bar 500, Mobil: Samsung Galaxy S24 256GB Cobalt Violet
Danny02
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 2. 6. 2007 18:08

32-bit Vista pujde na 64-bit CPU bez problemov. Zamerne som to napisal CZ, pretoze v SK by to znelo, ze Vista na tom CPU pojde. :D
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drnoha 2. 6. 2007 18:22

Draimon píše:Na 64b systémy ale taky téměř nejsou hry.h/quote]


Až na to že nemusí když fungujou i 32bitové aplikace.
drnoha
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Georgo 2. 6. 2007 19:46

Som na Vista Home Premium odvčera a neľutujem - rozhodne to nie je len Aero a vizuálne efekty, i keď napr. prepínanie cez Flip 3D mi pri väčšom množstve okine príde veľmi praktické a dokonca aj v porovnaní s TaskSwitch PowerToy pre WinXP je rýchlejšie. Len to chce zvyk - inštalácia Apache serveru mi zabrala spústu času, lebo jeho Win32 inštaátor to nezvláda, a tak treba robiť ručné zásahy. Nanovo som zisťoval, kam sa presunuli Application Data a akú majú štruktúru, bežný read-only prístup do Program Files vie trochu otravovať a celkovo je to zmena v ovládaní. Na druhú stranu som zatiaľ všetko zdarne vyriešil. Už po inštalácii mi systém pripadal omnoho kompletnejší ako čisté XPčka.
Práca so sieťami je na míle vzdialená od XP, inštalácia nového hardware tiež niekde úplne inde, live vyhľadávanie funguje skvele, atď.

Ak sa hovorí o nedokončených veciach, vždy mám na mysli skôr WinFS a podobné veci, ktoré boli vypustené už v ranom štádiu. Inak vidím postup vpred - niekde výrazný, niekde menej.
Počítačová bezpečnosť stojí a padá na užívateľoch - blbosť a pohodlnosť s ňou nie je kompatibilná.
Georgo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sunamo 3. 6. 2007 17:32

Na novy PC spis Vistu, ale pred kazdou instalaci delat body obnovy pokud nechces casto reinstalovat....a na ultimate uz tim tuplem...
sunamo
Junior

Odeslat příspěvekod Danny02 3. 6. 2007 19:36

Proč jako body obnovy?
Danny02
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků