zdielanie suborov

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Systemak 22. 8. 2007 19:30

Nech robím, čo robím, potvora škaredá Vista mi z XP nedovolí sa pripojiť. A nie to ešte z W95, na ktorom máme špeciálny program. Už som vyskúšal všeličo aj osvedčené nastavovačky z XP aj tieto tu, ale stále hlási, že neexistuje. Asi som ho moc "zabednil", pretože okrem ZoneAlarmu som tam natlačil aj NODa a Spyware Terminatora a v programe PC Security Test 2007 dosahuje zabezpečenie hodnoty 100%, 100% a 75%.
ZoneAlarm je nastavený abyb poznal a pustil druhý PC, zdieľanie mám nastavené na prepisovanie, v Centre sietí je povolené zdieľanie priečinkov (blbý názov), je nastavené aj zdieľanie samotného adresára, ale NIČ! Akoby ani neexistoval.
Ak ho teda zlomím, tak dám vedieť ako.
Systemak
Junior

Odeslat příspěvekod Systemak 22. 8. 2007 19:32

Abox píše:http://www.zive.cz/default.aspx?article=131356

To je predovšetkým pre WXP, a Vista má troška iný charakter zabezepčovania a zdieľania (myslím).
Systemak
Junior

Odeslat příspěvekod Exceptor 24. 8. 2007 23:51

Jelikoz mam PC doma v domaci siti, tak to mam nastaveny tak, aby tam mohl kdokoliv delat cokoliv, takze neni problem tam neco nahrat apod. Pouzivam Windows Vista, tak aby si nekdo nestezoval ze na XP to ma treba jinak...

Rychly navod:
1. tento pc
2. na vybranem hdd pravym tlacitkem mysi zvolit "Sdilet"
3. v zobrazenem okne kliknout na tlacitko "Rozsirene moznosti sdileni"
4. zaskrtnout "Sdilet tuto slozku"
5. nejak si ten disk muzete pojmenovat (pod timto nazvem to uvidi ostatni v siti)
6. kliknout na "Opravneni"
7. pokud v horni nabidce je "Everyone", tak bod 8, jinak kliknout na "Pridat", kde v okne zadejte "Everyone" (bez uvozovek), pak kliknout na "Kontrola nazvu" a pote na "OK"
8. oznacit v hornim seznamu "Everyone" a pak dole kliknout na "Uplne rizeni" a "OK"
9. znovu potvrdit "OK" a pak uz jen zavrit okno

Nyni by mel byt disk nasdileny a melo by na nej jit nahravat, mazat soubory a cist z nej pres sit. Kdyby nekomu neco neslo, tak rad poradim.

PS.: Pokud se objevi pri pristupu na disk pres sit hlaska zadejte heslo (pricemz nechcete pouzivat heslo), tak na PC ve kterem je nastaveno sdileni bezte do "Ovladaci panely - Centrum siti a sdileni" kde dole vypnete "Sdileni chranene heslem".
Exceptor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 25. 8. 2007 07:19

Ještě pozor. Ve Vistách je z bezpečnostních důvodů sdílení na síťovém připojení standardně vypnuté. Musíte ho nejprve povolit.
Obrázek

Ještě je dobré nastavit typ sítě z veřejné na privátní.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kynio 25. 8. 2007 09:22

Myslím, že pro přístup z XP do vist pomáhá taky vypnutí to chránění heslem. A to se ani nemusí objevit okno s požadavkem na heslo. Jen to prostě napíše, že přístup byl odepřen.
Kynio
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 25. 8. 2007 15:12

mám problém- dva počítače s Vista ve stejné pracovní skupině, ale v "Sít" je navzájem ani nevidím (vidím pouze ten počítač, u kterého jsem), kde jsem udělal chybu, používám router linksys WRTP54G?

P.S. Zjišťování sítí je zapnuto.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 25. 8. 2007 15:53

A sit mas nastavenou na Privatni?
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neveceral 25. 8. 2007 17:06

ano, síť mám na obou počítačích nastavenou jako privátní
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod h-onzi-k 25. 8. 2007 17:55

A takový vopičky jako netbios povolený a spuštěný máš?

Předpokládám, že ano, ale náhoda občas bývá blbec...
h-onzi-k
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 25. 8. 2007 19:03

mám, kontroloval jsem
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 26. 8. 2007 15:04

WRTP54G Wireless-G Broadband Router With 2 Phone Ports for Vonage Not Required

Tady píšou, že tvůj router nepotřebuje ovladač. Měj jsem podobný problém s TPLinkem. Po připojení jsem prostě síť neviděl. Hledal jsem na netu ovl. a našel jsem info, že nový bios vše napraví. Neptejte se mě jak a proč, ale bylo tomu tak. Zkoušel si tuto možnost?

EDIT: kecám, proč je zřejmé.... IPv6
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 26. 8. 2007 15:30

možná nedorozumění, přes Router WRTP54G normálně z obou počítačů přistupuji na net, tisknu na síťovou tiskárna. Vše OK.
Problém je v tom, že ač jsou ve stejné pracovní skupině, tak ve Vistě druhý počítač prostě nevidím a nemohu sdílet soubory.

O routeru jsem psal jenom proto, jestli jsem náhodou nepřehlédl nějakou volbu v jeho nastavení, která brání sdílení souborů apod.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod Wanthom 27. 8. 2007 20:23

Ja mám zas problém, v jednom adresári (Upload - priamo na Cčku) sa mi dá nastaviť uživatelia tak ako na obrázku od littleon-a, ale zas na inom adresári (ObrazkyCD9), ktorý je tiež priamo na Cčku, mi dá nastavovanie ako by som dal vlastnosti a tam mi to hodí do Zdieľanie, kde musím zvoliť rozšírené zdieľanie a tam keď aj dám pre everyone úplny prístup, tak keď cez Total Commander chcem niečo nahrať tak chce heslo a meno, ktoré aj tak nefunguje. Neviem, prečo je to rozdiel pri dvoch adresároch v nastvovaní a aj vo fungovaní...
Kopírujem to z XP do Vista Home Basic.
Wanthom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.G0rbY 29. 8. 2007 10:58

Mame doma notebook s Vistou Ultimate a PC s Xpeckama a pOTREBOVAL BYCH NADILET SOUbory z PC do notebooku a furt mi to nejde pomuzeter mi :?: :!: :| s tim pls???
Mr.G0rbY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.G0rbY 31. 8. 2007 11:22

Tak pomuzete mi pls nekdo?
Mr.G0rbY
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka