zdielanie suborov

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jarik888 4. 9. 2007 05:24

ved hore mas postup ako na to.... a inak z tvojho textu nieje vobec jasne co presne potrebujes.... len, ze chces presypat data z Pc do NTB.
Jarik888
Junior

Odeslat příspěvekod kuky969 10. 8. 2008 21:36

Tak uz som stravil zopar hodin snahou o zosharovanie adresarov a filov medzi dvoma PC s vistami v sieti.Pouzil som vsetky mozne a nemozne postupy z tychto diskusii medzi inymi aj nizsie citovany ,vsetko som okontroloval a dostal som sa do bodu ze vidim obidve PC ak kliknem na "siet" vo viste , z jedneho computra vidim aj zosharovany adresar v druhov ale do vnutra k suborom sa uz nedostanem . Proste stale hlasky ze system windows nemoze ziskat pristup ..... Pravdu povediac za toto by si zaluzil Gates a company maly kopanec do zadnej casti tela.
POPROSIM NAJDE SA NIEKTO KTO TO UZ VYRIESIL A MA K TOMU NIEJAKY PEKNY JASNY NAVOD OD A do Z . V diskusiach som nasiel len ciastkove rady ..proste "kolemjdouci" napise co este asi moze byt problem ale nic funkcne a UCELENE.


Rychly navod:
1. tento pc
2. na vybranem hdd pravym tlacitkem mysi zvolit "Sdilet"
3. v zobrazenem okne kliknout na tlacitko "Rozsirene moznosti sdileni"
4. zaskrtnout "Sdilet tuto slozku"
5. nejak si ten disk muzete pojmenovat (pod timto nazvem to uvidi ostatni v siti)
6. kliknout na "Opravneni"
7. pokud v horni nabidce je "Everyone", tak bod 8, jinak kliknout na "Pridat", kde v okne zadejte "Everyone" (bez uvozovek), pak kliknout na "Kontrola nazvu" a pote na "OK"
8. oznacit v hornim seznamu "Everyone" a pak dole kliknout na "Uplne rizeni" a "OK"
9. znovu potvrdit "OK" a pak uz jen zavrit okno

Nyni by mel byt disk nasdileny a melo by na nej jit nahravat, mazat soubory a cist z nej pres sit. Kdyby nekomu neco neslo, tak rad poradim.

PS.: Pokud se objevi pri pristupu na disk pres sit hlaska zadejte heslo (pricemz nechcete pouzivat heslo), tak na PC ve kterem je nastaveno sdileni bezte do "Ovladaci panely - Centrum siti a sdileni" kde dole vypnete "Sdileni chranene heslem".
kuky969
Junior

Odeslat příspěvekod ondrejhelp 30. 8. 2008 15:16

zdravym...
mal som presne takyto problem ako ty.. ja som to mal tak, ze som mal nazdielane disky a nemohol som sa na nich dostat.. Potom som zrusil zdielanie disku a dal som zdielat konkretny adresar a az vtedy to zacalo fachat.. dufam ze ti to pomoze..
ondrejhelp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evryl 13. 12. 2009 20:17

Prosím vás už si neviem rady používam vistu basic 32b mám takýto problém dal som zdielat niaky priečinok napr. moje dokumenty vo viste je to názov PC. ked dám teda zdielat tak je ok ale akonáhle kliknem na siete vyhlada mi moj notebuuk a stolní pc teda ked kliknem na notebook tak mi vypíše že je sice online ale nevie sa pripojit a že mám skontrolovat fireval ale zaujmave je že ak to spravim opačne tak mi to ide teda ide ale len verejne ked dam zdielat ini priečinok tak mi ho nejde otvorit aj ked som ho dal zdielat aj podla tohto postupu pls help
evryl
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků