Vista vs. Hamachi v hrách

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mf02 18. 9. 2007 13:47

Chtěl jsem s kamarádem zkusit hrát Counter Strike Source přes internet pomocí Hamachi, prográmek se nainstaluje krásně, oba se dostaneme do stejné sítě, dokonce se i vidíme, ale v samotné hře se nám nezobrazí vytvořený server - ani od jednoho, ani od druhého, oba jedeme na Vistách.
Nevíte někdo, jestli jsme jenom trubky přes nastavování připojení ve hře, nebo jestli je Vista tak "dokonalá", že nám to prostě z bezpečnostních důvodů nedovolí? :roll:
mf02
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 18. 9. 2007 14:59

Moja skusenost HAMACHI + VISTA = ziadne problemy. Hravam s kamosom Diablo 2 LOD.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 18. 9. 2007 17:31

no neni to jen Vista, ale me tohle dela hamachi i u battlefieldu 2.
Me vetsinou kamosi videj, ale ja jejich server ne. Nevim, cim to muze bejt,a le po upgradu na premium verzi hamachiho to uz zase slo...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 18. 9. 2007 19:13

kanter 1.6 je strasne citlivy na odlisne verzie , stiahnite si hru bez patchov a obidvaja taku vyskusajte alebo tieto co mate teraz tak bud jeho alebo tvoju si vymente aby ste nemali rozdielne , moze to byt aj Firewall ktory blokuje prichadzajuce spojenia(urob vyjimku alebo vypni Fw)
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod mf02 18. 9. 2007 22:30

Verzi máme stejnou, firewallu už jsme snad taky dali výjimku, ale furt nic, možná ještě zkusíme tu premium verzi, no.. Ale jinak díky všem, kdyby někoho ještě něco napadlo, sem s tím. ;-)
mf02
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 19. 9. 2007 11:30

skuste verziu hamachi 0.9.9.9 a vytvorte si k tomu subor ALIASES.txt v adresary z hamachi , mozte to skusit aj u aktualnej verzii, navod tu
Kód: Vybrat vše
http://www.teamcsk.webgarden.cz/ako-vytvorit-vlastny-server-v

poroz maju tam chybu , subor sa musi volat aliases.txt
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod 3xP053r 23. 9. 2007 16:06

Pouzivate server v hre? Ak ano, skuste vytvorit dedikovany server (spustenim HLDS.exe), ja ked som este hraval CS vo Windows XP na notebooku cez WiFi, tak server vytvoreny v hre sme videli len vynimocne, akonahle sme pouzili HLDS, tak to slo bez problemov.
[the podpis]
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 24. 9. 2007 14:10

ano a nezabudni v tom HLDS navolit LAN a nie INTERNET , je to mylne
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 1. 10. 2007 17:09

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám problém s instalací Hamachi pod Vistou, instalace skončí chybovým hlášením, že instalace selhala. Zjistil jsem, že by to mohlo být způsobeno problémy s podpisem ovladače, který Hamachi instaluje, ale jak to spravit netuším. Budu rád za jakoukoliv pomoc.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 1. 10. 2007 17:38

mf02 píše:Chtěl jsem s kamarádem zkusit hrát Counter Strike Source přes internet pomocí Hamachi, prográmek se nainstaluje krásně, oba se dostaneme do stejné sítě, dokonce se i vidíme, ale v samotné hře se nám nezobrazí vytvořený server - ani od jednoho, ani od druhého, oba jedeme na Vistách.
Nevíte někdo, jestli jsme jenom trubky přes nastavování připojení ve hře, nebo jestli je Vista tak "dokonalá", že nám to prostě z bezpečnostních důvodů nedovolí? :roll:t/quote]

Mám řešení. POZOR na poslední verzi Hamachi. Ta je problematická a vůbec nefunguje. Doporučuji verzi 1.0.1.3 nebo 1.0.1.5. Verze 1.0.2.2 je špatná.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Na off-topic, provokace a urážky již nějaký čas nereaguji, píši a reaguji pouze věcně. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 1. 10. 2007 17:45

Ani jedna z avizovaných starších verzí mi nepomohla. Instalace spadne v momentě kdy se závadějí síťové ovladače.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
-Dreamer-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xavy 2. 10. 2007 21:27

je to ve verzích, taky mi to nešlo , pak jsme tam zkusil hodit nějakou cz verzi a instalace proběhla.
HP Pavilion dv9000z CTO Notebook;
Screen: 17" WXGA+ (1440 x 900) Brightview standard.
Processor: Mobile AMD Turion 64 X2 dual-core processor(2,2)
Graphics: NVIDIA GeForce Go 7600 discrete graphics with 256MB dedicated DDR2 VRAM
Xavy
Junior

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 3. 10. 2007 18:00

Xavy píše:je to ve verzích, taky mi to nešlo , pak jsme tam zkusil hodit nějakou cz verzi a instalace proběhla.h/quote]

Právě že mi to dělá cz verze. :(
-Dreamer-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 3. 10. 2007 21:39

Zkus to definitivně odinstalovat, odmazat důkladně z registrů, vyčistit třeba BeCleanem, restartovat a zase nainstalovat. Také jsem měl jednou podobný problém a tímto ho vyřešil. O těch verzích je to hodně. Viz. můj příspěvek výše.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Na off-topic, provokace a urážky již nějaký čas nereaguji, píši a reaguji pouze věcně. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 4. 10. 2007 14:31

Tak jsem to důkladně prohledal, zbytky z registrů smazal a nic. Žádná z verzí nejde a je jedno jestli je česká nebo anglická. Mám pocit, že mi pomůže už jen přeinstalovat systém. :(
-Dreamer-
Kolemjdoucí

Další stránka