Problém s přeinstalováním visty

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zdenekkoste 1. 10. 2007 18:16

Dobrý den mám takový problém. Nejde mi přeinstalovat windows vista home basic. mám nainstalovaný windows XP (SP2) mám rozházený počítač v biosu nic nevidím je totálně rozmazaný protože mi NHL 2004 rozházalo totálně počítač. Přes kurzor myši mám takové vodorovné pruhy. Při prohlížení třena na netu mi z ničeho nic naskočí 100% využití CPU a problikne mi monitor a někdy se mi to sekne a nepomůže nic než reset. no a jelikož v biosu to asi nepřeinstaluju bo tam nic nevidím tak sem to chtěl z XP a tak vložím DVD s vistou chviličku se to načítá a pak mi to napíše: "Konfigurační sady jsou podporovány pouze při spouštění instalace systému windows z prostředí WINDOWS PE." odklepnu ok a instalace je ukončena okno zmizí a já su zpět v XP a nic se neděje. Nevím co s tím tak bych potřeboval poradit děkuji moc předem. Zdeněk
zdenekkoste
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 10. 2007 19:59

Podle Tvého popisu se jedná o závažné hardwarové chyby. Reklamuj počítač u výrobce.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Innocent 1. 10. 2007 20:03

Tak za prve - ak ti NHL 2004 rozhadzalo pocitac tak predpokladam ze to bol napalovak a obsahoval nejaky hodne husty virus.
Takze najistejsie bude sformatovat disk a potom nabootovat z instalacneho CD windows (vista alebo xp - podla toho co tam chces natiahnut) a nainstalovat system nanovo.

Pokial mas na disku nejake dolezite data tak si ich samozrejme zalohuj najprv na usb flashku alebo niekam inam.

btw. Nechapem tvojej vete "jelikož v biosu to asi nepřeinstaluju bo tam nic nevidím" - co chces akoze v biose preinstalovavat????? Co tam nevidis??????

jo - pokial ti blbne pocitac uz pri nastavovani parametrov v biose tak potom je chybna doska, alebo procesor, alebo nieco ine - takze reklamovat
Innocent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2007 13:13

Vyzkoušej napřed resetovat bios, ten by měl nabíhat bez problémů (zobrazení), pokud ti teda neodešla grafická karta. Samotný OS a jeho ovladače nemají vliv na zobrazení při startu PC, ale až po najetí OS. Problém bude opravdu nejspíše v HW.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AstorE 7. 10. 2007 12:13

Chcem sa spytat..neviem hodit xp na vistu....nejde mi ani naformatovat disk....vistu nechcem ani vidiet.... :-/
AstorE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2007 17:46

Downgrade z Visty na XP není povolen, vyjímkou je snad verze Ultimate, kde je to povoleno přímo Microsoftem. Pro přeinstalování vč. formátu je nejlepší použít starou dobrou záchrannou bootovací disketu s DOSem, pak dát tradiční "format c" a na čistý disk nainstalovat XP z CD.
Bootování z diskety je nutné nastavit v biosu.
Další možností je vyndat HDD a strčit ho do jiného funkčního PC, tam ho přeformátovat a provést čistou instalaci XP běžným způsobem.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod littleon 7. 10. 2007 17:49

Disketa s DOSem nevidí NTFS. Takže bootuj z instalačního média

EDIT: samozřejmě pokud ti pomůže reset biosu. Pokud je nějaký HW špatný, reklamuj.
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2007 22:16

No jo, s tím NTFS mi to nedošlo, už jsem to léta nědělal, páč nebylo potřeba :oops:. Ale ten formát disku v jiném PC určitě funguje.
Bootování z instalačního média by taky mělo fungovat vč. možnosti zformátování disku.
tombas
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků