PROBLÉM - systémové skóre - HD2600XT

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Endli 8. 10. 2007 09:36

Dobrý den,mám Windows Vista Ultimate 32bit a pořídil jsem si nový počítač s (Athlon 64 X2 4000+ ; SAPPHIRE ATI RADEON HD2600XT 256MB DDR4 - podpora DirectX 10) a z nějakého důvodu mi Windows špatně určuje skóre u Výkonu pro pracovní plochu Windows Aero a Výkon pro 3D aplikace a hry a to hodnotu 1.0 ,což se mi zdá jako nesmysl,když moje stará grafika X800GT měla více,ikdyž už nevím kolik to bylo.Ale určitě né 1.Ovladače pro grafiku jsem si stáhl nejnovější (ver. 7.9) přímo ze stránek ATI,tak nechápu,proč to blbne.Nevíte někdo,čím by to mohlo být? :roll:
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod Lucky-x 8. 10. 2007 10:14

No a ptát se na to jestli jsi "Autualizoval skóre" je asi zbytečnost, viď? Jinak nemam potuchu. :-)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Endli 8. 10. 2007 10:18

Jo,píše to tam,že byl nalezen nový hardware a když dám aktualizovat skóre,tak to proběhne,ale je tam pořád celkový výsledek 1.0 a je to v šedé barvě (myslím,že se starým kompem to mělo nějakou jinou barvu,ale to nevím jistě).Jinak HDD,RAM a CPU mají myslím 4.8 ; 5.7 a 5.8
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2007 10:54

To je zajímavé, skoro to vypadá, jako by Vista grafickou kartu neviděla, resp. karta fungovala pouze v základním 2D režimu na nejnižší výkon.
Zkoušel jsi nějaké jiné testy grafiky na 2D a 3D zobrazení?
Moje integrovaná ATI X1250 má skóre 3,1. Nic moc, ale na běžnou práci to stačí.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Lucky-x 8. 10. 2007 11:08

No já bych zkoušel laborovat s tím ovladačem. ;-) Protože si myslím, že ten ovladač prostě nefunguje. P.S.: Moje ATI X1250 má jen 3,0 :(
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ravenman 8. 10. 2007 11:23

skus na cez "device manager" navratil k povodnemu Vistackemu driveru , a cez Windows update ho aktualizovat na najnovsi a obnov skore , myslim ze to bude ok , ale nebudes mat zaroven original Ati drivery , pripadne vyckaj na dalsi driver , mozno je len chyba toho skore a grafika ti fici naplno a dobre
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2007 12:22

Lucky-x píše:... P.S.: Moje ATI X1250 má jen 3,0 :(>/quote]
Nic si z toho nedělej, taky jsem měl 3,0, ale po přetaktování procáku to malinko vyskočilo.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Endli 8. 10. 2007 13:04

No jinak mi ta grafika jede dobře ve hrách atd. to jo. :wink: I v 3D Marku 06 má odpovídající body.
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 8. 10. 2007 13:17

tak to neries , verim ze je to ovladacmi , mozno to opravia nove verzie , ak aj nie to je zanedbatelna vec , oproti tomu ze Vista je dosti robustny a prerobeny system , na to ze este nieje SP1 s nemam ani najmensi problem
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Endli 8. 10. 2007 13:21

No ja vim,ze to neni nic hrozného,ale myslel jsem si,že když tak chválí ten directx 10 a ta moje nová grafika by ho měla podporovat,tak že to aspoň pojede,ale vidím,že mají ještě co dělat. :? Já zatím ještě dělám převážně v XP a Vistu si teprve zkouším.
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 8. 10. 2007 13:23

ja Vistu tiez skusam ale oproti XP je riadne citit ze tie okna , aplikacie nabiehaju ihned ,XP je chraštiaci system ktory dba na SWAP coz u Vist je naopak , RAM je vyuzivana prednostne
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Endli 8. 10. 2007 13:27

Jo? :shock: No mě se právě zdá,že Vista pořád něco hrabe na HDD,a to ještě dlouho po najetí ... to mi teda pěkně leze na nervy. :evil:
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 8. 10. 2007 13:32

ja mam 1,5 GiB ram , ano po starte mi trochu chrustila , ale vypol som indexaci a Defendera a nejake nepotrebne sluzby , pocul som ze zo zaciatku chrusti ale postupne sa "nauci" co a jak a bude to ok
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Endli 8. 10. 2007 13:44

Já mám 2GB DDR2 a ATHLON64 X2 2,1GHz a čekal jsem teda,že to bude nabíhat svižněji.A taky mě celkem štve ten pouze stereo zvuk,protože mám 5.1 repráky.
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 8. 10. 2007 13:48

nabiha lepsie nez XP , v XP aj vo Viste ti musi jet 5.1
ravenman
Junior

Další stránka