Vista 64bit - prakticky neustále swapuje

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Big Muscle 11. 10. 2007 23:44

tombas píše:system Není k dispozicii/quote]

a co je pak tohle? :wink: když si tenhle proces najdeš ve správci úloh, tak u něj uvidíš napsáno "NT Kernel & System" :wink:
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maryk 12. 10. 2007 19:57

Potykal jsem se s podobnym problemem. Vcera- kolaps vista 64 Ultimate. Takze cista instalace, nove Nvidia drivery a ejhle. Zmizela disketova mechanika, nacitani disku 5 minut a podobne. Tak jsem je zase odinstalil, nechal puvodni Mrkvosofti a vse po restartu jede jak ma.... Ne vzdy jsou nove drivery to prave.....Mam tam pouze grafický ,sitovy a zvukovku. Ostatni alá Mrkvosoft.
Ad-aware funguje, ale az od posledni verze!!!! Az ta je pro vista 64 bit. Predchozi me take padal cca po 5 minutach, TAHLE UZ NE!!!Jedna se o 7.0.2.3 free.
Toz snad trochu pomuzu.
maryk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 12. 10. 2007 20:57

Big Muscle píše:
tombas píše:system Není k dispozicii/quote]
a co je pak tohle? :wink: když si tenhle proces najdeš ve správci úloh, tak u něj uvidíš napsáno "NT Kernel & System" :wink:i/quote]

Tak to jsme si asi trochu nerozuměli, už někde výše jsem psal, že proces "system" vytěžije CPU v průměru 0-2%. Asi jsem to blbě pochopil a hledat přímo ten proces NtosKrnl.exe.
Tak pardon, jestli jsem někoho zmátl :oops:.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod superhog 15. 10. 2007 00:41

TAk jsem o pár dnů dále, ale o nic chytřejší. Před cca hodinou a půl jsem koukal do task manageru a věe bylo v pořádku, vytížení procesoru asi 6 procent, pohoda...Jenže teď je to zase v háji, ale bůhvíproč není vytížení jader jako předtím 0 a 100 procent, ale obě se pohybují na plus minus 50, takže to dohoromady dává opět nějakých 56 procent default. A ještě k tomu mi nejdou načíst nové catalysty, které trochu začínám podezírat, nicméně totální shození catalystů nepomůže.

Zkoušel jsem také spuštění win v nouzovém režimu a v tom případě je vytížení pohodové, cca 8 procent.
superhog
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 15. 10. 2007 08:11

tak zkus vypnout všechny aplikace, co se spouští po startu
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lalosh 15. 10. 2007 08:44

1. systém opravdu swapuje a nebo zapisuje/čte z disku? Jestli swapuje, tak je blbost sledovat vytížení procesoru, to na to nemá vůbec vliv. Kolik máš paměti (fyzické)? Jak je nastavenej stránkovací soubor... Jaké je vytížení paměti?...

Jinak u Vist už se nepoužívá pojem swapování, ale stránkování. Nejde o pojem, ale visty neswapují, ale stránkují... je v tom trochu rozdíl, ale to je teď jedno.

2. doporučuji zapnout performance monitor (perfmon.msc) a zapnout si tam sledování disk queue length (je to v diskových monitorech). Hodnota by měla být menší než 2. Dále bych zapnul monitoring stránkovacího souboru. To je ještě důležitější.

3. Z monitoringu stránkovacího souboru potom poznáš, jestli systém opravdu odkládá kus paměti na disk. Jestli jo a máš hodně fyzický paměti, tak bych zmenšil pagefile (stránkovací soubor). Jestli to nestránkuje, tak ti nějaká aplikace moc přistupuje k disku. Typicky to může být blbě nastavenej antivirák. Doporučuji stáhnout a nainstalovat novou verzi. Jinak doufám, že tam třeba není nainstalováno víc antiviráků...
lalosh
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2007 08:47

Ještě mě tak napadá, jestli nemáš připojené nějaké periferní zařízení, které komunikuje po startu s win. např. BT adaptér, WIFI nebo i tiskárnu apod. Zkus kompletně všechno odpojit (monitor a myš raději ne :roll:).
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod superhog 15. 10. 2007 09:12

Ad lalosh :

1) už jsem se tu zmiňoval na začátku, že jsem se spletl v pojmu, nejedná se o swapování, ale právě jen a pouze o neustále vytížení procáku nad 50 procent

2 - 3 ) jop, opravdu to nestránkuje, tyto hodnoty odpovídají..

jakým způsobem lze postupně shodit všechno, co spouští systém po startu ? neboť postupné shození v task manageru nic neřeší, hodnoty zůstávají stále stejné, již jsem testoval..
superhog
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2007 10:34

A nemůže být tvůj problém obdobný jako tady?
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=114439

Příznaky jsou podobné, ale příčina může být pochopitelně jiná.

Nebo obráceně, nevznikl tvůj problém po instalaci nějakých aktualizací?
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod superhog 15. 10. 2007 15:09

Zkouším vše možné, už jsem dnes na moment měl opět těch 6-8 procent, problém je, že si neuvědomuji žádnou změnu, která by tomu předcházela. Ach jo..
superhog
Junior

Odeslat příspěvekod froggie 15. 10. 2007 15:50

ak ti to ide v nudzovom rezime dobre, tak to je nejaky program/ovladac

postupne (nie nevyhnutne v tomto poradi):
odinstaluj ovladace ku grafike (ak ti Vista neda svoje, pojdes na standardnom VGA)
vypni sietove zariadenia, Firewire, zvukovku... (v spravcovi zariadeni)
odinstaluj programy, ktore nie su zivotne dolezite (virtualne CD-ROM ala Alkohol 120 apod.)
vypni/odinstaluj firewall, antivirus, rezidentny antispyware
vypni nepotrebne sluzby, napr. aktualizacie Windows, Bluetooth,
...

vypni, testuj, vypni...
vsetko mozes dat potom zase naspat, aspon sa niecomu priucis... ;-)
froggie
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lalosh 15. 10. 2007 16:03

jakým způsobem lze postupně shodit všechno, co spouští systém po startu ?

příkaz msconfig (tedy fungoval na winxp a na windows2003)
lalosh
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 10. 2007 19:41

Už to tu bylo mnohokrát, jen hledat!
NVidia není schopna vyrobit plně funkční ovladač 64-bit!
Zřejmě sis nainstaloval ovladač chipsetu a od té doby OS nepracuje korektně. Pokus se to opravit obnovením stavu OS ze zálohy před instalací těchto ovladačů, ale výsledek je nejistý.
Osobně bych vůbec neinstaloval OS Vista 64-bit na chipsety nVidia :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 10. 2007 20:58

ja som uz Vistu x 64 nainstaloval na asi 10 nforce 4/3 a doteraz ziaden problem stability ,je mozne ze s tym byval problem , ale u mna ma nvidia oproti Ati velmi kvalitne ovladace vyjma toho ochuzeneho control centra
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 10. 2007 00:38

superhog píše:C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools\daemon.exe
C:\Program Files (x86)\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\Garmin\gStart.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files (x86)\Nokia\Nokia PC Suite 6\LaunchApplication.exe
C:\Program Files (x86)\QuickTime\qttask.exe
C:\Program Files (x86)\EIZO\ScreenManager Pro for LCD\Lcdctrl.exe
C:\Program Files (x86)\Java\jre1.6.0_02\bin\jusched.exe
C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\acrotray.exe
C:\Program Files (x86)\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
C:\Program Files\Miranda IM\miranda32.exe
C:\Program Files (x86)\Opera\Opera.exe
C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe
C:\Program Files (x86)\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe
C:\Program Files (x86)\Skype\Plugin Manager\skypePM.exe
C:\Program Files\Logitech\SetPoint\x86\SetPoint32.exe
C:\Program Files (x86)\MSI\DualCoreCenter\DualCoreCenter.exe

Máš "zabordelené" PC. Věci jako jusched.exe, NMBgMonitor.exe, LaunchApplication.exe, qttask.exe, Lcdctrl.exe, acrotray.exe a PDVDServ.exe nemají žádný praktický smysl, dají se smazat. Ona si každá aplikace nahází milión věcí do startu Windows, a pak to takto vypadá :(

Také si odinstaluj antivirus, je to jen další brzda PC.

Dále předpokládám, že máš Vista legální, pokud ne, vůbec bych to neřešil.. Crackovat Vistu se opravdu nevyplatí.
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 16. 10. 2007 00:42, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka