Modrá smrt ve Vistě !

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 19. 10. 2007 14:30

Před chvíli se mi stala divná věc - nejdřív při naběhnutí biosu se objevila hláška - overclocking failed (ačkoliv jsem netaktil a overclock mám nastavený na auto) počítač se spustil ale náhle se ozvalo cvaknutí a objevila se na zlomek sekundy modrá smrt následoval restart avšak místo úvodní obrazovky naběhlo logo Republic of Gamers s názvem desky a nyní už počítač jde normálně. Myslel jsem že modrá smrt se ve Vistách nevyskytuje, nevíte co to mohlo být ? Mimochodem to že deska psala overclocking failed se mi stávalo i u staré asusky ve starém počítači. (Jež také nebyl taktovaný.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzon 19. 10. 2007 14:33

otazka jestli "overclock=auto" je totez jako "overclock=no".
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod PC 19. 10. 2007 14:35

Teď jsem si nainstaloval speed fan a u položky AUX je plamínek a teplota 127°C. Co to může být ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vega60 19. 10. 2007 14:46

A co s tím jako má Vista společného, když se to objeví před jejím startem? Tak to jsem tedy nepochopil. 127°C teplota spíše napovídá na mizerné chlazení - většinou nefunkční fan(větráček). Hláška o přetaktování bez toho, že by se cokoliv měnilo v Biosu - může odcházet baterie biosu takže se v PC neudrží nastavení - to je ten lepší případ. Ten horší nastává když odcházejí na desce kondenzátory a začne se chovat nekorektně. Snad to bude ten lepší případ.
Vega60
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 19. 10. 2007 14:49

127°C na AUXu je uplně normální hodnota a nemá smysl si jí všímat ;-)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 19. 10. 2007 14:58

Nj. ale tohle je úplně nová deska, začala se dělat ani ne před čtvrt rokem... (Asus Blitz Formula) kondenzátory má nové(pevné). Co se chlazení týče - CPU-Noctua 12F, 2x120mm originál, skříň coolermaster stacker Evo (jak jsem zjistil tak na rozdíl od normální 830 je tahle děravá i zespod) zdroj - seasonic 600W OEM, Karta Saphire Radeon GRAW2 - takže s největší pravděpodobností poslední výrobní série 1950... Takže teoreticky by se nemělo přehřívat vůbec ale vůbec nic (Dokonce na desce je nasazenej i takovej malej větráček.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vega60 20. 10. 2007 11:59

Skoro to vypadá na reklamaci základní desky, 100%-ní nemusí být nic. Maximálně se ještě dá vyměnit baterie udržující nastavení biosu(doporučuji před výměnou opsat si parametry nastavení), před lety se mi stalo, že u nové PC sestavy odešla po pouhých dvou měsících, průvodním jevem byl pravidelný dotaz biosu při startu na nastavení časování procesoru.
Vega60
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 20. 10. 2007 12:45

PC píše:Teď jsem si nainstaloval speed fan a u položky AUX je plamínek a teplota 127°C. Co to může být ? /quote]

Speed fan má možnosti sledovat celkem dost senzorů a někdy to je nesmysl co tam je v nastavení si nastva ať se ti tenhle senzor nezobrazuje a můžeš tam taky nastavit od kolika stupňů ti to bude ukazovat plamínek atd...
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků