Modrá smrt ve Vistě !

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 19. 10. 2007 14:30

Před chvíli se mi stala divná věc - nejdřív při naběhnutí biosu se objevila hláška - overclocking failed (ačkoliv jsem netaktil a overclock mám nastavený na auto) počítač se spustil ale náhle se ozvalo cvaknutí a objevila se na zlomek sekundy modrá smrt následoval restart avšak místo úvodní obrazovky naběhlo logo Republic of Gamers s názvem desky a nyní už počítač jde normálně. Myslel jsem že modrá smrt se ve Vistách nevyskytuje, nevíte co to mohlo být ? Mimochodem to že deska psala overclocking failed se mi stávalo i u staré asusky ve starém počítači. (Jež také nebyl taktovaný.)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Dzon 19. 10. 2007 14:33

otazka jestli "overclock=auto" je totez jako "overclock=no".
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod PC 19. 10. 2007 14:35

Teď jsem si nainstaloval speed fan a u položky AUX je plamínek a teplota 127°C. Co to může být ?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Vega60 19. 10. 2007 14:46

A co s tím jako má Vista společného, když se to objeví před jejím startem? Tak to jsem tedy nepochopil. 127°C teplota spíše napovídá na mizerné chlazení - většinou nefunkční fan(větráček). Hláška o přetaktování bez toho, že by se cokoliv měnilo v Biosu - může odcházet baterie biosu takže se v PC neudrží nastavení - to je ten lepší případ. Ten horší nastává když odcházejí na desce kondenzátory a začne se chovat nekorektně. Snad to bude ten lepší případ.
Vega60
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 19. 10. 2007 14:49

127°C na AUXu je uplně normální hodnota a nemá smysl si jí všímat ;-)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 19. 10. 2007 14:58

Nj. ale tohle je úplně nová deska, začala se dělat ani ne před čtvrt rokem... (Asus Blitz Formula) kondenzátory má nové(pevné). Co se chlazení týče - CPU-Noctua 12F, 2x120mm originál, skříň coolermaster stacker Evo (jak jsem zjistil tak na rozdíl od normální 830 je tahle děravá i zespod) zdroj - seasonic 600W OEM, Karta Saphire Radeon GRAW2 - takže s největší pravděpodobností poslední výrobní série 1950... Takže teoreticky by se nemělo přehřívat vůbec ale vůbec nic (Dokonce na desce je nasazenej i takovej malej větráček.)
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Vega60 20. 10. 2007 11:59

Skoro to vypadá na reklamaci základní desky, 100%-ní nemusí být nic. Maximálně se ještě dá vyměnit baterie udržující nastavení biosu(doporučuji před výměnou opsat si parametry nastavení), před lety se mi stalo, že u nové PC sestavy odešla po pouhých dvou měsících, průvodním jevem byl pravidelný dotaz biosu při startu na nastavení časování procesoru.
Vega60
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 20. 10. 2007 12:45

PC píše:Teď jsem si nainstaloval speed fan a u položky AUX je plamínek a teplota 127°C. Co to může být ? /quote]

Speed fan má možnosti sledovat celkem dost senzorů a někdy to je nesmysl co tam je v nastavení si nastva ať se ti tenhle senzor nezobrazuje a můžeš tam taky nastavit od kolika stupňů ti to bude ukazovat plamínek atd...
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Mírně pokročilý