utorrent

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod šárka001 29. 10. 2007 17:13

Potřebovala bych poradit ohledně rychlosti stahování.Stahuji celou dobu jen 0,5 max 1,5.Když jsem si dělala test,tak poprvé to bylo Download 44 a Upload 34.Testovala jsem to třikrát a pokaždé ta rychlost byla jiná.Ale vše zhruba při této rychlosti.Jsem začátečník tak prosím o radu. :|
šárka001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JRD 29. 10. 2007 17:35

Jsi si jistá že nestahuješ od někoho kdo má třeba vytáčené připojení ?
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šárka001 29. 10. 2007 17:53

Tak to netuším.Je to hrůza trvá mi to strašně dlouho než je celé album stažené.
šárka001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haminator 29. 10. 2007 19:27

Někde na foru jsem našel testovací torrent, který ti při jeho stahování otestuje rychlost, jakou jsi schopen při stahování použít. Bohužel nevím přesně kde to už bylo, tak se toho zkus chytit a zapátrat. Třeba ve foru na CZ strankach utorrentu...
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JRD 30. 10. 2007 00:20

Stačí si vybrat Torrent co má hodně seedů a málo peerů.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 6205 1. 11. 2007 15:06

[quote="šárka001"tPotřebovala bych poradit ohledně rychlosti stahování.Stahuji celou dobu jen 0,5 max 1,5.Když jsem si dělala test,tak poprvé to bylo Download 44 a Upload 34.Testovala jsem to třikrát a pokaždé ta rychlost byla jiná.Ale vše zhruba při této rychlosti.Jsem začátečník tak prosím o radu. :|t/quote]

S pomalymi downloadmi som sa trapil aj ja kym som nenasiel navody ako si nastavit router a na plno vyuzivat svoju dsl linku. Teraz stahujem stabilne naplno vzdy ked je zopar seedov. A za predpokladu, ze tvoj provider nijako neblokuje P2P protokol by to nemal byt problem nastavit aj u teba...

V prvom rade si musis nastavit router (za predpokladu ze mas router a nie stupidny USB modem - vyhod ho cez okno a kup si router...) Ak mas teda router, dufam ze ho mas pripojeny tak jak ma byt, cize do sietovej karty a nie cez stupidne USB pripojenie.

Takze podme na to >>>

1./ Najprv sa prihlas do svojho routeru cez Internet Explorer. Do policka adresa napis jeho IP adresu ktora by mala byt v navode tvojho routera. Vypyta si od teba meno a heslo, tiez bude v navode od routera, nejake prednastavene jeho vyrobcom.
http://allyoucanupload.webshots.com/v/2 ... 1213958284

2./ Pokial si sa tam dostala, napravo skus najst v menu nastavenie niecoho ako "Virtual Server" a potom podla obr.2 pridat novu konfiguraciu, cim otvoris jeden specificky port pre P2P download.
http://allyoucanupload.webshots.com/v/2 ... 7453476069

3./ Do prvych troch policok napis nejake cislo portu ktore si vymyslis. V nasom pripade to bude napr. 51777 a do posledneho policka si vymysli nejaku IP adresu napr. 10.0.7.7 atd... V zasade je to uplne jedno, hlavne nakoniec nezabudni ulozit nastavenia.

4./ Po ulozeni zmien je router nastaveny a teraz treba uz len nastavit P2P klienta uTorrent. Nastav v nom ten samy port ktory si si dala to routeru (51777) a zase uloz nastavenia...
http://allyoucanupload.webshots.com/v/2 ... 1205182233

To bude asi vsetko ked sa nemylim. Teraz mas spravne nastaveny router v ktorom si si otvorila port pre stahovanie torrentov a zaroven mas nastaveneho aj bittorrent klienta (uTorrent) ktory je schopny cez tento otvoreny port stahovat data v plnej rychlosti...
6205
Junior

Odeslat příspěvekod šárka001 1. 11. 2007 17:33

Ahoj.Děkuji za odpověd.Pořídila jsem si internet UFON tak nevím jestli to nebude třeba tím že je to tak pomalé.Musím vytáčet přes pevnou. :(
šárka001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 6205 2. 11. 2007 10:32

[quote="šárka001"tAhoj.Děkuji za odpověd.Pořídila jsem si internet UFON tak nevím jestli to nebude třeba tím že je to tak pomalé.Musím vytáčet přes pevnou. :(>/quote]

Co tym myslis vytacat ? Dufam ze nemas uplne najobycajnejsi dial-up.
Pokial ide o DSL pripojenie cez usb modem, alebo nejaky mobilny internet, co by bolo najhorsie, mohlo by kazdopadne pomoc otvorenie portu vo Windows Firewalle - ale neviem to som este neskusal...

Ak mas DSL pripojenie, naozaj by som ti odporucal nejaky router...

http://www.microcom.cz/category.php?itid=30

Ak mas mobilne pripojenie (Wi-Fi sa nepocita), to by som zrusil - je to nanic...
6205
Junior

Odeslat příspěvekod Pweter 9. 11. 2007 09:41

Ja tiez som uzvatel uTorrentu. Hned ako ho zapnem, tak mi nejde nacitavat inet stranky a downlad utorrentu je zalostne maly :(

-problem je asi v nastaveni pocitaca(firewall mi nejde, tcpip protok nejde nainstalovat...Vista Business x64)
Mr. Cooler
Pweter
Junior

Odeslat příspěvekod treyo 9. 11. 2007 09:52

moj uTorrent:
DL: 500kbs
UP: 100kbs

a tiez mam vistu
Nebude to skor, ze mate malo seedov?

Šárka: UFON je ak sa nemylim mobilne pripojenie... a pri mobilnom pripojeni je na 99,9% uplatnena FUP voci P2P...
AMD X2 5600+, Asus M4A79 Deluxe, 4 GB 800mhz, ATI HD5750, WD 250 + 320 GB, SG 500 + 640 GB sata2, M-audio Fasttrack Pro, Corsair VX450W, WV HP
treyo
Junior

Odeslat příspěvekod Pweter 9. 11. 2007 13:03

Ja mam Turbo 2 plus od T-comu a tam FUP neuplatnuju.
seedmi to nebude isto
Mr. Cooler
Pweter
Junior

Odeslat příspěvekod treyo 9. 11. 2007 15:19

Pweter píše:Ja mam Turbo 2 plus od T-comu a tam FUP neuplatnuju.
seedmi to nebude isto

u Šarky to nimi nebude... Ufon ma podla mna blokovane porty na P2P, si neviem predstavit mobilne pripojenie co by nemalo...
AMD X2 5600+, Asus M4A79 Deluxe, 4 GB 800mhz, ATI HD5750, WD 250 + 320 GB, SG 500 + 640 GB sata2, M-audio Fasttrack Pro, Corsair VX450W, WV HP
treyo
Junior