Win Vista a internetove pripojenie - router

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jmatus 8. 12. 2007 19:51

Prosím o radu jak připojit nb s operačním systémem Vista k internetu, konkrétně k routeru.

//blino: upraveny nazov
jmatus
Junior

Odeslat příspěvekod killick 8. 12. 2007 23:13

V nastavení připojení k síti (pravé tlačítko na ikonku dvou PC vpravo dole u hodin, dáš centrum sítí a sdílení - zobrazit stav - vlastnosti - pokračovat. A je to Protokol TCP/IPv4 (Internet Protocol verze 4). Klikneš na to a dáš vlastnosti. V záložce obecné dáš "Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky." a to samé bude i dole.

V prohlížeči napiš 192.168.1.1 . Přihlašovací jméno je "admin" a heslo je "admin". A tam si nastavíš co potřebuješ :)
SE K800i Pamětová karta: SanDisk MSM 2GB
O2 SMS
Navigace GPS: TomTom New

AMD Athlon 64 X2 6000+,DDR2-800 4096MB GEIL, hdd 800GB, Fortron 700W Epsilon, GTS 250,TFT NEC 20'' 20WGX2, Win Vista Premium 64bit,router:TP-LINK TL-R402M
killick
Junior

Odeslat příspěvekod xhackerm 27. 12. 2007 17:17

Ohledně tohoto tématu bych měl jeden dotaz...

Mám doma mini síť složenou ze sestavy a notebooku, sestava má XPčka a notebook má Visty... Veškeré adresy včetně routeru jsem nechal na automatické nastavení, nic jsem tam nedával "napevno"...

A teď samotný problém. Notebook se mi věčně odpojuje od sítě a už mě to opravdu se*e... Najde se někdo, kdo by byl ochoten mi poradit s tímto problémem? Díky
xhackerm
Junior

Odeslat příspěvekod uberpr0 27. 12. 2007 17:49

hm.. skus to dat napevno, len tak zo srandy..
Fotim: Oly E-PL1, telefonujem: Xiaomi Mi2 32GB / Nokia Lumia 620, Surfujem: Apple iPad Mini, Hram sa: i5-4570, 8GB RAM, GTX770, 23" DELL U2312HM, pozeram filmy na Samsung LE37C650.
uberpr0
Junior

Odeslat příspěvekod janjan2 29. 2. 2008 00:37

killick píše:V nastavení připojení k síti (pravé tlačítko na ikonku dvou PC vpravo dole u hodin, dáš centrum sítí a sdílení - zobrazit stav - vlastnosti - pokračovat. A je to Protokol TCP/IPv4 (Internet Protocol verze 4). Klikneš na to a dáš vlastnosti. V záložce obecné dáš "Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky." a to samé bude i dole.

V prohlížeči napiš 192.168.1.1 . Přihlašovací jméno je "admin" a heslo je "admin". A tam si nastavíš co potřebuješ :)l/quote]

po to " V prohlížeči napiš 192 ..... jsem to tam našel ale kde a do jakého prohlížeče to mám napsat jsem už nezjistil, můžete mi někdo poradit, mám domácí síť s routerem a když jsem zapojil síťový kabel na čerstvě nainstalované Visty tak mi nechodí net a nevím jak se to nastavuje, můžete mi s tím někdo prosím poradit, díky
janjan2
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 2. 2008 16:44

janjan2 píše:ale kde a do jakého prohlížeče to mám napsat jsem už nezjistil, s/quote]

Do Internet Exploreru (nebo Firefoxu, Opery, podle toho, co používáš).

Ovšem tou adresou a jménem a heslem pro přihlášení k routeru si nejsem jistý - každý výrobce to má jinak, použij návod k routeru.

Jinak v případě problémů je doporučováno u Visty vypnout protokol IPV6 (je nekompatibilní s mnoha routery), popřípadě nastavit IP-adresu a Default GW a DNS ručně (někdy musí být jako DNS zadaná adresa routeru - s jinou to někdy nefunguje)...
vladimir
Expert