Windows Vista 32 nebo 64 na hry

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod altas 15. 12. 2007 23:29

zdravím všechny potřeboval bych radu stručnou kupuji Vistu home premium ale ted ta rada jakou 32 bit-nebo 64 bit mám sestavu Asus M2N32-SLI PREM VISTA,AMD A64 X2 5600,VGA Asus EN8800 GTS/640Mb,4 GB Kingston DDR II 800MHz Nvidia SLI-Ready kit, jde mě hlavně oto jsem hlavně hráč jakou vistu vzít at to jde hrát jak starší tak nové hry do ted jsem měl XP díky za každej názor
altas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 16. 12. 2007 01:50

4 GB RAM = 64b. Nezbytně. Přes to vlak nejede.
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petmal 16. 12. 2007 03:16

Pokud chcete aby system skutecne vyuzil ty 4GB RAM, tak budete muset jit do 64bit. verze. Kdyby se vyskytly nejake problemy s kompatibilitou, tak to bude u "starych" programu a situace by se mela s rozmachem 64bit technologii jen zlepsovat.
petmal
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 12. 2007 04:22

Související, stovky v praxi fungujících aplikace a her:
http://my-ego.cz/item/jaky-software-a-h ... -vista-x64
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod killick 16. 12. 2007 14:10

Mám 64bit Premium, 4GB paměti a všechyn hry jsem zatím spustil :)
SE K800i Pamětová karta: SanDisk MSM 2GB
O2 SMS
Navigace GPS: TomTom New

AMD Athlon 64 X2 6000+,DDR2-800 4096MB GEIL, hdd 800GB, Fortron 700W Epsilon, GTS 250,TFT NEC 20'' 20WGX2, Win Vista Premium 64bit,router:TP-LINK TL-R402M
killick
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasca25 16. 12. 2007 14:14

pokial mam 1.5 gb ram hry pôjdu lepsšie na viste 64/32 ?
rasca25
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 16. 12. 2007 14:41

rasca: 32b
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasca25 16. 12. 2007 14:48

aha ok .... to bol win a co treba LINUX kubuntu/mandriva ?
rasca25
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 16. 12. 2007 15:02

4 GB jsou fyzickým limitem každého 32b systému. Víc prostě neumí adresovat. Ve skutečnosti je v praxi ještě zkrouhnuto cca 750 MB, které počítač používá pro grafiku, základní desku apod.
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MorOn_CZ 16. 12. 2007 15:31

Já bych šel do 64b v každým případě. Takový ty nesmysly o tom, že na to nejsou ovladače, nejdou programy atd. šíří lidi, kteří to nikdy nezkusili.
Já sem zatím narazil na 2 problémy:
1) nešel nainstalovat AutoCAD 2008 - už při instalaci napsal, že je jen pro 32b a ne pro 64. To je spíš chyba toho instalátoru, myslím že kdyby se přes to dalo nějak dostat, tak aCAD v pohodě poběží. Pokud ho někdo potřebuje, tak to je na 64b asi problém.
2) Ovladače pro Bluetooth. Mám nějakej divnej, na netu nejsou ovladače pro žádný Visty(ani 32b). Je tam jen jakási placená verze (placené ovladače - kam ten svět spěje), která dokáže přenést jen 5MB a pak se BT vypne.

64b prý mají nějakou lepší bezpečnost, o kterou se stará CPU, ale musí bežet v 64b režimu.
MorOn_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod miho 16. 12. 2007 16:30

Vlasta W. píše:4 GB jsou fyzickým limitem každého 32b systému.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasca25 16. 12. 2007 16:38

woow takze to je tak rozdele moderator - prehlad vo pocitacoch .....administrator je jedno ci ma prehlad pkal ho moderator nastve tak ho moze zetret bez následkov
rasca25
Junior

Odeslat příspěvekod Jack64 16. 12. 2007 16:40

poradil bych ti, ale sám nevím :lol: :lol: :lol:
Jack64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 12. 2007 16:56

"Ze to uzivatelske verze Windows nenabizeji (zrejme z toho duvodu, ze MS potrebuje nejak edice svych operacnich systemu vlastnostmi odlisit) je vec jina" --- proč je tato lež pořád a do zblbnutí opakovaná (dokonce administrátorem)?

Už Windows XP SP2 umí pracovat s PAE (přepínač /PAE v boot.ini), a není to 32bitové adresování, to opravdu více než 4GB neumí, ale 36 bitové přes překladové tabulky ;-) Samozřejmě PAE podporují i Windows 2000 Server a novější.

http://www.microsoft.com/whdc/system/pl ... ae_os.mspx

Více a podrobně také zde:
http://my-ego.cz/item/pamet-ve-windows- ... us-64-bitu

PAE ale v praxi opravdu není řešení, přístup do paměti je pomalejší díky překladovým tabulkám, a řada aplikací a ovladačů s tím neumí pracovat. Jen pár speciálně zkompilovaných DB strojů to použije. Na neserverové použití se to prostě zcela nehodí.

Pokud člověk chce opravdu použít 4GB a více (například já mám v PC 8GB) RAM, systémové řešení je jedině x64 verze.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 16. 12. 2007 17:21

Rec nebyla o 32bit adresovani ale o 32bit systemech, to jen pro upresneni.

Ve windows je potiz s PAE nasledujici: nesrverove verze to nepouzivaji nebo limituji na 4GB (kde je ctvrtina problemu- zadne potize s tim, ze 32bit PCI nema pres DMA pristup k vyssi pameti, zdne bounce buffery a podobne) -> vyrobci hw pro bezne uzivatele s tim nepocitaji -> obcas nastavaji potize. Potiz neni v tom, ze by PAE samo o sobe bylo problemem. On to priznava na svych strankach vtipne i MS

Pokud je v systému Windows Server 2003, Standard Edition s aktualizací Service Pack 1 a v systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 povolen režim rozšíření fyzické paměti (PAE), je fyzický adresní prostor omezen na 4 GB. Omezení fyzického adresního prostoru na 4 GB pomáhá zabránit v potížích s kompatibilitou ovladače v režimu rozšíření fyzické paměti.o/quote]

Prelozeno z newspeaku do cestiny: "4GB+ delaji potize pac na to vyrobci ovladacu kaslou. Pro nas je jednodussi omezit na 4GB nez dokopat vyrobce aby vyvijeli ovladace, ktere s tim pocitaji.".

Jeste poznamka k problemum pae vs programy: pae je pro aplikaci zcela transparentni. Nema pravo nastat zadna potiz.

http://technet2.microsoft.com/WindowsSe ... x?mfr=true

A je tam i dalsi zajimavy vec:
Rozšíření fyzické paměti (PAE) je v počítačích se systémem Windows Server 2003 s aktualizací Service Pack 1 a systémem Windows XP s aktualizací Service Pack 2 automaticky povoleno, je-li v počítači s procesorem, který podporuje funkci ochrany stránek před spuštěním, rovněž povolena funkce Zabránění spuštění dat (DEP).
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků