Vista, zmizelá hibernace, nefunkční spořič displeje

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod borsuk 9. 1. 2008 21:03

Zdravim, nevim po jakem zasahu, z nabidky mi zmizela moznost hibernace a take mozna to s tim nejak souvisi, nefunguje sporic displeje, ani jeho vypnuti po nastavenem case, at nastavim cas jakykoliv, sporic ani vypnuti se proste neaktivuje, zkousel jsem poruznu prenastavit plany napajeni, bezvysledne, nejak s tim nedam rady, nevite co s tim??
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Junior

Odeslat příspěvekod skyso 9. 1. 2008 21:12

Ohladne hibernacie: vista ak spozoruje, ze ma malo miesta na Ccku,(kedze pre hibernaciu treba nejaky ten space) tak ti ju disabluje, a taktiez nechapem preco odstrani tuto ponuku v napajani. Doteraz som nezistil sposob ako to prinavratit, mozno by stacilo len uvolnit priestor na disku..neviem, vyriesil som to spankom notebooku:)..
Ohladne setrica: neviem..
Dell XPS m1210 12'1| 1280x800 WXGA | CoreDuo 1,6GHz | 2x512MB 667MHz | 80GB HDD | GeForce 7400Go 256MB TurboCache | 8x/24x DVD/CD RW DL | Webcam | WiFi |
skyso
Junior

Odeslat příspěvekod borsuk 9. 1. 2008 21:18

No clovece a necem podobnem jsem taky premyslel, ale ja mam pro system vyclenen oddil 20GB a z toho je cca volnych 8GB, myslis ze je to malo?? :-/
borsuk
Junior

Odeslat příspěvekod bedabyt 9. 1. 2008 21:19

pokud dáš C/vlastnosti/vyčištění disku/ mělo by ti mimo jiné ukázat 1,90 G hibernace , to nesmíš vymazat,jinak se nemá hibernace kam uložit
bedabyt
Junior

Odeslat příspěvekod skyso 9. 1. 2008 21:22

Vacsinou si pre hibernaciu zvoli 2GB...hm neviem v com bude chyba..no ako pozeram ja to tam tiez nemam, ale je pravda, ze mam malo miesta na disku...cca 1GB...takze u mna by ta teoria aj sedela, ale u teba fakt neviem.
Dell XPS m1210 12'1| 1280x800 WXGA | CoreDuo 1,6GHz | 2x512MB 667MHz | 80GB HDD | GeForce 7400Go 256MB TurboCache | 8x/24x DVD/CD RW DL | Webcam | WiFi |
skyso
Junior

Odeslat příspěvekod borsuk 9. 1. 2008 21:22

Jo ja delal cisteni jednotky C, mozna jsem mel tu hibernaci zatrzenu, jisty si nejsem, mozne to je, lze to nejak vratit zpet??
borsuk
Junior

Odeslat příspěvekod bedabyt 9. 1. 2008 21:25

reinstalace
bedabyt
Junior

Odeslat příspěvekod bedabyt 9. 1. 2008 21:27

nejdříve samazřejmě obnova a zkusit opravu instalačním DVD
bedabyt
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 9. 1. 2008 21:43

příkazový řádek => powercfg -h on
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod borsuk 9. 1. 2008 21:47

Zkousel jsem, oprava spusteni nebo obnova systemu problem nevyresily, moznost instalace nove kopie windows jsem radeji vyloucil, instalacni proces nabidl novou instalaci s tim ze puvodni stara bude presunuta do slozky windows.old, takze pouze cista instalacka a to nechci, spise bych vital moznost obnoveni rezimu hibernace primo z prostredi OS.

Edit: Big Muscle, nelze!!
Naposledy upravil borsuk dne 9. 1. 2008 23:38, celkově upraveno 2
borsuk
Junior

Odeslat příspěvekod bedabyt 9. 1. 2008 22:02

já jsem prožil podobnou situaci , ze zvědavosti jsem hibernaci vymazal a pokoušel se to vrátit , jelikož já zásadně dělám po určité době zálohu systému a tak jsem obnovil systém, nepomohlo,takže jsem provedl na první pohled nelogickou věc a sice reinstaloval OS a následně provedl obnovu systému - povedlo se.
bedabyt
Junior

Odeslat příspěvekod froggie 10. 1. 2008 00:22

borsuk píše:Edit: Big Muscle, nelze!!

spustas to pod adminom? nevyskoci ti access denied?
start->cmd->Ctrl+Shift+Enter->powercfg -h on
froggie
Pokročilý

Odeslat příspěvekod borsuk 10. 1. 2008 00:29

Ano, jako admin, vse vyreseno, hibernace je tam, trochu jsem pohledal, zde: http://vista.zive.cz/?q=jak-znovu-aktivovat-hibernaci jinak dekuji vsem diskutujicim za podnetne pripominky a snahu, borsuk. :twisted:
borsuk
Junior

Odeslat příspěvekod virdzek 10. 1. 2008 18:06

No mne powercfg -h on (spustany pod adminom) nepomohol , hibernacia mi stale nejde :( miesta na disku mam dost (46GB) , fakt neviem ako to opravit ber reinstalacie ....
Nokia 5310 + 2GB microSD

Nechť je požehnán ten kdo vynalezl spánek -
plášť , jenž přikryje myšlenky všech lidí , potrava , která utiší každý hlad , váha , jenž všechno urovná a nedělá rozdílu mezi ovčákem a králem , mezi bláznem a mudrcem.
virdzek
Junior

Odeslat příspěvekod borsuk 10. 1. 2008 21:39

Zvastni, ja to delal presne podle postupu na tom odkaze a hibernace se potom objevila...no ale zas abych se dlouho neradoval, po probuzeni mi nenajede mys (WLM 6000 od MS), kurzor na obrazovce je tvrdy jak veka, pomuze jedine restart, zajimave, sporic ani vypnuti monitoru po nastavenych casech ale nefunguje dal.... :cry:
borsuk
Junior

Další stránka