Černobíle: Windows Vista – ano, či ne?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaký operační systém upřednostňujete?
Windows Vista 153 %  47%  [ 153 ]
Windows XP 141 %  43%  [ 141 ]
jiný 30 %  9%  [ 30 ]
Celkem hlasů : 324

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 16:15

dnes je standard taky ze synonymum k slovu DELO je skoro kazde nove PC a trosilinku lepsi ntb , hovorim o 1 gb ram u ntb a 2 gb ram u desktopu, to co si povedal sa dalo hovorit pred rokom
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 16. 2. 2008 16:17

Georgo: souhlasím s tebou, až na pár drobností:

Low Priority I/O - automatická defragmentácia a optimalizácia na pozadí, celkové pojatie systémovej údržby
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 16:26

to je dost relevantni argument ze vylepsena sprava riesenie problemov , lebo ked ti tam daco flakne tak nebere cely system ako u Xp a to je velmi podstatne
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 16. 2. 2008 16:29

ravenman: tohle je právě případ od případu... setkal jsem se totiž se situací, když instalaci špatného ovladače v XP skončila jenom nefunkčním zařízením, ale ve Vistě to skončilo modrou smrtí, kde už pomohl pouze reinstall... samozřejmě mam i opačné zkušenosti.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 16:31

to mas tiez pravdu , coz ma dost prekvapilo ze sa to vztahuje ASI iba na aplikacie lebo u ovladacov a sluzeb je stale mozny vyskyt Bsod... mozno sa mylim..
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 16. 2. 2008 16:52

2 ravenman... samozřejmě, že dalo. Já to myslím trochu nadneseně. To že dnes koupíš PC s výborným výkonem mnohem levněji než dříve je jenom dobře, ne? :) Na NB bych si ale Vistu nedal, právě kvůli pomalému disku v něm.
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 16:55

jasne ze dobre , a to je dosti diskutabilne lebo XP je naucene vsetko cachovat na disk a ked mas pomaly disk v pripade ntb tak prave sa zide vista ktora zahlti pamat namiesto disku , nehovorim ze disk nebude vobec potrebovat ale urcite menej ako XP
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 16. 2. 2008 17:01

určitě je to diskutabilní :) Já můžu mluvit pouze z vlastní zkušenosti a na NB je pro mne práce v XP rychlejší. Do PC bych si XP už nedal. I když popravdě řečeno mi pravděpodobně v NB bude běhat linux, ale to je trochu jiná písnička.
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 17:07

ak je to fakt starsi ntb a jede lepsie pod XP naco sa obmedzovat... no linux by sice pofachcal dobre ale jeho pouzitie doma je podla mna mrzute... da sa ale vela krat to prestane bavit cloveka po istej dobe
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 16. 2. 2008 17:18

Linux tu rozebírat nechci. Sám o něm ještě prd vím, učím se v něm teprve 2 měsíce. Starší NB? Ne e. Podle mých zkušeností je problém spíše v HDD. Jak jsem psal výše, ani na PC mi Vista na single disku nesedí. Mám díky dlouholetému používání raidu představu o rychlosti jinou. Třeba jsem náročnější než ty ;)
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 2. 2008 18:12

Big Muscle píše:Individuální problém to není. Jen tak jsem zkusil hledat googlem a našel jsem ještě horší případ (5MB volných z 2GB?? hmm, zajímavé a ze screenshotu jde vidět, že to je problém superfetche a ne nějaké aplikace, která vyžaduje hodně paměti):
a/quote]

To je přece skvělé, že Vista používá RAM k tomu, aby urychlila celé PC. Vista má v současné době nejlepší a nejmodernější memory management ze všech existujících OS. Kernel Vista SP1 je dokonce shodný s Windows 2008 SERVER, tedy systém který je koncipován na běh 24/7 po 365(6) dní v roce.

Obrázek

XP jsou opravdu zaostalý systém oproti Vista. Je možné, že běžná "IT lama" to nevidí, ale ten systém je celý přepsaný, x64 kernel, bezpečnost, správa paměti, DX API, user-mode ovladače, Aero, vše je jinak, a výrazně lépe. Výrazně lépe je také GUI, luxusní integrované hledání (výrazně zvyšuje produktivitu práce), ale i povedené integrované aplikace jako je nový Mail, Fotogalerie, Movie Maker, parádní Media Center, Complete PC Backup, atd..

Obecně, odborníci vidí ten obrovský pokrok XP -> Vista.

Ten, kdo si myslí, že to jsou jen jiné barvičky je IT nula. Tak obrovský pokrok jako XP -> Vista tu nikdy nebyl, ostatní OS se vylepšují spíše v blbůstkách (často jen v marketingu, což se týká OS X), a nikoliv takto zásadně.

Vista je nejmodernější systém a (v dobrém) předběhl dobu. A koupit si 2GB RAM v ceně 1 000 Kč snad může každý. To je cena jednoho lepšího obědu.
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 16. 2. 2008 18:30

SOUHLAS :!: :!: :!:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 16. 2. 2008 18:46

když je teda Vista takový pokrok, tak o kolik práce v ní udělam více než v XP? myslim, že v ní udělam uplně to stejný, takže o žádný extra pokrok se nejedná.

To je přece skvělé, že Vista používá RAM k tomu, aby urychlila celé PC.e/quote]
ano, je to skvělé, ale jelikož se na mém PC spustí každá aplikace do pár sekund, tak nějaký extra přínos nevidim :wink:
Naposledy upravil Big Muscle dne 16. 2. 2008 18:49, celkově upraveno 1
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 2. 2008 18:49

Jak jsem říkal, pokud jsi IT lama, která maximálně tak ťuká rychlostí 20 úhozů za minutu ve Wordu, tak to chápat nemusíš..
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 16. 2. 2008 18:52

tím pádem bych to chápat měl... bohužel, když se v každé internetové diskuzi zeptám, co mi vlastně Vista skutečně přinese navíc (tím nemyslím pár zbytečných služeb navíc, které stejně 99% uživatelů nevyužije), tak dočkám maximálně tak urážek... zřejmě proto, že na to nikdo nezná odpověď

už několik let vyvíjím větší projekty v bezkonkurenčním Visual Studiu... dělal jsem to, jak na XP, dělám to i na Vistě... ale zatím jsem si nevšiml, že by se nějak zvýšila produktivita mé práce. Prostě udělám uplně to stejné.

Někdo zase říká, že Vista je daleko stabilnější než XP, ale jelikož mi XP během 3,5 roku nespadli ani jednou (a to na PC pracuji téměř celý den), tak vyšší stabilitu nepotřebuji (už jenom, protože víc jak 100% stabilita prostě neexistuje). Jiní zase říkají, že je Vista bezpečnější, ale já jsem za celé 3 roky neměl na XP s bezpečností žádné problémy. Nechci řikat, že je Vista špatná... ano, Vista je skvělý operační systém, jenom v něm nevidim ten obrovský pokrok, co spousta lidí tvrdí.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka