Windows Vista Service Pack 1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 2. 2008 13:41

uz to taky taham... nabidlo mi to prvni aktualizaci.
Snad se mi potom neco nerozkope :D
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod killswitch 11. 2. 2008 13:48

killswitch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 2. 2008 14:13

edit: tak tedka se mi ztahla druha aktualizace... a asi uz mi to ma nabidnout SPcko zejo?
Ale kdyz dam vyhledat tak nic...mam pockat?

edit2: uz tam je nabidnuty :D :mrgreen:
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 11. 2. 2008 15:53

Já už ho mám nainstalovaný.. Nevšiml jsem se nějakého zrychlení, kromě déle trvajícího startu :)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod humbuk 11. 2. 2008 16:24

u me vykonostne take zadna zmena, ale napriklad je vylepseny (neotravuje tak casto) nastroj pro rizeni uzivatelskych uctu, tak jsem si ho zapnul.
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 2. 2008 16:37

jo a taky mi zmizelo to hledat ze startu... to tlacitko.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod froggie 11. 2. 2008 16:38

to je kvoli sporu s Google
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 11. 2. 2008 17:35

humbuk píše:u me vykonostne take zadna zmena, ale napriklad je vylepseny (neotravuje tak casto) nastroj pro rizeni uzivatelskych uctu, tak jsem si ho zapnul.

taky by mě docela zajímalo, jestli už opravili ten bug s virtualizací.
Když je zaplý UAC a program chce zapisovat do "Program Files", tak Vista ten zápis přesměruje do složky v profilu uživatele. To by bylo docela v pohodě. Jenže když ten program chce ten uložený soubor přečíst, tak už k žádnému přesměrování nedojde a je přečten soubor, který je uložen ve složce "Program Files" (a ne ten uložený v profilu uživatele). Tím pádem dojde k nekorektnímu chování.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duch 11. 2. 2008 17:53

JSzu píše:
duch píše:...
dnes rano po hibernate cca 14sekund, do logon skreenu avsak 8sekund do desktopu, zo Standby je cca 1-2sekundy, System je vyrazne svizny pri vypnutom swape, OPera 9.25 otvorenych 10tabov, Firefox 2.0.0.11 10tabov (so strankami + flash tie iste v oboch), Bezi EasyEclipse 1.2.2.2 kde aktualne otvorenych 10 subor s cca 1000 riadkami kodu do toho bezi Flash CS3 kde kompilujem fla subor o velkosti 12mb a cca 1600movieclipov + WMP11 online radio. Flip3D bez cuknutia aj pocas kompilacie flashu, win+tab, alt+tab prepinanie aplikaci je bez lagu... Podotykam Vista bezi na hore uvedenej konfiguracii, predtym pomale....

Plus ObjectDock Plus 1.9 ide aj pri spustenych aplikaciah bleskovo aj s alphou a animaciou.....

Tolko moje postrehy....

Podotykam na rovnakom NTB s XPSP3 je uz pri tejto zatazi lag medzi prepinanim aplikacii, ObjectDock seka, a vyrazne cakam na flash......

P.S. jedna sa cisto o subjektivne hodnotenie ale ja to citim vyrazne


Zkousel jsi to i se zapnutym swapem?


Ano, ide to rovnako aj SWAP on aj SWAP off, pri 2gb Ram som spustil Flash CS3+project cca 180Mb Ram, Eclipse s otvorenym projektom cca 150MB Ram, Visual Studio 2008 Express Edition cca 200MB ram, otvoreny Firefox +10tabov, Opera+10tabov, bezal AIMP2, a dotoho som pusitl Media Center Edition a pozeral DVB-T po chvili ma sice Vista upozornila ze asi bude mat malo pamate, okno som zavrel a nic sa nedialo.... :)

a bt podotykam zatazujem ten system strasne, robim snim doslova svinstva, jedine co mi zatial padlo bola opera (s otvorenymi cca 30tabmi :-o )
duch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kUbA1 11. 2. 2008 18:18

Mám problém s kopírováním dat na 2Gb flešku pod Total Commanderem.Kopírování je velmi pomalé.Procenta kopírování skáčou z 5% rovnou na 60%. Na Xpčkách je to bezproblémů.Vyzkoušeno na více počítačích.Všude Intel chipset.
.:Klfree.net:.
kUbA1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 11. 2. 2008 19:20

A co má tento dotaz společného se SP1 pro Visty? Nebo tento problém vznikl až po instalaci SP1?
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kUbA1 11. 2. 2008 20:09

Mě zajímá jestli zmiňované zrychlení kopírovaní po instalaci SP1 pomůže vyřešit i tento problém při kopírovaní na flashdisk.
.:Klfree.net:.
kUbA1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duch 11. 2. 2008 20:10

kUbA1 píše:Mám problém s kopírováním dat na 2Gb flešku pod Total Commanderem.Kopírování je velmi pomalé.Procenta kopírování skáčou z 5% rovnou na 60%. Na Xpčkách je to bezproblémů.Vyzkoušeno na více počítačích.Všude Intel chipset.
duch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 13. 2. 2008 15:14

tak stahuju, pouhých 69 MB, po pár restartech a uprávě registru mi to aktualizaci nabídlo ve WU. :)

//edit 21:00

tak to tam mám, nakonec to bylo 80MB, ale i to je docela příjemné

Obrázek
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 13. 2. 2008 22:32

Mám SP1 druhý den a už včera jsem narazil na problém s ovladačem grafické karty ATI HD2600XT. Nefunguje a doslova blbne nastavení AVIVO, přes obrazovku zůstává černý obdélník a v GOM playeru se v nativním rozlišení videosouboru obraz po několika vteřinách sekne.
Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače, nové i starší, bez CCC i s úplně novým CCC, verze 7.12, 8.1, systémové ovladače Vist... nic nepomáhá.
To je asi ten důvod, proč MS vypustí oficiálně SP1 až v březnu či dubnu, aby stihli výrobci HW doladit ovladače (jak už bylo psáno výše).
Jinak k samotnému SP1: Taky jsem zatím nepozoroval žádné znatelné zvýšení výkonu, vyšší svižnost nebo plynulost, je to prostě pořád jako před instalací SP. Možná se trochu zrychlilo kopírování souborů, ale to jsem nikdy neměřil, tak nemám exaktní srovnání.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků