Windows Vista Service Pack 1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 17:05

:!: nikdo vam nekaze SP One instalovat a niekomu moze skor uskodit koli zminovanym problemom kompatibility s istymi ovladacmi a buhvi este koli comu,na druhu stranu SP opravuje dost viditelnych bugov coz ma velmi tesi preto som si ho aj aplikoval
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod martin_o5 16. 2. 2008 17:20

Nevím jestli to patří zrovna sem ale asi ano:
Mám 32bit verzi Win Vista Home Premium OEM s SP1, 4GB RAM a Gk s 512MB.
Před chvílí jsem jen tak náhodou otevřel Ovládací panely - Systém a do očí mi razilo toto:Obrázek
Adresovány 4GB. Říkám si to bude nějaká chybička, ale když se podívám do správce úloh na záložku Výkon, tak graf docela odpovídá:
Obrázek
EDIT: když jsem se podíval napotřetí je možné, že ve správci zařízení je to zobrazené správně.
Tak mě napadá, co tak zaplnit více než 3500MB paměti(tolik má být správně adresováno).
Nenapadá vás něco?

EDIT: Jsem zbrkloň. Jiné aplikace píší 3584MB...takže je to správně a jenom se to změnilo v Ovládací panely - Systém, kde se předtím psalo 3584MB a ne 4GB.
Naposledy upravil martin_o5 dne 16. 2. 2008 17:26, celkově upraveno 1
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 17:23

to urcite nie , to by mala byt ta korekcia informacie o pamati , pocul som ze koli prehladnosti po aplikacii SP One zacne Vista pisat skutocnu ram a nie po odcitani koli obmedzeniu 32 bitom
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 16. 2. 2008 17:26

martin_o5: díky za obrázek... někdo mi tady totiž nedávno nadával, že je kravina, aby superfetch sežral celou RAMku, když máš 2 GB RAM... a tvuj screenshot jasně ukazuje, že je to možné i při 4 GB RAM ;-)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 16. 2. 2008 17:26

Aha...díky za informaci. Tak to je ono

Příspěvek níže ravenman: já jsem fakt slepej... mám to tam přímo napsáno
Naposledy upravil martin_o5 dne 16. 2. 2008 17:33, celkově upraveno 5
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 17:29

blbost ved obrazek c2 jasne ukazuje celkovy pocet fyz.ram 3500 mb tak tazko superfetch zozere 4 gb ram , to v tych vlastnostiach je len korekcia koli prehladnosti nie plne vyuzitie 4gb ram
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 16. 2. 2008 17:37

no jasně jsem to prostě bral jako že má daleko víc RAM než jsou ty 2 GB RAM (a už je jedno jestli je to 3,5 nebo 4)

mně totiž pořád vrtá hlavou, jak ten superfetch přesně funguje. Jsem kámošovi teď postavil nový počítač s 2 GB RAM a ihned po instalaci Visty (v době kdy tam žádný jiný software nebyl) bylo volných 0 MB, cache kolem 1500 MB. Takže co vlastně Vista nasuperfetchovala, když tam byl jenom čistý systém?
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 16. 2. 2008 17:42

Když se na ten obrázek podíváš tak vidíš že je zabráno 1040MB.
Rezervováno systémem je ale defakto všechno volné místo, což ovšem neznamená, že v té ram něco je.
Podle mě si to systém jen zarezervoval, aby o prostor později nemusel žádat jiné aplikace, které by mu ho nechtěly dát, naopak systém je udělaný tak, aby aplikacím tento prostor uvol'noval rád.
To je můj názor...
Naposledy upravil martin_o5 dne 16. 2. 2008 17:42, celkově upraveno 1
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 16. 2. 2008 17:43

Vista SP1 ukazuje v "O tento počítač" *fyzické* množství instalované RAM (tedy třeba 4GB), protože Microsoft měl problém s tím, že někteří uživatelé si mysleli, že Vista je "špatná" protože z 4GB RAM jim ukázal jen například 3.5GB, a už nechápou, že 32bitový OS nemůže nikdy adresovat více, protože v těch 4GB je i adresní prostor grafické karty a periférií.

Samozřejmě pro celý systém a aplikace není nikdy použitelné více než oněch zhruba 3.5GB RAM (mluvím stále o 32bitovém OS).

Ta změna je tam jen a pouze kvůli IT hloupým uživatelům a je pouze kosmetická ;)
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 17:45

to som hore aj ja vravel....
pre martin_o5 suhlasil by som s tebou ale ked ti cerstvo Visty nastartuju tak evidente chrasti disk dovtedy dokym superfetch nenarve XY mb dat do pamati a potom je klud takze si to asi nerezervuje len ale aj zzaplni ale cim to nevim stale
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod martin_o5 16. 2. 2008 17:49

Ono ale při startu běží víc věcí. Klidně to může být Defender, nebo defragmentace. U mě moc dlouho disk po startu nepracuje. Max. do minuty
(samozřejmě mě to nijak neomezuje, aby to tady někdo nezačal překrucovat, že minutu by čekat nevydržel. Systém je použitelný ihned)

Gigi píše:Normální člověk
Naposledy upravil martin_o5 dne 16. 2. 2008 17:54, celkově upraveno 1
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ravenman 16. 2. 2008 17:58

minuta na to staci..ale nespomaluje ako si povedal....
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 16. 2. 2008 20:19

Gigi napisal
Plně s tebou souhlasím. Uživatelé Microsoftích produktů jsou hlupáci, proto jim MS musí jít vstříc.t/quote]
a je to snad na skodu , ze je to tak trochu prehladnejsie a po lopate. zato este nemusi byt kazdy to cim si nazval uzivatelov.

Normální člověk si vystačí s vynikajícím MacOS X nebo nepřekonatelným Linuxem
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 2. 2008 03:16

No tak som si uzasny SP1 natahal, aby som stravil hodinu instalaciu a pri "Stage 3 100%" precital hlasenie, ze SP sa nenainstaloval a znova stravil hodinu jeho odinstalaciou s chybou 0x_8004401E (o ktorej nikto nema sajnu).

Podotykam, ze vsetky firewally a antiviry boli vypnute, notas aktualizovany, registry hack pouzity. Instalovat aktualizacie tiez viem (mam este o 6 bodov vyssie IQ nez Hulan - snad pochopi moj problem a nebudem ho musiet napisat jednoduchsie) takze medzi klavesnicou a stolickou problem urcite nie je ;)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ravenman 17. 2. 2008 10:08

Hulan popisoval instalaciu najprv ze vykonas registry hack potom prostrednictvom Windows Update si aj nainstalujes SP one , ono ak si ho manualne stiahol a instaloval tak sa nedivym ze to nejde lebo ani mne to neslo ale cez update to ide
ravenman
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka