Windows Vista Service Pack 1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 2. 2008 00:27

Pokud ti něco padá, je to z 99.99999% problém HW. Reklamuj své PC, udělej memtest pamětí, přestaň přetaktovávat... Na kvalitním HW je Vista 100% stabilní, její kernel je v SP1 shodný s Windows 2008 Server, tedy věc dělaná na nepřetržitý běh celé roky...

Je zajímavé, že lidi nikdy "neviní" své na koleně poskládané mizerné PC, ale Microsoft. To je blbost.
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod vlastagf 6. 2. 2008 00:39

Ze by to vyplyvalo ze zkusenosti?
vlastagf
Junior

Odeslat příspěvekod paul_b 6. 2. 2008 01:27

dotaz na RADEK.HULAN: ked si das dxdiag co ti vypise? aku verziu? thx ... pytam sa lebo rozmyslam nad instalom - je to ale na notas a nechcem cosi *****.. dikes
paul_b
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 6. 2. 2008 02:39

Tady myslím narážíme právě na rozdíl mezi tímto buildem a RTM. Ano, jádro může být totožné, nicméně do RTM jsou imho vyčištěny betatestovací hlouposti a hlavně oýznačení verzí.

DXDIAG s touto RC verzí vypisuje DX10. Ve Windows\System32 nicméně jsou knihovny DX10.1. Stejně tak mi připadá podivný řetězec označující verzi ve Windows Media Centeru. Ale co, nemá cenu být nedočkavý, nějak to vyjde :-)
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 6. 2. 2008 03:09

DxDiag 6.00.6001.18000
DirectX 10

Vlasta W. píše:Ano, jádro může být totožné, nicméně do RTM jsou imho vyčištěny betatestovací hlouposti a hlavně oýznačení verzí.z/quote]

To by bylo asi poprvé, co pod stejným číslem buildu (a RC Refresh 2 a RTM mají stejné číslo buildu) budou vydány dva různé software. To se prostě neděje. Pokládám to za velice málo pravěpodobné...

Taková malá sumarizace toho, co je známo - napsal jsem k tomu článek:
http://myego.cz/item/vista-service-pack ... a-2-mesice
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 6. 2. 2008 04:48

Číslo buildu označuje číslo buildu kernelu. Není vázáno na jiné komponenty systému.
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod 6205 6. 2. 2008 10:18

Vista je zabugovana sracka, nic kritickeho ale pri dlhsom pouzivani to nesmierne vytaca >>>

1./ Pamata si uz konecne novy explorer vo Viste individualne nastavenie zobrazovania ikon (ikony, zoznam, dlazdice) pre jednotlive priecinky? Alebo sa iba tak tvari a po case si aj tak vsetko zobrazuje zase po svojom...

2./ Funguje uz konecne original Vista pocasie v sidebare? (ano viem ze su alternativy, ale original je bezkonkurencne krasny) alebo aj tak je lepsie radsej zostat pri Yahoo! widgets...

3./ Kopirovanie - este stale pocita donemoty cas potrebny...bla bla...

4./ Rychlost, sviznost - nejake objektivne zmeny (nie subjektivne, psychologicke - "mam pocit ze je to rychlesie..." bla bla) vadi mi hlavne ze sa Vista dlho, predlho vypinala aj po optimalizacii sluzieb a procesov a povypinani veci co som nepotreboval...

5./ UAC - naistalujem napr. kodek pack a chcem zeditovat zastupcov v start menu. Stale chce na kazdu debilnu operaciu potvrdenie na presun/mazanie zastupcov v rovnakom adresari/podadresaroch ?

6./ Boli uz vypucovane aj posledne Windows Xp luna ikony, alebo sa na to v Redmonte ***** ? napr. clasicke startmenu, niektore restore veci, atd...da sa toho najst pozehnane. Ako je to s pismom, stale je to hybrid medzi Tahoma (kvanta starych resources s replacenutymi ikonami) a Segoe UI (nove veci) alebo to vypucovali a Vista je uz vylucne Segoe UI only ako Microsoft vsade vyhlasoval...

7./ Ako je to s diskovou aktivitou ??? Aj ked som mal vsetko zindexovane, povypinane nepotrebne sluzby, vycisteny a defragmentovany disk, aj tak vela krat cele minuty system hrabal na disku. A nebola to scheduled defragmentacia, ani indexovanie disku, ani Defender, ani Windows Update, ani Avast update ani iny fuckin update - ten system proste casto nahodne nieco intenzivne robi ale neviem co...

8./ Windows Calendar - ako sa sprava? Vdy ked som ho spustil, automaticky vytvoril novy kalendar s mojim menom. A pokazde dalsi a dalsi a dalsi a dalsi....Az som skoncil niekde pri Laco(12) Na co mi je ***** tolko kalendarov? Chcem len jeden kde si mozem zapisovat udalosti.

9./ Automaticka aktivacia ActiveX prvkov - stale treba kliknut na Flash alebo video v IE7 alebo treba nainstalovat ten hotfix?

Zatial vsetko :)
6205
Junior

Odeslat příspěvekod miychal 6. 2. 2008 10:37

Nezacukával? a kde a v jakém případě? Není to počítačem náhodou? Já provozuji Vistu ultimate x64 již na druhém pc, první 2GB ram pentium D820 a tam jela perfektně, vyjma delšího načítání... a Nyní na stroji C2D 6750 a 4GB ram a jede perfektně, ještě se mi nestalo aby se zasekávala, nebo systém padal...? Nejspíš hledejte problém jinde.. ve svém pc, či ovladačích, nebo spuštěných programech.
miychal
Junior

Odeslat příspěvekod urna75 6. 2. 2008 12:47

Jak by melo vypadat stahovani RC1? Zeditoval jsem registry v Admin modu, restartoval jsem a nic se nedeje.
Delam nekde chybu? Mam Visty HP, legalni.
urna75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jika11 6. 2. 2008 13:02

dej vyhledat aktual. několikrát ono se to chytne
domamont!
E450/3000 /Asus P5K/9600GT/WD5000AKAKS/
WD2500YD/ 2x 1024DDR2 Adata
OS WIN XP sp2
no docela mi to stačí.
jika11
Junior

Odeslat příspěvekod Goth777 6. 2. 2008 13:15

to 6205
1) nie som si isty, netrapi ma to
2) mne to pocasie fungovalo uz od RC2 a funguje mi v RTM doteraz
(anglicka verzia Visty).
3) uz je to vyriesene
4) ked presedlam z mojho pc s Vistou, na identicke pc s Win XP -
velmi dobre udrziavane, (nie je to len pocit) Vista je
jednoznacne sviznejsia co sa tyka najcastejsie pouzivanych
aplikacii.
5) V prvy den som si vacsiu cast softow nainstaloval, nebolo to az
take hrozne pretrpiet a teraz mam pokoj a klud na srdci, ze si
ziadny spyware nerobi co chce.
6) to som si vazne nevsimol, neskumam pismenka v oknach ci su
ine
7) vypol som si len indexaciu disku, automaticke defragmentovanie
a je to celkom akceptovatelne, vzhladom na Superfetch.. je fakt
ze to hrabe dost casto.
8> nepouzivam
9) to uz je davno vyriesene

Teraz moja otazka :) >
Kedy asi bude dostupna OEM verzia v obchodoch so SP1?
Goth777
Junior

Odeslat příspěvekod kuvik 6. 2. 2008 19:32

Dufam ze SP1 vyriesi problemy co ma tu teraz otravuju...:
1) neskutocne brutalne pomale prihlasovanie do domeny, Please wait...tam mam asi 0,5 min. a kym sa da system pouzivat po prihlaseni tak ubehnu dalsie 4 minuty
2) obcasna pomalost systemu
3) tie pohlady Exploreru, nenormalne otravne ak sa to same prestavuje a aj ked dam Details na vsetky adresare, aj tak si tam buchne svoje :x
4) maximized Aero okna su brutal otrasne :-/
.....
7) dorobenie dizajnu aby vsetko vyzeralo ako Vista a nie ako Win 2000
kuvik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vaasek 6. 2. 2008 23:01

Je někde chyba nebo je to správné, že mi WU nabízí ke stažení RC 1??? Šel jsem na to přes hack registrů. Díky
vaasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 6. 2. 2008 23:46

Z oficiálního zdroje: Poslední RC refresh, tedy build 18000 je naprosto identický s RTM.
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod martin_o5 6. 2. 2008 23:51

V tom případě bude nejspíš DX 10.1 dořešován přes nějaký další update...
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka