Divné znaky u apl. win Vista

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Floyd 9. 2. 2008 09:05

Dobrý den,

nainstaloval jsem si nově systém win Vista, a ačkoli na první pohled česká lokalizace běží bez problémů všude, u některých programů se mi vyskytují chyby u popisků.

Třeba u Total Commanderu je většina popisků nečitelná a spíše připomínná prvky ruštiny. Stejně tak u programu RapGet.
U KMPlayeru j problém i s českými titulky, i když na XP vše fungovalo v pořádku.

Obrázek

Nevíte, co by se s tím dalo dělat?
Floyd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 9. 2. 2008 09:33

mas cesku Vistu?
nemas blbo nastaveny region?
aky mas jazyk pre "Language for non-Unicode programs"?
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Floyd 9. 2. 2008 10:11

Mám českou Vistu. Jak zjistit region nebo jazyk pro non-unicode programy netuším.
Floyd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Floyd 9. 2. 2008 10:15

Tak jazyk pro programy nepodporující unicode mám češtinu.
Floyd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2008 18:19

Pravděpodobně sis nainstaloval ruský exploit :-/
Nejrychlejší řešení:
Obnov stav OS ze zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 9. 2. 2008 21:00

Cože si nainstaloval?
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Falhar 10. 2. 2008 17:58

Control Panel -> Změnit klávesnice, nebo jiný vstup(pod Mistnim nastavenim) -> Administrace -> Změnit locale.
Nevím, jak je to v češtině, tak sem se to pokusil přeložit(O.o).
Ale jak řikal Milanr1 .. možna že to bude nějaký malware .. na což je nejlepší nějaký antivir nebo antispyware..
Falhar
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 10. 2. 2008 18:36

Malware, který mění selektivně znaky s diakritikou na nesmysly? Držte se raději toho místního nastavení? :-)
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 10. 2. 2008 19:51

narychlo by som vyskusal nudzovy rezim (F8 pri starte)
ak to bude zobrazovat spravne, tak za to naozaj moze nejaky softver/ovladac...
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Floyd 11. 2. 2008 11:02

V prostředí Windows jsou znaky správné. Problém se objevuje pouze u některých programů, jako je zmiňovaný TC, RapGet, u některých typů titulků. Dále pak třeba instalátory apod.

Nastavení v OS jsem ověřoval, všude, kde jen je možné to nastavit, figuruje čeština. Reinstalace programů nepomohla.
Floyd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack64 11. 2. 2008 11:12

poradil bych ti synku, ale nevím
Jack64
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 11. 2. 2008 11:56

Tohle bude problém kódování znaků a ne jazyka. Buďto jde nastavit typ kódování přímo v aplikaci, která dělá problémy, nebo se jedná o nevhodně zvolený font písma, který neobsahuje znaky s českou diakritikou.
Pohledal bych v možnostech nastavení (ovládací panely).
tombas
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků