Jak dlouho vám nabíhají Visty?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Chupacabras 12. 10. 2008 08:32

wizpal píše:
Chupacabras píše:wizpal, 2min. NIE JE extrém, to je normál...

ne to není normál, pouze tvoje neschopnost cokoli vyladit, nastavit.

No ty si komik...
Mne vravieť niečo o neschopnosti niečo nastaviť :) lol
Ja nie som nejaká sekretárka, čo nevie ako spustiť Word...
Administrujem niekoľko Windowsovských a Linuxovýxh serverov, okrem iného. Ale myslím, že tebe je úplne jedno niečo písať, pretože hneď útočíš....
Vistu som mal na notebooku asi 3 mesiace, dal som jej šancu,skúšal som kadečo, vypínanie služieb, výmenu driverov, rôzne edície Visty, všetko možné, tak prosím ťa pomlč o nejakých schopnostiach, ok?

Mňa by zaujímalo, na ktorom notebooku si to skúšal, keď vravíš, že to nie je normál?....
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wizpal 12. 10. 2008 09:56

přesně nevím, jedná se o ntb MSI, loni stál asi 40k. model přesně nevím, není to můj ntb, ale občas ho k dispozici mám. pokud o to stojíš, zjistím ti přesné označení a napíšu.

jinak si to bud zkoušel na nějaký šunce, která má minimlní konfiguraci pro běh OS Vista (nebo menší) nebo je to tvoje neschopnost. ale statování systému přes 2 minuty skutečně normální není.

ano útočím, ptž jsem alergický na lidi, co plácají blbosti, jako nyní ty.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 12. 10. 2008 10:49

Skúšal som to na 1 rok starej "šunke", za 50k,
Lenovo ThinkPad R60.
C2D, 2GB RAM, ATI grafika

Taktiež tohtoročný model X61.

Ja som tiež alergický na ľudí, čo nie sú schopní akceptovať fakty a skúsenosti iných a urážajú ostatných...

Ber to ako fakt, že 2minútové bootovanie je pri Viste normál. Zmier sa s tým.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaronimo 12. 10. 2008 12:00

Chupacabras píše:wizpal, 2min. NIE JE extrém, to je normál...

tak neviem. Nie že by som bol odborník, ale keď kolegovy, čo tu písal so 4GB sa zapína 10 sekúnd a mne (odmeral som to presnejšie) je to 2 a pol minúty, ďalší kolega 2:15, iní tu pred tým písali, že 30 sekúnd a 50 a pod., tak to by ten normál mal teda zatratene veľký rozsah

inak, mne to najdlhšie stojí (myslím tú Vistu) pri spúšťaní, keď sa mi zobrazí "Počkajte, prosím...", ak by vám to pomohlo v pomoci mne :-P
Jaronimo
Junior

Odeslat příspěvekod bass 12. 10. 2008 14:07

Chupacabras píše:Vistu som mal na notebooku asi 3 mesiace, dal som jej šancu,skúšal som kadečo, vypínanie služieb, výmenu driverov, rôzne edície Visty, všetko možné

a trvas na tom ze ten cas predpokladajme pri tej konfiguracii s 4GB pamate je uplne normal? ja som tiez hrozne velky admin, chvalabohu ale len svojho pc :D ale toto vyjadrenie mi nepride zrovna ako administratorske. Safety and Peace.
Asus Rampage II Extreme
6GB KINGSTON HX@1925 Mhz
Core i7 920@4,2GHz-NoctuaNH-U12P
Sapphire HD 5850 1GB@900/1250
Asus Xonar D2
2x320WDC WD3202ABYS-RAID0
Logitech Z-2300
CORSAIR TX650W
Thermaltake Armor
HP-LP 2475w 24LCD Wide
X-25m(34nm)SSD 80GB intel
bass
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 12. 10. 2008 15:46

Bolo by dobré, aby KAŽDÝ uvádzal, že na akom stroji ten čas dosiahol. Pretože mne je totálne jedno, že na novej praconej stanici nabootuješ za 30 sekúnd, keď ja (a tí predo mnou) píšeme o notebooku....
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wizpal 12. 10. 2008 15:51

ok. mě to normální nepřijde a nikdy jsem takto dlouho Vistu bootovat neviděl, takže imho je chyba u tebe. pokud ne (což teď nezjistíme) tak se omlouvám.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 12. 10. 2008 16:04

Možno si pletieš bootovanie a prebúdzanie zo sleepu. Prípadne inak chápeme bod "ukončenie bootovania"...

Ja pod bodom ukončenia bootovania rozhodne nepovažujem zobrazenie login screenu!!! Pretože potom sa ešte hooodne dlho nedá s notebookom poriadne pracovať (tak je vyťažený HDD). Takže ja pod ukončením bootovania považujem, keď prestane HDD MASÍVNE rachotiť.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wizpal 12. 10. 2008 18:16

pokud to je reakce na mě, tak mám namysli to stejné jako ty.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior

Odeslat příspěvekod Jaronimo 13. 10. 2008 11:51

píšte prosím vás aj na koho reagujete, lebo neviem, či sa pýtate niečo mňa, niekoho iného alebo sa ešte hádate ;-)

inak mám tento http://www.alza.sk/toshiba-satellite-l3 ... d97784.htm

a ak to mám teda rátať aj s tým, kým sa dá v podstate na ňom pracovať, čiže sa pracovná plocha "ustáli", tak to môžu byť aj 3 minúty
Jaronimo
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 13. 10. 2008 16:00

je absolutne irelevantne si navzajom porovnavat vysledky ,pretoze kazdy pouzivate ine programy a ich mnozstvo a Vista pri starte prednacitava urcite datove streamy predpokladanych programov co najcastejsie pustate ... ja mam 4 GiB ram a Vista sice dost rychlo nabehne do "plochy"(exploreru) ale potom este chrasti zo 15-30 sekund kym zacne na mna reagovat + este zo 2 minuty prednacitava data do ram z disku ale to uz nema vplyv na jej reakcie, mohlo by to byt aj rychlejsie samozrejme ale oproti Windows Xp je to masivny pokrok
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 13. 10. 2008 18:49

Ja som písal o čistej inštalácii, tj. bez bordelu na ploche a bez aplikácií...
Oproti XP je to veľký skok...
...dozadu.

Minimálne čo sa týka rýchlosti a svižnosti (zatiaľ na všetkých notebookoch, ktoré mi prešli rukami).
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fire_off 13. 10. 2008 20:39

ale prosim ta aky skok do zadu. to ze ty skusas nejake najlacnejsie paviliony nie je chyba visty.. na notebooku o konfiguracii 2gb ram a 2x1.8ghz amd s nezdielanou grafikou isla vista ovela sviznejsie ako xp.. xp poriadne nevie pracovat s velkom ram ani dvojjadrovym procesorom...
fire_off
Junior

Odeslat příspěvekod Ukomir 13. 10. 2008 21:34

Od zapnutia po prihlásenie 52 s
Od zapnutia (+zadania hesla) po nabehnutia plochy,zobrazenia gadgetu(merač CPU,RAM),BitMetru,možnosti pracovať s PC menej ako 1:30 min.
S S&D,Avast,Realtek HD,NVIDIA(skrytý postraný panel-gadget,BitMeter)
stolný PC HP pavilion,CPU Pentium core 2duo E2180 2,0 GHz,2GB RAM,160 GB HDD,NV 8600GT super 512MB.Win Vista Home Basic OEM
Pri pôvodných komponentoch Celeron 1.6GHz,1GB RAM,to bolo okolo 3 min.
Ukomir
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 14. 10. 2008 08:13

fire_off píše:xp poriadne nevie pracovat s velkom ram ani dvojjadrovym procesorom...

a na to jsi přišel kde? :roll:
vždycky miluju ty Hulánovský hlody typu "Vista je rychlejší a umí daleko líp využívat HW". Ano, je rychlejší, ale to, že na to potřebujete 2x výkonnější HW, to už nikdo nezmíní.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka