Jak na čistou instalaci Windows Vista, ale beze ztráty dat?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bool 11. 3. 2008 01:27

Mám notebook, který má 160 GB interní disk, disk je nerozdělený. Teď mám problém, že se Visty chovají divně, neustále se objevuje BSOD, restartuje kompl... :( Takže jediné řešení bude asi nová čistá instalace. Ale co s datama? Formátovat disk nemůžu a zálohovat 160 GB na DVD je trochu nepraktické. :?
Za dávných časů Windows 98 jsem to dělal tak, že jsem nabootoval z diskety, přejmenoval adresáře Windows a Program Files, smazal všechny soubory v kořenovém adresáře a pak šla provést čistá instalace, protože instalátor nenašel Windowsy.
Ale tenhle postup už bohužel ve Vistách (ani v XP) nefunguje. :evil: Co s tím? Napadá vás nějaký jiný postup?
Bool
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 11. 3. 2008 07:00

V súrnom prípade, rozobrať noťas(tam kde sa vyberá disk) a prehodiť dáta ku niekomu inému...(teda ak je to SATA). Inak ma nenapadá nič, nakoľko novú partíciiu asi neurobíme hoci aj pod dosom, disk je zaplnený.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod prometka 11. 3. 2008 07:47

Pokud zacinas instalovat visty z puvodniho prostredi tak se ti ani nedotknou dat a puvodni adresare windows a document a podobne ulozi do adresare windowsold.

Zkousela jsem to uz nekolikrat a funguje to bezvadne a data mi vzdycky zustanou v poradku.

Akorat je treba predtim uvolnit misto na instalaci Vist(nemit volnych jen par GB, ale alespon 10-12GB)
prometka
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 11. 3. 2008 08:28

v XP mi šlo nabootovat do konzoloy zotavení (pomocí instalačního CD) a všechny potřebné adresáře přejmenovat.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Žába Puk 11. 3. 2008 08:36

Stačí nabootovat z CD třeba pomocí BartPE. http://www.nu2.nu/pebuilder/
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod froggie 11. 3. 2008 09:45

je dobre mat rozdeleny HDD:

filmy a MP3 si napal na DVDcka, vymaz z disku
spusti spravcu diskov a urob "shrink" na C:, na uvolnenom mieste vytvor particiu a naformatuj na D:
presun vsetky dokumenty na D: a urob cistu instalaciu Visty s formatovanim C: (nezabije ta, ked si to aj napalis...)
froggie
Pokročilý