MS Vista (x86, x64) - délka startu systému?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 17. 3. 2008 19:17

Zdravím všechny,

jelikož jsem k této problematice nenašel žádné vlákno, tak zakládám. Chci se zeptat, jak dlouho vám cca trvá náběh té které instalace systému Vista? Vlastním v práci Vista x86 Business Edition, ještě minulý týden mi trval start samotného systému (do přihlašovací tabulky) cca minutu, dnes mě ale "zelená žížala" začala na obrazovce otravovat déle, než je obvyklé a to o dost. Zkoušel jsem změnit bod obnovení, ač jsem neprováděl žádnou razantní instalaci, která by mohla náběh ovlivnit ale nic se nezměnilo. Utility typu defragu a scandisku též nebyly na místě. Proto se ptám, zda někdo nemá typ, kterým zdlouhavé čekání napravit.
Někde jsem kdysi četl o dvou položkách v regeditu:

1)HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WaitToKillServiceTimeout (změna hodnoty na "100")
2)HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters\EnablePrefetcher (změna hodnoty na "5")

týkalo se to sice WXP, ale je možné použít tohoto tweaku i u Vist? Uvítám jakoukoliv radu, jak start uspíšit.

Díky
C2Q 9300|Orochi|Asus P5Q|8GB RAM|8800GTS|2x1TB + 640GB|X-Fi Extreme|M+K A4Tech|CM Dominator|22" Samsung|Vista x64 BE SP2
HP mini 2140|Atom N270|2GB RAM|160GB|Vista x86 BE SP2
HTC Rhodium|Rom: WWE 1.19.401.0|Radio: 3.44.25.27|8GB microSDHC
robin.kanjak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod obrbaz 17. 3. 2008 20:14

Mě nabíhá 1 minutu a 15s ale mám hodně prohramů po spuštění. A ani mě to nevadí, protože tuhle proceduru sem absolvoval za poslední dva tejdny jen jednou (pc jede nonstop).
obrbaz
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 17. 3. 2008 20:18

Na stolním mam Visty Home Premium 32bit a naběhnutí systému trvá zhruba 25s..

Na notebooku mam Visty Business 32bit a tam se to pohybuje okolo 30 - 40s..pouzivam vsak hibernaci, takze ten cas je potom tak taky tech 25s..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 17. 3. 2008 20:19

první tweak nemá se startem nic společnýho, je to nastavení, určující, jak dlouho má systém čekat na ukončení služby, než ji sám násilně típne...100 milisekund je ale opravdu málo...

druhej tweak je opsanej z nějakýho opravdu hloupýho tweakovacího fóra, protože hodnota vyšší, než 3, je neplatná a tudíž její vliv na systém je jen placebo...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 17. 3. 2008 21:15

to kernel_panic:

ono těžko říct, několikrát jsem tyto 2 zásahy aplikoval na WXP (povětšinou s SP2) a musím říct, že jsem zrychlení docela pocítil. Namísto 15x modré žížaly proběhla o polovinu méně.
Je jasné, že nejlepší je minimalizovat počet programů po startu, občas defragmentovat, dbát na čisto (antivirus/spyware), mít dostatečně velkou RAM+výkonné CPU, atp. Aspektů je mnoho. Výše zmíněné jsem ale vyzkoušel a výsledek se dostavil. Jestliže za zrychlení tweaky nemohou, pak je to pokaždé zázrak?:-)

btw. čím dle tebe ovlivnit start OS Vista..?
C2Q 9300|Orochi|Asus P5Q|8GB RAM|8800GTS|2x1TB + 640GB|X-Fi Extreme|M+K A4Tech|CM Dominator|22" Samsung|Vista x64 BE SP2
robin.kanjak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Muscle 18. 3. 2008 18:59

Jenže ono to zrychlení bylo pouze optické! Tím, že jsi nastavil neplatnou hodnotu, došlo k tomu, že jsi Prefetch uplně odstavil a tak systém při bootování nenačítal do paměti obrazy souborů (proto to naběhlo také rychleji)... jenže po spuštění systém musel všechny soubory načíst z disku uplně znova a vytvořit nové obrazy (ve složce Windows\Prefetch), což má za následek, že přihlášení je pak několikanásobně pomalejší.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robin.kanjak 18. 3. 2008 20:25

Opět jsem o něco moudřejší:), ikdyž ani přihlášení se nijak nezpomalilo, možná 1-2 sec, ale jak říkám - jen u OS WXP...
robin.kanjak
Mírně pokročilý