Vista (MSDN AA) - reaktivace

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod flash 13. 4. 2008 15:15

Používám Windows Vista Business z MSDN AA licence a koupil jsem si nový notebook. Potřebuju na něj dostat Visty ze starého noťasu (tzn. tam se už používat nebudou). Jak je to s reaktivací takového systému? MSDN AA není vázaná na hardware, takže myslím, že by neměl být problém, ale půjde aktivovat normálně po internetu nebo budu muset někam volat? A když se o to pokusím a nepovede se, zablokuje se mi systém, dokud to nějak nevyřeším?

Zatím jsem v třicetidenní lhůtě pro aktivaci.

Díky
flash
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 13. 4. 2008 15:22

Není to u MSDN AA tak, že máte 10 licencí, tedy deset možných aktivací na různém hardwaru?
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod flash 13. 4. 2008 15:40

Jo, tak to já právě nevím :) Nikdo nám k tomu nic neříkal, jenom "tady máte heslo" a na webu, který se tomu u naší školy věnuje o tom taky nic není, vlastně tam prakticky vůbec nic není: http://www.cs.vsb.cz/kratky/msdn
flash
Junior

Odeslat příspěvekod flash 14. 4. 2008 11:00

Tak pro toho koho by to taky zajímalo, opětovná aktivace licencí z MSDN AA je možná i na úplně jiném hardware. Diskusi je možné zamknout.
flash
Junior

Odeslat příspěvekod Big Muscle 15. 4. 2008 14:23

Vlasta W. píše:Není to u MSDN AA tak, že máte 10 licencí, tedy deset možných aktivací na různém hardwaru?

my máme k dispozici asi 50 licencí, ale nevim, jestli jde pokaždé použít stejné číslo nebo se musí požádat o nové.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cola-loka 15. 4. 2008 15:03

pouzit jde jedno cislo na vic kompu a pouzivat je zaroven ;-)
aktualizace funguji, oba sou legalni.. 8-)
Cola-loka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JodiBB 15. 4. 2008 17:09

No neviem neviem, ale pokial viem tak pouzivanie jedneho cisla na viacerych pc legalne nieje. Inak na MSDN AA staci ked si das "nanovo tahat" cd/dvd a malo by ti vypisat nove seriove. Samozrejme ze tahat nemusis, ale v tom kroku kde uz davas stahovat to vypise serial.
JodiBB
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 15. 4. 2008 17:42

Pokud jde o stejný produkt, tak to neplatí. Zůstane ti stejné číslo, ale pokud je to třeba navíc s nějakým Service Packem, jiná edice nebo jiný jazyk, tak se generuje nové. Čili třeba můžeš stáhnout anglickou a českou verzi a dostaneš dvě čísla.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JodiBB 15. 4. 2008 17:57

Sorry, je to tak ako pise wojta.
ale vistu tam mas myslim 3 verzie, a teraz asi pribudnu dalsie 3 (s sp1) takze mozes tahat kolko chces (myslim ze je tam CZ, EN a cd verzia)
JodiBB
Junior