Co si myslite o Windows Vista?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -MS- 19. 5. 2008 13:49

Ja si myslim ze po vzhledove strance ujde ale softwarove uz zas tak ne, ma spoustu much :!: , tak co si o ni myslite :?:
Naposledy upravil -MS- dne 20. 5. 2008 12:34, celkově upraveno 1
CPU: Atholn x2 4600+@2,56ghz (65W) , MB: ASUS M2N-CM DVI , VGA: integrovaná , RAM: ZEPPELIN 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz , HDD: WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320G SATA II , Mechanika: LG GSA-H58N , Zdroj: 350W
-MS-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 19. 5. 2008 13:54

uz vidim tu debatu... toto nedopadne dobre ;-)
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 19. 5. 2008 13:55

-MS- : Velmi přesný a odborný názor :shock: :twisted:
froggie : možná bude sranda 8-D
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 5. 2008 14:07

otevrel bych okno a vyrval to do sveta: Proooooooc, prooooc jste nam to udelali????!!!!!!!! :D :D :D :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marrac 19. 5. 2008 14:40

-MS- s akými "muchami" si sa v praxi stretol?

Používam Vistu cca 3 mesiace ale nejaký brutálny problém som si zatiaľ nevšimol.
Ja spracovávam printovú grafiku, mpeg video a webdesign cca 8 hodín denne.
3 ročný syn a manželka sú hotoví z integrovaných hier a celkového rozhrania.

Stroj šlape tretí mesiac bez akéhokoľvek problému a v prípade, že nejaký nastane, Vista ho automaticky opraví a všetko beží ďalej. Verzia Home Premium je vyslovene "rodinný" systém pre zábavu a pohodlie, bez nutnosti čokoľvek opravovať alebo riešiť.

Je síce pravda, že je závislá na celkovom výkone PC, ale v časoch uvedenia XP tiež nešlapalo na hocijakom starom stroji.
marrac
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 5. 2008 14:49

,,Stroj šlape tretí mesiac bez akéhokoľvek problému a v prípade, že nejaký nastane, Vista ho automaticky opraví a všetko beží ďalej. Verzia Home Premium je vyslovene "rodinný" systém pre zábavu a pohodlie, bez nutnosti čokoľvek opravovať alebo riešiť.,, to zni jako parodie na moje Visty :D 3 tydny a komplet reinstal, dalsi tyden a uz mam nachystany media na dalsi reinstal :D Navic mi prijdena C2D 2,2 4gB RAM a GF8400 GS dost pomala oproti XP na polovicni config.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marrac 19. 5. 2008 14:53

Gruppe a čo také produktívne robíš na tom kompe?
To čo robím na ňom ja ma aj živí, a fakt s tým nemám najmenší problém.
Neviem neviem, či v tvojom prípade nebude problém skôr niekde medzi stoličkou a monitorom... 8-) 8-)
marrac
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 5. 2008 14:55

Vistu mám v notebooku. Celkově jsem spokojený.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mapacz 19. 5. 2008 14:56

Myslím, že je fuk co si myslím. Důležité je, že jsou na světě a je o čem diskutovat, co kritizovat, toonit a reinstalovat ;-)
GA-MA78GPM-DS2H; Athlon 64 X2 3800+ EE SFF + TMG A2; Kingston DIMM 3072MB DDR II 800MHz KHX6400D2LLK2; EN8600GT SILENT/HTDP/256M; AUREON 5.1 PCI; WD2500AAKS + WD5000AACS; DRW-1814BLT + GSA-H12L; FD-CR7; Vista Home Premium 32-bit
mapacz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horst_ 19. 5. 2008 15:11

Neřeším.Dokud stíhají XP není důvod.Výhledově pak stejně půjdou do počítače Visty.
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 5. 2008 17:51

marrac: zatim nic, zatim jsem jen nainstaloval Visty a Office :) pricemz ani jedno neprobehlo jak by melo. Vista ze ma ovladace na pro SATA radice? kdeze, i o ty Intelacke me pozadala :D ze se tak casto pri instalackach nerestartuje? S instalaci vsech ovladaacu odhaduju cca 20x.
Nechci se v tom dal patlat, jsem velmi nespokojeny a tohle je muj posledni reinstal, pak uz davam XP. Jesteze mam vic kompu s XPckama...

,,Neviem neviem, či v tvojom prípade nebude problém skôr niekde medzi stoličkou a monitorom... 8-) 8-),, to uz je tak ohrana fraze az je trapna

,,To čo robím na ňom ja ma aj živí, a fakt s tým nemám najmenší problém..,, taky by me to zivilo kdybych s vistou mohl pracovat :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 19. 5. 2008 18:02

ja jedu na XP a jsem maximalne spokojen
8-)
VISTU jsem zkusil a mam ji vyzkousenou (hlavne jak vy*ebat s aktivaci) a vysmahnutou pro pripad az budu mit v pc vic jak 4GB RAM, do te doby snad odolam 8-D
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psychocowboy 19. 5. 2008 18:30

mam visty v notasu uz od nakupu a mam obcas problemy, ale to je tak u vseho - u auta, s pritelkyni, v praci atd... celkove spokojenost, tak jak blabla... :)
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahorek 19. 5. 2008 18:36

Nikdy jsem neměl nic proti W2000, nevadili mi XPčka a ServicePack 2 jsem přežil bez problémů. Je ale jedna věc, kterou jen tak nepřekousnu, jmenuje se Vista.

Detekce HW - bezproblémová
Kompatibilita - 16bit aplikace na tom nespouštím a jediná hra, která nešla byl Shade: Wrath of Angels
Funkčnost - vpořádku, bez pádů
Rychlost - nechápu, když někdo říká, že jsou Visty rychlejší než XPčka, na stejném stroji určitě ne. Rychlost je podle mě největší problém Vist, naprosto bezdůvodně doslova žerou spoustu systémových prostředků. Jejich vylepšená správa paměti taky moc nefunguje, ve výsledku to je neustálé šrotování hadru bez výsledku. V době XPček stačilo 64MB RAM(ideálně 128MB) a Pentium 2. Dneska je pro Visty podobný ideál u 1Ghz procesoru a 512MB ram. V této konfiguraci spustíte systém, maximálně internet explorer, ale to je vše. Osobně se mi pracovalo na 2 jádrovém procesoru, 2GB ram, 500GB hdd, grafika se shadery 3 mnohem lépe pod XPčky. Další věc je, že Vista nehorázně zpomaluje hry, jak po grafické stránce, tak i ve spotřebě paměti. Zkoušel jsem na GF8800GT stalkera a crysis. Pod XPčky naplno v pohodě, pod Vistami šrotoval hadr a byl jsem sotva rád, že se to spustilo, 2GB ram jsou pro Visty asi málo. Ovladače nejnovější. Neříkejte proto někomu, že na Visty musí mít počítač a pak si je teprve užije, ano Visty si užije, ale pracovat se na tom už nedá. Takže až se do počítačů bude dávat 4GB ram jako základní "minimum", pak možná přejdu na Visty, ale to už tady bude Windows 7... Co se aplikací týče, tak pro mě Vista nepřináší nic nového, všechno mám i na XPčkách, ale chce to samozřejmě něco doinstalovat, kdežto ve Vistách je toho spousta už v základu.

Vista ho automaticky opraví a všetko beží ďalej

Tak tohle mě rozesmálo do nepříčetnosti, Vista sama opraví? Co jsem jí zkoušel, tak jsem musel všechno opravovat já a UAC tam vydrželo asi hodinu, protože už jsem fakt neměl nervy každých 5 minut 2x potvrzovat, že tu instalaci opravdu chci spustit.

3 ročný syn a manželka sú hotoví z integrovaných hier a celkového rozhrania.

Jasně blikající okýnka, aspoň je vidět pro koho je Vista primárně určená. U her mi stačilo vidět Maršmelou a už jsem je mazal.


Spokojený uživatel Windows XP

Edit: ještě dodávám, že jsem v testu Vist měl všude kromě procesoru skóre 5.9, což je bez SP1 maximum, procesor jsem měl na 5.7.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod wings83 19. 5. 2008 18:54

Dostal sem k notebooku Visty, ale bylo to neskutecne pomale,protoze sem mel jen 512Mb ram,tak sem tam dal XP a spokojenost. po case sem dokoupil 2gb ram, takze mam ted2,5gb ram a rozhodl zkusit znovu Visty a musim rict, nelituju! Vse beha naprosto krasne svizne, ani jednou sem nemel modrou smrt, graficky pekne, a zadny problem s kompatibilitou SW. Osobne bych si na XP uz asi nezvykl. Libi se mi integrovane hledani, spravovani siti i kdyz je to trosku komplikovanejsi nez u XPcek, skvela syncronizace a provazanost s ostanimi MS prdukty ...
wings83
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků