Připojení k netu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mlaluk 4. 7. 2008 12:17

Ahoj,

mám takový problém s Windows Vista, používám je v 32bit verzi a mám problém s připojením k internetu, k tomu používám router Linksys WRT54GC ver. 2.0, ze kterého vedu kabel do PC. Občas se mi stane, že se Visty připojí, ale ve většině případu to nedokáží. Na notebooku kde mám Win XP servispack 2 nemám problém, tak si to nedokážu vysvětlit. Myslím si, že router mám také dobře nastaven. Tak mi pro mi prosím někdo poraďte co je blbě.
mlaluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 4. 7. 2008 12:42

Vubec nepopisujes konfiguraci site - tezko radit, leda z kristalove koule. Predpokaldam DHCP.

Neni tvym problemem http://support.microsoft.com/kb/928233 ?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod mlaluk 4. 7. 2008 17:59

Jasně, omlouvám se, jasně mám automatické přiřazení adres přes DHCP. Nevim co by jsi ještě potřeboval vědět.
mlaluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 4. 7. 2008 21:56

Treba typ, ovladac a konfiguraci sitovky (Half/fullduplex/auto, speed). Protokoly (IPV6 mas vypnute?)

.... nicmene zacni odkazem ktery jsem poslal

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod mlaluk 6. 7. 2008 16:28

Tak jsem vyzkoušel upravit registry podle toho odkazu a vše funguje tak jak má, tak díky moc. :tleskani
mlaluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deena 7. 7. 2008 09:57

Ahoj! Mám notebook Amilo li1705, který jsem zakoupila s předinstalovaným OS Windows Vista Home Basic. Neměla jsem problém s připojením k bezdrátové síti. Tento systém jsem z jistých důvodů přeinstalovala na XP (legálním), ale později jsem se k Vistě vrátila. Teď se k síti z neznámého důvodu připojit nemůžu. Přijímač mám zapnutý, veškeré dostupné sítě se mi vyhledají bez problémů, ale už se k nim nepřipojí, přestože signál je plný. Pokoušela jsem se najít řešení v příručkách k Vistě nebo na internetu, ale bohužel jsem se pouze dozvěděla, že Vista žádné nastavení připojení narozdíl od XP nepotřebuje, protože se nastaví sama. Také jsem zkoušela problém vyřešit s pomocí Diagnostiky připojení, ale úspěšná jsem nebyla. Diagnostika mi hlásila problém se síťovým adaptérem. Nejsem s PC sice naprostý začátečník, ale k dokonalosti mám ještě hóóódně daleko :oops: Můžete mi prosím někdo poradit? :roll:
Deena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 7. 2008 10:27

ano

0. co presne ti nefunguje?
1. vyse popsane reseni nepomuze?
2. proc nezalozis vlastni thread?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 7. 2008 16:38

Deena píše:Nejsem s PC sice naprostý začátečník, ale k dokonalosti mám ještě hóóódně daleko :oops: :roll:

Všichni máme k dokonalosti daleko, dokonce i Velký Guru MP, ale ten už se blíží ;-)
Podívej se především do Správce zařízení na stav ovladačů NIC - není tam otazník nebo vykřičník?
Btw: proč jsi neodpověděla MP?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Deena 8. 7. 2008 08:34

Semnou bude asi větší práce...
První řešení jsem zkusila, ale neúspěšně. No a co přesně nefunguje... sama nevim. Když zvolim možnost Připojit k internetu, otevře se mi okno Vyhledávání dostupných sítí. Sítě se vyhledají, ale když si jednu označim, dám připojit, operace se sice zahájí, ale po vteřině se ukončí s tím, že se k síti nelze připojit. Diagnostika jednou hlásí malý signál (ten je ale plný), podruhé problém se síťovým adaptérem, na který ale ovladače mám (CD bylo přímo u notebooku). Předtím jsem se připojovala naprosto stejným způsobem a bez problémů. Omlouvám se, jestli vám říkám zbytečný informace, ale nevím, co všechno potřebujete vědět, abyste mi mohli pomoc.
O threadu jsem slyšela, ale jenom teoreticky. Nikdy jsem nic podobnýho nedělala:-[, takže asi budu potřebovat polopatický návod :oops:
Jinak Milanovo řešení jsem si přečetla až dnes, vyzkouším ho.
Děkuju za vaší ochotu a zájem.
Deena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 7. 2008 12:23

Informace jsou důležité, ne zbytečné.
Obávám se, že to sama nevyřešíš.
Nechceš se raději obrátit na někoho znalého poblíž, kdo tomu trochu rozumí?
Moc nevěřím, že bys byla samotná na majáku uprostřed moře :-)
Btw: koho napadla taková šílená zhůvěřilost s přechodem na OS WXP a zpět??
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Deena 9. 7. 2008 07:07

hi...mě :roll: ...ale psst :lol: ...každopádně děkuju
Deena
Kolemjdoucí