Jak přiřadit vlastní ikonu k určitému typu souborů?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod B-52 16. 8. 2008 23:41

Ahoj, rád bych se zeptal na to, jakým způsobem lze ve Windows Vista HP 32bit nastavit, s jakou ikonou budou zobrazovány soubory určitého typu?

Nejedná se mi o to, kde přiřadit k určitému typu souboru konkrétní aplikaci, v níž budou soubory spouštěny. Jde mi o funkci, kdy bych si sám mohl určit, která z cca 10 ikon obsažených v souboru winword.exe bude přiřazena k souborům DOC, která k souborům RTF apod. Případně, kde bych mohl nastavit, že soubory DOC budou vžy označeny mou vlastní ikonou uloženou v souboru ICO?

Vím, kde to nastavit u složek, vím, kde to nastavit u zástupců souborů. Ale za nic na světě nemohu najít tuto volbu pro typy souborů.

Přitom si vzpomínám, že ve Windows 2000 to bylo velmi jednoduché, dokonce možná, ale nejsem si jist, i ve WinXP.

Stačí mi zcela i konkrétní odkaz na webovou stránku. Sám ale v Googlu, ani na stránkách Microsoftu, nic nemohu najít.

Díky.
B-52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 17. 8. 2008 05:09

Creative Element Power Tools, konkrétně File Type Doctor

způsob, na kterej jsi zvyklej z W2k a WXP, už ve vistě nehledej...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod B-52 17. 8. 2008 12:41

Díky za tip, určitě vyzkouším. :-)
B-52
Kolemjdoucí