Chyba 0x80080005 po ní chyba 193: 0xc1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod B-52 17. 8. 2008 00:18

Objevil se mi tenhle problém. Bez zjevné příčiny (večer vše Ok, ráno po zapnutí už ne) mi dole v system tray Vista HP 32bit hlásí, že bych si měl zapnout automatické aktualizace. Večer byly zapnuty na automatické stažení a nainstalování. Po poklepání na ikonu červeného šítu jsem vlezl do centra zabezpečení a tam svítí červené světlo, že vypnuto. Když jsem dal volbu nastavení, v další okně mi svítí, že mám povoleno aktualizace stahovat a instalovat rovnou, automaticky. Zvolil jsem znovu totéž, restartoval PC. Vše se tvářilo Ok, dokud jsem nedal "vyhledat aktualizace".

Objevilo se staré varování doplněné hlášením, že je chyba 80080005 (nebo také 0x80080005). Na webu žádný návod. Některé doporučují spustit služby (services.msc). To jsem udělal, s administrátorskýmí právy. Tam jsem zjistil, že služba Windows Update je VYPNUTÁ. Otevřel jsem její kartu, nabízelo se tlačítko "spustit".

Když jsem tu udělal, chvíli běhal zelený rpoužek, aby to pak vyhodilo hlášení "chyba 193: 0xc1".

Jak se zdá, je Update vypnutý nějak natvrdo a nedá se zapnout. Netušíte, jak to napravit?

SFC hlásí narušení integrity a to, že nemůže vše opravit, ale v tom logu se bohužel nevyznám.

Jediná příčina chyby, která mě napadá, by mohlo být to, že jsem během vypínání přivřel vko. Ale s tím jsem už přes rok neměl potíže. :-(

Díky za každý tip.
B-52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dnv 17. 8. 2008 11:25

takéto chyby zvykne robiť trojan zlob/zotob a jeho odvodeniny,pokial zlyhal aj sfc,tipujem,že to bude nejaká infekcia počítača,ale nevylučujem aj iný problém.Pozri si tie logy,býva tam odkaz na stránky microsoftu,kde sa aj obvykle nájde nejaké riešenie,takto na dialku bez presných informácií je to dosť ťažké zistiť,čo by to mohla byť za chyba
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod B-52 17. 8. 2008 12:43

Díky za tip, zkusím to prolézt i s odkazy na tohohle trojana. Windows Defender, Spybot i AVG se tváří, že je vše v klidu. Tak poznám.
B-52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B-52 17. 8. 2008 21:10

Stáhnul jsem si Microsoft Windows Malicious Softaware removal Tool 2.1, který toho Zloba apod. má umět a nenašel ani "ň". Počítač se tváří jako čistý. Máte případně někdo nápad, čím to ještě prolézt?
B-52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shapet 18. 8. 2008 09:30

shapet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B-52 18. 8. 2008 13:46

Díky za tip. Zadal jsem ten šílený příkaz "sc sdset bits D:(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;SY)(A;;CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO;;;BA)(A;;CCLCSWLOCRRC;;;AU)(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;PU)", vyhodilo to hlášení, že nějaké bezpečnostní nastavení bylo provedeno, ale tím jsem skončil. Ona ta služba BITS je celou dobu puštěná a tváří se, že s ní není žádný problém. :-( Na službu Windows Update to žádný vliv nemělo. :-(
B-52
Kolemjdoucí