Vista-legalne nelegalna pomoc

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepeSK 26. 12. 2008 00:23

Prepisal som legalnu Vistu home edition (anglicku)na noteboku cracknutou verziou Visty profesional-aj cez vsetky moje protesty si to majitel noteboku prial. Proste chcel to mat poslovencene-nie som nejaky macher ale nieco som sa dozvedel ze licencne pomienky od Mrkvosoftu to nejak nedovoluju.Teraz aj ked som tam pred 30-timi dnami napisal legalny kluc tak to chce aktivaciu-ten notebok este nebol na internete-zatial.Ale ide o to co sa stane ak sa dotycny napoji na Mrkwosoft.Cesta spet je viac menej nemozna.Prosim kto ma realne skusenosti s podobnou situaciou.Vdaka za odpoved.
pepeSK
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 26. 12. 2008 08:10

čo sa asi tak stane s nelegálnou verziou visty ? zablokuje sa a jej produktové číslo sa zaradí do databázy wga medzi ostatné pirátske verzie
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepeSK 26. 12. 2008 10:42

Este k tej Viste.Aj ked som tam dal verziu profesional,tak sa nainstalovala len Home edition-lebo som ju akoze preplacol.(instalovane cez WIN-ziaden format disku)Teoreticky som Mrkvosoft neokradol-ta Vista bola legalne zakupena s hardwarom.Lenze teraz neviem ci som ich nemal poslat do haja,mne by anglicka verzia stacila.A nebol by problem.
pepeSK
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 26. 12. 2008 11:07

A co jsi to vubec nainstaloval? Vista nema verze Home a Professional.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod pepeSK 26. 12. 2008 13:58

Sorry-som to pisal z hlavy-Vista je na periferii mojho zaujmu.Ale bol to nieco ako Home Premium-a cracknuta verzia obsahuje vsetky edicie ,takze asi Ultimate alebo nieco take.V podstate je to len hranie sa so slovickami.Nainstalovala sa tam taka ista verzia systemu len Slovenskej verzie + legalny kluc.Islo o to poslovencenie.Ale podla mna to bola hovadina-lenze to nevysvetlis dotycnemu aj keby si sa rozkrajal. :-/
pepeSK
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 26. 12. 2008 14:10

A čo sa deje, keď to teda dá aktivovať?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pepeSK 26. 12. 2008 16:09

No prave to som si neni isty ci sa to da aktivovat.Jeden clovek mi tvrdil ze je to porusenie autorskych prav!Anglicky neviem skoro nic-a ani sa mi to nechcelo citat!
pepeSK
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 26. 12. 2008 16:13

no neviem, ja mam anglicku Vistu Ultimate 64bit a po nainstalovani som mal medzi updatmi aj jazykove updaty... zvolil som si slovencinu a po stiahnuti a nainstalovani updatu a tusim po restarte som mal Vistu slovensku... ziaden reinstall ci preinstall ci co si to ty robil kvoli slovencine. Mozno stacilo v tej tvojej anglickej Viste stiahnut a nainstalovat slovensky update.

Ked mate tu legalnu Vistu, tak mozes formatnut disk a pekne nacisto tu legalnu anglicku Vistu nainstalovat, nie? Postras znameho, ze inac by mohol prist o tu legalnu Vistu, resp. jej registracne cislo. 8-) A pri troche stastia tam tu slovencinu nainstalujes tak, ako sa to podarilo mne.
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 26. 12. 2008 16:20

podle mě by se to mělo normálně aktivovat...v podstatě jsi akorát změnil jazyk a to by mělo projít...podle toho co píšeš tam totiž máš pořád Home Premium i s legálním klíčem ;-)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 26. 12. 2008 16:24

zase amater co robi instalacie windowsu a ***** o tom vie...

IBA verzia ultimate ti dovoli prepinat a instalovat jazyk. balicky. nijaka ina.

no neoficialne sa to da cez vistalizator. ale v pripade problemov potom zabudni na podporu, kedze MS to nepodporuje nijak. Takze bud mu tam natiahnes anglicku legalnu vistu a poslovencis vistalizatorom, alebo nak si chlap kupi licenciu Sk Visty, ked je rozmaznany.

Neviem comu sa cudujes, ked mu tam das warez OS a chce to po mesiaci aktivaciu...a ty robis nejake instaly OS a nevies taketo elementarne veci?
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod pepeSK 26. 12. 2008 16:55

Amater som a ho**o o tom viem-prave preto sem pisem.Visty som nejak moc neinstaloval.Takze preto ta otazka a hlavne ze islo o taku nestandrdnu instalaciu.Prepac ale odpoved tvojho typu ma vzdy vie len na**at.Proste si macher ktori do toho vidi a musis to tomu chudakovi co sa pýta dat nalezite pocitit.Nie vsetci sme IT technici v skole som sa ucil o germaniovych tranzistoroch kremikove boli novinka.Takze dik za odpoved.Si taky dobry vo vsetkom a nikdy si nepotreboval poradit???
pepeSK
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 26. 12. 2008 22:17

PepeSK, z toho si nic nerob... ba si myslim, ze reagoval na mna, totiz ja som tu spominal Vistu Ultimate a to doinstalovanie slovenciny... Spomenul som len to, s cim mam skusenost, a zaroven som to nevydaval za vseobecne platny fakt, pretoze hovorim len z vlastnej skusenosti z Visty Ultimate... faktom je, ze som (doteraz) nevedel, ze sa to tyka iba verzie Ultimate (ale opak som netvrdil).

V podstate jedine, co mi na jeho prispevku vadi, je ta prva veta... zvysok hodnotim ako uzitocne informacie. ;-)
A k tej jeho prvej vete: ja si myslim, ze clovek sa najlepsie nauci, ked to skusa sam... kazdy sme boli zozaciatku amatermi. Takze zasa by som to tak hororovo nevidel. o<:)
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Junior

Odeslat příspěvekod pepeSK 28. 12. 2008 18:44

P.S:
Takze-znamy pripojil notebok na mrkvosoft a zadal overenie pravosti-cuduj sa svete-overenie sa podarilo.Nevymyslam si.Prebehla aktualizacia -the end.Ide o to ze som mal tiez pochybnosti o spravnosti tejto instalacie-niekedy fakt neviem comu mam verit. :?: :?: :?:
pepeSK
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 28. 12. 2008 19:00

Viera je zlý pán...
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 28. 12. 2008 19:03

vždyť jsem to psal, že by to mělo normálně projít :-)
sice jsi to instaloval z nelegálního dvd, ale tím že jsi tam dal legální číslo na Home Premium, tak se tam nainstalovaly ony...a verze jazyka už by neměla hrát roli ;-)
jo kdyby jsi tam dal cizí číslo třeba na Ultimate verzi a nainstalovala by se tam ona, to už by pak bylo něco jiného...
hekrhy
Junior

Další stránka