Vista 64 blue screen

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Danthez 25. 2. 2009 21:54

Zdravím
Mám skoro rok zakoupeny legální Win Vista 64. Používám HW deska GigaByte GA EP35-DS4, Intel core2quod procesor, 8GB RAM, GeForce GX29800. Měl jsem systémový disk WD raptore 36 GB, sekundární disk na data a soft WD 320 GB 8MB cash. Provoz bez problémů, ale pocitoval jsem málo místa na system disku. Pořídil jsem si tedy na system WD 320 GB 16 MB cash. Od té chvíle mívám několikrát denně blue screen (modrá obrazovka a okamžitý reset, takže ani nestinu přečíst ID chyby. Přeinstaloval jsem systém, zkoušel jsem i nejnovější drivery od Gigabyte). Mám podezření na sata drivery, ale nemám jak podložit. Raid nepoužívám.
Už nevím jak dál. Máte prosím někdo typ, v čem je problém?

BTW, mám vypnutý stránkovací soubor, ale to mi nikdy nedělalo problém a u 8GB paměti by to mělo být ok.
Díky
Danthez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 25. 2. 2009 22:13

poradim, ako si mozes pozriet bluescreen - su minimalne 2 sposoby:

a.) nahrat si to na kameru (fotoaparat) a prezriet zo zaznamu (ak vies zlyhanie vyvolat) - trosku primitivny, ale funkcny sposob
b.) nastavit si, aby sa system automaticky nerestartoval, navod ti napisem nizsie a plati pre slovensku jazykovu mutaciu:

Postup:
1.) klik pravym tlacidlom na (Tento) Pocitac -> Vlastnosti
2.) Rozsirene systemove nastavenia
3.) Spustanie a obnovovanie -> Nastavenia
4.) Zrusit zaskrtnutie kolonky "Automaticky restartovat"

Tym padom by ti mal bluescreen ostat na obrazovke... o<:) 8-)
Naposledy upravil THeBaNDiT dne 25. 2. 2009 22:16, celkově upraveno 1
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 25. 2. 2009 22:16

BSOD se samozřejmě loguje (tzn. nemusíš nic nahrávat), takže v prohlížeči událostí najdeš, co způsobilo chybu.... (i když vypnout automatický restart je pro začátek taky dobré)
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod synerx 26. 2. 2009 10:14

tady jsem napsal postup, kterým jsem našel problém:
viewtopic.php?f=956&t=1067676
synerx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danthez 17. 3. 2009 13:35

Díky za info. Po zapnutí stránkovacího souboru se mi začly logovat události. Bohužel z těch logů jsem nebyl schopen najít příčinu problému. Zareportoval jsem událost Microsoftu a dnes našli řešení. Pravděpodobně se jedná o ovladače realtek integrované síťové karty. Stáhnul jsem si doporučené drivery, ale po doběhnutí instalace se mi zobrazije pořád dokola informace "detecting realtek ethernet network card and cable" a instalace mi nedoběhne (skončí v nekonečné smyčce). Zkouším hledat řešení, ale zatím jsem to nerozchodil. Může to souviset s konfliktem přerušení (IRQ)?

Drivery pro realtek, které mi MS doporučili jsou Install_Vista_6213_1119.
Síťová karta je: Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
Díky.

EDIT: Zkusil jsem manuálně aktualizovat ovladač přes správce zařízení. Úspěšně. Tak uvidím, jestli to vyřešilo Blue screen. BTW, instaluje ten instalátor něco navíc, kromě ovladače v relevnantní složce s INF souborem?
Danthez
Kolemjdoucí