Problém s připojením na net- Vista

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hujer90 20. 3. 2009 19:28

Ahoj, obráltil se na mě známý s problémem, že se náhle nemůže připojit na internet s PC a notebookem na kterých je Win Vista 32 bit Home Premium.Místní síť funguje bez problémů, akorát na internet se nedostane ani na jednom počítači.Má ještě jedno Pc s Win XP a vše bez nejmenšího problému.Všechny počítače jsou připojeny přes LAN tedy přes kabel.Zkoušel jsem jsem zadat adresy podle pc s XP (samozřejmě bylo PC s XP vypnuto).Adresy jsou jinak přidělovány DHCP servrem.Nastavený bylo automatický přidělování adres, ale i sručním to nefunguje.Zkoušel jsem diagnistikovat problém přes průvodce a výsledek byl resetování adaptéru a výpis, že se nemůže připojit na hlavní DNS.Zkoušel jsem zakázat, povolit síťovou karta a nouzový režim.Bohužel nic.Byly i přeinstalovány ovladače síť.karty a resetován router (Mikrotik).Předem děkuji za vaše reakce.Pokud už toto téma je někde řešeno, tak se omlouvám, ale nenašel jsem to.Doufám, že jsem na nic nezapoměl.S pozdravem Jindra. :-)

PS:Obrázek v centru sítí je zobrazen PC- aktivní připojení se sítí a síť s internetem je přeškrklá
Hujer90
Junior

Odeslat příspěvekod Hujer90 21. 3. 2009 14:43

Nikdo mi neporadí? O:-)
Hujer90
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 21. 3. 2009 14:54

Není to blokované bránou firewall? Osobně používám ochranu ESET Smart security a tam to musím manuálně nastavit jinak se také nečapu. Potom ověř jestli má vista povoleno sledování sítě
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Ageran 21. 3. 2009 14:55

1) Když je zapnuté DHCP, dostanou počítače správnou IP adresu, masku, bránu, DNS?
2) Místní síť jsi sice psal že funguje, ale pingnou se počítače navzájem? pingnou počítače router?
3) zkoušel jsi vypnout firewall? (jen na otestování)
4) router je nastavený správně, nemá blokované (povolené) některé MAC adresy?

Tohle mě teď napadlo, až budeme vědět víc, můžeme pokračovat... :-)
Ageran
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dexterqo 21. 3. 2009 14:58

Ja som mal kedysi podobný problém, skúšal som snáď všetko ale nakoniec pomohol reset routera na továrenské nastavenia a znovu ho nakonfigurovať vo Viste. Potom mi išiel internet aj na XP aj na Viste úplne bez problémov.
Intel DualCore E2180 2.0@3.2Ghz, AC Freezer 7 Pro, ASUS P35 P5K/EPU, 2x1GB Corsair TWIN2X DDR2 800@962MHz, WD 250GB, Samsung 250GB, SAPPHIRE Radeon HD 3870 512MB DDR4 775/1070@855/1200MHz (GPU/Memory), 520W.
Dexterqo
Junior

Odeslat příspěvekod Hujer90 21. 3. 2009 15:10

1) počítače dostanou správné adresy
2)pingne i na jiný pc i router
3)firewall jsem zkoušel vypnout jako první
4)blokované MAC adresy nejsou, taky mě to napadlo a tak jsem vzal svůj notebook s XP a tam fungüje bez problému

Resetovat router nepůjde, protože je nastavený od providera a tím pádem i zaheslovaný.
Kdysi jsem řešil úplně stejný problém na svém NTB s Vistou, ale bezúspěšné tak jsem přešel na XP a bylo po problému.Někde musí být háček v systému.

EDIT:sledování sítě?Kde to najdu? Ještě jsem zapoměl napsat, že po startu se tak na 10-15 s ukáže aktiví připojení na internet, ale když zkusím prohlížeč tak nic. :-]
Hujer90
Junior

Odeslat příspěvekod macabe 21. 3. 2009 15:23

kamosovi taky neslo se na viste pripojit na net zkoušel to sam i hodne lidi co tomu rozumi to zkouselo nakonec to musel vyresit reinstalem proste se to nechtelo pripojit doma mu to fungovalo ale do skolní site uz ne :(
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 21. 3. 2009 15:29

To sledování sítí najdeš na tom samém okně viz tvůj komentář "PS:Obrázek v centru sítí je zobrazen PC- aktivní připojení se sítí a síť s internetem je přeškrklá". Je to jako zaškrtnutelná položka. Povol a restartuj PC
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Hujer90 21. 3. 2009 15:32

Wayne píše:To sledování sítí najdeš na tom samém okně viz tvůj komentář "PS:Obrázek v centru sítí je zobrazen PC- aktivní připojení se sítí a síť s internetem je přeškrklá". Je to jako zaškrtnutelná položka. Povol a restartuj PC

Když kliknu na křížek tak se spustí diagnóza problému, která navrhne resetování adaptéru, tedy síťové kraty, ale to bohužel nepomůže.
Hujer90
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 21. 3. 2009 15:50

Křížek? Já tam žádné křížky nemám. Jinak se omlouvám za nepřesné označení položky, Je to "zjištění sítě"
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Hujer90 21. 3. 2009 15:54

Wayne píše:Křížek? Já tam žádné křížky nemám. Jinak se omlouvám za nepřesné označení položky, Je to "zjištění sítě"

Ten tam právě nemá být, signalizuje, že nejsem připojen na internet.Takto nějak to vypadá : Obrázek

toto není můj screen, ale poslouží k upřesnění křížku :-)
Hujer90
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 21. 3. 2009 16:23

dej sem ten screen
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Hujer90 21. 3. 2009 16:25

Wayne píše:dej sem ten screen

já ho právě nemám...on není odsud, takže se tam jen tak hned nedostanu, ale obrázek je stejný.Myslím "mapu" připojení.
Hujer90
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 21. 3. 2009 16:48

Dobrá, tak jinak. Je to podle obrázku v odkaze?
http://pictureup.cz/picture/verejny/16521652image002.jpg
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 3. 2009 17:02

Wayne, máš chybně a nebezpečně nastavenou síť, pokud se jedná o Tvůj PC/OS.
V případě připojení k internetu není dobré zapnout Zjišťování sítě ani Sdílení souborů. Jsou to bezpečnostní díry.
Pokud potřebuješ sdílet soubory v lokální síti, odpoj OS od internetu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Další stránka