Náhrada za Windows Media Center

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod G52 4. 4. 2009 18:13

Ahoj.
Zna nekdo nejakou alternativu? Musi byt na D.O. a musi mit nejake nahledy..

dekuji
G52
Junior

Odeslat příspěvekod Hanx 4. 4. 2009 18:19

Zkus Media Portal. Když se trochu poladí, tak slouží dobře...
Hanx
Junior

Odeslat příspěvekod G52 4. 4. 2009 19:08

Hanx píše:Zkus Media Portal. Když se trochu poladí, tak slouží dobře...

Diky, ale to je nejhorsi soft co jsi mi mohl doporucit.. :-\
G52
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 5. 4. 2009 00:33

Sice nevím co je D.O. ale není špatný XBMC Media Center http://xbmc.org/. Má v sobě i češtinu a je free
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod G52 5. 4. 2009 01:30

Wayne píše:Sice nevím co je D.O. ale není špatný XBMC Media Center http://xbmc.org/. Má v sobě i češtinu a je free

Omlouvam se, D.O. == dalkove ovladani
G52
Junior

Odeslat příspěvekod G52 5. 4. 2009 01:34

tohle vypada opravdu hezky, jen skoda ze to nefunguje na dalkove ovladani, sice jsem nasel na youtube.com ze to nekomu jelo ale kdo vi jak to je, beztak je to FAKE..

http://www.zive.cz/Clanky/The-KMPlayer-multimedialni-dokonalost/sc-3-a-146094/default.aspx
G52
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 5. 4. 2009 04:56

Pak bych vyzkoušel Elisa Media Center. Už v popisu programu uvádějí možnost použití dálkového ovládání. Ale vyzkoušeno to nemám.

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... -center/?g[hledano]=elisa&g[oz]=0.5.22
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod G52 5. 4. 2009 18:24

Wayne píše:Pak bych vyzkoušel Elisa Media Center. Už v popisu programu uvádějí možnost použití dálkového ovládání. Ale vyzkoušeno to nemám.

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... -center/?g[hledano]=elisa&g[oz]=0.5.22

D.O. tam taky nefunguje..
G52
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 5. 4. 2009 18:32

mozem vediet co ti chyba ci vadi na Windows MCE?
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod G52 7. 4. 2009 01:07

ravenman píše:mozem vediet co ti chyba ci vadi na Windows MCE?

No muzes, ale nevim co je to Windows MCE :oops:
G52
Junior

Odeslat příspěvekod gmann1 7. 4. 2009 05:57

no predsa to, coho alternativu tu hladas 8-P
Ked som bol maly, tak som bol namysleny.
Ale teraz ........ uz nemam chybu !
gmann1
Junior

Odeslat příspěvekod G52 8. 4. 2009 08:15

gmann1 píše:no predsa to, coho alternativu tu hladas 8-P

Aha, ja myslel ze se to jmenuje Windows Media Center..

ravenman píše:mozem vediet co ti chyba ci vadi na Windows MCE?

Duvod proc se mi to nelibi je ten, ze to nepodporuje mou tv kartu a nelze spustit v okne, tod vse..
G52
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 4. 2009 09:05

v okně spustit lze a podpora karty by se dala taky nějak znásilnit...

neplést si Windows Media Center a Windows MCE...první je aplikace, druhý je specifická verze operačního systému...

když ti tedy jde o program pro TV kartu v okně, proč se obtěžovat nějakými media portaly, stojícími na databázových serverech a nepoužít jednoduše aplikaci, která je na to určená? třeba ProgDVB...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod G52 9. 4. 2009 00:52

kernel_panic [passed] píše:v okně spustit lze a podpora karty by se dala taky nějak znásilnit...

neplést si Windows Media Center a Windows MCE...první je aplikace, druhý je specifická verze operačního systému...

Ja mluvim celou dobu o aplikaci ;-)

když ti tedy jde o program pro TV kartu v okně, proč se obtěžovat nějakými media portaly, stojícími na databázových serverech a nepoužít jednoduše aplikaci, která je na to určená? třeba ProgDVB...

tohle mi zrovna nejak nesedi, ale uz jsem nasel kmplayer a celkem spokojenost, dokonce podporuje i dalkove ovladani ;)

BTW: dekuji vsem za tipy
G52
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 4. 2009 13:45

Win Media center co mam v Vista Ultimate x64 je vyborny,jsem s nim maximalne spokojeny a po nainstalovani aktualizace MediaCenterTVPack2008-KB953272-x64 ktere buh vi proc nedal MS volne ke stazeni zobrazuje korektne i cesky TV program a info z EPG pri sledovani DVB-T.
Kazi to ale nefunkcnost dalkoveho ovladani.Stacilo by kdyby se v pinnacle rozhoupali a udelali plugin ktery by emuloval jediny fungujici ovladac z MCE od Microsoftu.

Pouzivam PCTV Hybrid Pro Stick USB 340e od pinnacle a jejich TVCenter Pro v aktualni verzi 4.99.Problem teto verze ktera jakozto firemni jedina akceptuje dodane DO je ze ma podporu x64 Vista pouze ve fazi BETA a nepovedlo se mi ji rozchodit (x64 drivery samo mam)

Udelali jeste 5.40 s plnou podporou x64 ale ta zase nepracuje s mym 340e......na podporu proste kaslou a kdo vi jestli nejaka nativni verze vubec jeste bude.

EDIT:
Stahnul jsem a nainstaloval 80MB balik s XBMC
Vypada to zajimave,ale ovladani nema na WMC ani nahodou...celkem neprehledne,treba o obrazovk zpet se dostanete jen pres Esc,navic jsem nikde nenasel ze by podporoval DVB-T...umi to?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Fox50 13. 2. 2010 22:15

Našel jsem toto:
http://thegreenbutton.com/forums/t/58902.aspx

Sice umím změnit mapování tlačítek DO, ale zatím se mi nepodařilo přinutit DO ovládat WMC.

Soft co se stará o zasílán příkazů hledá s definičním souboru nějaký řetězec který je spřažen s názvem spuštěného souboru bohužel neznám tento řetězec pro MCE. :(

Update:
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem mapování nandal to sekce [default] nevýhoda je že se příkazy posílají bez ohledu na aktivní aplikaci, výhoda je že to funguje :D.

Ovládám WMC ovladačem od své TV karty Pinacle PCTV 200e.

Hodně pomohlo tohle :
ftp://ftp.pctvsystems.com/TV/documentation/Remote/Remote-TVCenterPro.zip

p.s.: Testuju na Win7.
Naposledy upravil Fox50 dne 14. 2. 2010 03:53, celkově upraveno 3
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 13. 2. 2010 23:29

Cheetah007 píše:Win Media center co mam v Vista Ultimate x64 je vyborny,jsem s nim maximalne spokojeny a po nainstalovani aktualizace MediaCenterTVPack2008-KB953272-x64 ktere buh vi proc nedal MS volne ke stazeni zobrazuje korektne i cesky TV program a info z EPG pri sledovani DVB-T.

Vyborny je trochu silne slovo. Ma slusnou podporu TV karet a sympaticke nahravani ovsem specialne ve Vistach ma masivni mnozstvi chyb z nichz jen mensina je opravena. V sedmickach je situace ponekud lepsi, ovsem ovladani se spise zhorsilo, nove funkcnosti jsou nepouzitelne (zalozka Movies) a stale ma sve musky vcetne jedne obrovske prasarny smejdu z Microsoftu za kterou by je meli povesit za koule do pruvanu.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2011 06:26

zdravim,

mne na wmc rozciluje format souboru ve kterym nahrava z tv a to wtv.

tento format neumi prehrat mobil a jeho vestaven prehravac ani tv ani sitovy prehravac. je potreba je konvertovat. nasel jsem na prevod nekolik programu ale zadny nefunguje tak jak ma..

neznate nekdo neco co komunikuje s tunerem, dalkovym ovladacem a nahrava do avi nebo mp4?
anonymni

Odeslat příspěvekod rogosak 8. 1. 2012 15:15

Celkem dlouhé povídání, ale v angličtině je zde:
http://thelinuxcauldron.wordpress.com/2 ... for-linux/
Compaq CQ62, HP Pavilion a650i.uk, G1, Blackberry Curve 8310, Samsung Galaxy SII/I9100, G1
rogosak
Junior

Odeslat příspěvekod fred 8. 1. 2012 15:44

thonyk píše:zdravim,

mne na wmc rozciluje format souboru ve kterym nahrava z tv a to wtv.

tento format neumi prehrat mobil a jeho vestaven prehravac ani tv ani sitovy prehravac. je potreba je konvertovat. nasel jsem na prevod nekolik programu ale zadny nefunguje tak jak ma..

neznate nekdo neco co komunikuje s tunerem, dalkovym ovladacem a nahrava do avi nebo mp4?

Format wtv umi prevest samotne Windows na dvr-ms, se kterym uz umi pracovat vetsina konvertoru ;-) Staci kliknout pravym tlacitkem mysi...
LG G4
fred
Junior