Co proti nim vsichni maj?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wame 10. 4. 2009 11:18

Dobrý den
Na různých diskuzích, fórech atp. tak tam všude je spoustu lidí kteří nadávají na win. Vista... myslím si že i tady takových lidí bude dost a dost a proto se právě těchto lidí ptám: Co s Vistou máte za konkrétní problémy? Věčinou se příspěvky těchto lidí omezují pouze na text kupříkladu: Vrať se k XP nebo Nainstaluj si linux... to je dost málo na to aby si o nich člověk mohl udělat nějáký závěr. V jedné diskuzi si někdo stěžoval na rychlost systému... Psal tam něco ve smyslu že XP mají (překvapivě) nižší nároky nežli vista a že jsou (překvapivě) rychlejší nežli vista (na jeho PC s 1 gb ram a jednojádrovým procesorem). Ta rychlost je na zváženou, ano visty mají poměrně velké požadavky, ale v dnešní době to již není nic mimořádného. Ale pokud si kupujete nový PC o alespoň na dnešní dobu průměrném výkonu (něco takového mám já) a koupíte si k němu win. Vista myslím že tam by problém být něměl já osobně tento systém používám od vánoc a nemůžu si na něj stěžovat. Používám ho jako mírně pokročilý uživatel (moje aktivity se omezují na hry, stříh videa, základy C#, C++ a PHP, photoshop, blender) během těchto čiností jsem na problémy nenarazil. Občas jsem nechal počítač neustále zapnutý bez restartu i přes týden a počítač se spomalil jen mírně a rozhodně se nezasekl či nesesypal. Mohl bych pokračovat ještě dál ale rád bych slšel názory právě odpůrců win Vista.
PS: Nezajímá mě jak skvělej OS je Linux atp. zajímají mě vaše problémy s Vistou že se šíříte s tím jak špatnej je to system.
AMD Phenom 9950 / 4GB RAM / NVIDIA GeForce 9800GTX+ / 500GB Hdd / Windows Vista Home Premium 64-bit / ADSL O2 8Mbit
wame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 10. 4. 2009 12:12

Visty jsou v pohodě použitelnej systém. Nicméně, oproti XP běžnému uživateli asi nepřinesou nic nového, kromě vyšší náročnosti na paměť.

Pokud bych měl přecházet z XP, nestačilo by mi, že ten systém není nijak horší, potřeboval bych, aby mi přinesl něco, co v XP není. Jinak nevidím důvod k přechodu a myslím, že nejsem sám. Tohle téma se nejspíš brzo zvrhne do nějakýho flejmu a bude zamknutý, navíc už se tu o tom určitě napsalo hodně.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod wame 10. 4. 2009 12:57

Moc noveho toho opravdu neprinasi... chapu ze prechazet se nekomu nechce ale nechapu proc se vseobecne tvrdi ze visty jsou spatnej operacni system to je prave to co by me docela zajimalo...
AMD Phenom 9950 / 4GB RAM / NVIDIA GeForce 9800GTX+ / 500GB Hdd / Windows Vista Home Premium 64-bit / ADSL O2 8Mbit
wame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hekrhy 10. 4. 2009 13:26

já zase nechápu lidi, kteří furt dokola musí řešit, jestli jsou lepší Visty nebo XP...kdybych vlastnil akcie Microsoftu, tak ok, ale jinak je mi srdečně jedno, že lidi Visty tolik nekupujou :mrgreen:

a osobně na nich nic špatného nevidím, používám je už skoro rok...a názory všech těch "odborníků", kteří tvrdí jak špatný je to systém (ale i těch druhých, kteří Visty vychvalujou do nebe) jsou mi ukradené... :-)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod wame 10. 4. 2009 13:50

me to je taky skoro jedno.... do nebe je nevychvaluju ale zajima me jestli si je aspon nekdo z tech lidi kteri se zapricinili o to ze maj win vista tak spatnou povest je schopen si svuj nazor obhajit...
wame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod postman15 10. 4. 2009 14:07

Na zaciatku si sa pytal co proti nim vsetci maju?

Tak napriklad dnes rano na mojom notebooku Vista Ultimate odmieta fungovat, nefunguje sprava sieti, Task manager, boot trva asi 7 minut. A to vsetko absolutne z nevysvetlitelnych pricin. Po skonceni pouzivania som ho jednoducho uspal a dnes od rana nerobim nic ine len riesim vsetky mozne perpetie a bojujem so svojim systemom.

V bezpecnosti problem nebol, mam nastavene restrikcie cez Group policy a pouzivam orginalny Eset Smart Security(mimochodom nenasiel ziadnu infiltraciu).

Doteraz som bol s Vistami maximalne spokojny ale po tomto zazitku musim prehodnotit svoj postoj.
I just don't see why I should even care
It's not dark yet but it's gettin' there.

-Bob Dylan-
postman15
Junior

Odeslat příspěvekod Veolw 10. 4. 2009 16:12

Ja pouzivam Visty a jsem spokojeny takze asi tak. Co se tyce tech problemu s Windows Vista tak si myslim ze je to vsude stejne. Proste jsou problemy s XP, jsou problemy s Vistama, jsou problemy s Linuxem, Mac OS se vsim. Dale pak napr. XP ma zrejme nizsi naroky na pamet, Vista akcelerovane GUI, MAC OS je udajne po strance GUI neprekonany, Linux je resistentni vuci virum atd. Dale pak se najdou lide kteri budou tvrdit ze Vista ma mensi naroky na pemet, XP ma vyssi naroky na pamet, MAC OS je po strance GUI sux a Linux je resistencni vuci virum jenom proto ze je malo rozsireny.

Tak si vyber. Myslim ze to je zacarovany kruh a netyka se to jenom Vist.
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 10. 4. 2009 17:36

Vista je ušitá horkou jehlou, myšlenka dobrá, ale provedení nedostatečné. Oproti XP přináší vylepšení, ovšem tato vylepšení jsou zcela neodladěná, neoptimalizovaná a ne úplně domyšlená. ... Vista rozhodně není tak vybavená, aby musela po pár stažených aktualizacích oznámit, že 8GB disk je jí málo ... Proč musí proces starající se o aktualizace (TrustedInstaller) vytěžovat CPU na 100%? ... atd. ...

Windows 7 nepřinesou oproti Vistě téměř žádnou novou funkčnost, ale snad přinesou to nejpodstatnější, stabilitu, odladěnost a optimalizaci.
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 10. 4. 2009 18:01

Část antiVistařů systém nikdy skutečně neviděla běžet ani nepoužívala. Další zase systém viděli a používali, ale nelegální instalaci. Nebo na slabém hardware. A určitě existují další důvody.

Mé zkušenosti s tímto OS jsou 2 roky staré. Známý se rozhodl pro experiment a chtěl je nainstalovat (v 64bit verzi). Byl jsem příjemně překvapen, jak vše fungovalo a jelikož měl nový quad-core PC, k rychlosti nebylo připomínek. Tak jsem se rozhodl pro přechod na 32bit Vista a používám ho dodnes (OEM Ultimate).

Netvrdím, že je dokonalý. Má chyby. XP se mimořádně povedly, takže Vista neměla jednoduché překročit stín XP.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada.lada 10. 4. 2009 19:53

Na Vistách mi vadí absurdní automatické spouštění:
1) záloha systému - hned po startupu a pak pokaždé o půlnoci
2) defragmentace disku
3) indexace obsahu disku
Defaultní vyhrazení 10% kapacity disku pro zálohy systému, t.j. např. u mého notebooku je to 20GB, přestože už výrobce sám vyhradil na zálohu systému samostatnou hidden partition.
Ještě si přičtěte scan disku Windows Defenderem případně nějakým zvlášť aktivním antivirem jako je Symantec - který výrobci notebooků milují - a disk ve Vistách se vám nikdy nezastaví, i kdybyste si chtěli jenom ráno přečíst na internetu noviny. Já samozřejmě vím že to jde všechno vypnout, a taky jsem to udělal, ale který magor v MS proboha čekal že tohle nastavení někdo chce???
Jako třešnička na dortu jsou pak další příjemnosti jako že už nikde v UI nezrušíte asociaci kterou nechcete. Prostě jednoduché Folder Options, vyhledání extenze v seznamu asociací a její smazání u Vist není. Asociaci můžete zrušit jenom regeditem nebo z command lajny. Přitom dneska každý program okamžitě nafláká do systému mraky asociací - viz např. Nero 9 - tady se stupidita autorů aplikace sešla se stupiditou vývojářů Microsoftu.
lada.lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Corgon- 10. 4. 2009 20:03

Áno,väčšina z Vás,ktorí vistu preferujete ste pravdepodobne počítačoví experti alebo nadšenci,ale počítač využíva široká verejnosť,ktorej odborné comp. výrazy nič nehovoria a ani nemusia,nám stačia vedomosti obsluhy a stroj má vykonať svoju prácu.teda XP vykonával.Som lekár a v rámci modernizácie som zakúpil pre mňa a pre zdravotnú sestru dva počítače s predinštalovaným OS vista v hodnote 2261 eur/kus.A od toho dňa sa začali problémy s rôznymi hláškami,hľadaním riešení problémov o ktoré som sa mu neprosil... ... .
Za zlodejský a neseriózny považujem spôsob akým ma firma ponúkajúca tento produkt pripravila o možnosť používať programy,ktoré som si za svoje peniaze kúpil.Prestali mi pracovať viaceré programy,ktoré mi s XP riadne fungovali a k náprave tohto stavu mi bola ponúknutá možnosť kúpiť si ich znova a samozrejme zaplatiť.Tak sa pýtam prečo? Akým právom?
Po mesiaci sme dali firme preinštalovať naspäť na XP a vista mi už nikdy nikto nenanúti.
Corgon-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaa 10. 4. 2009 20:37

2 lada.lada - Musíš vycházet z toho, že systém je implicitně nastavený jako maximálně blbuvzdorný. Kdo se trochu vyzná, ten si to co potřebuje upraví a BFU i když strašně nadává je maximálně chráněný dokonce i sám před sebou. Jsem na Vistách už dlouho a nemůžu si stěžovat. Ale je fakt, že na některém HW mají opravdu problémy.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod Kaa 10. 4. 2009 21:00

2 Corgon - Nemyslím, že je chyba ve Vistách. Spíš bych to viděl na špatné posouzení Tvých požadavků. Nebo někomu šlo jen o to, jak na Tobě nejvíce vydělat.
Dám Ti příklad: jako lékař se musíš soustředit na spoustu důležitých věcí a když Ti na oddělení odejde vytápění a je jenom na Tobě jestli Ti pacienti přežijí, nebo zmrznou, co uděláš? Zavoláš si profíka, který situaci zhodnotí, vyřeší a Ty mu za to jenom zaplatíš. Nemůžeš se přece podrobně zabývat každou "prkotinou".
S PC by to mělo být stejné. Člověk na kterého se obrátíš by měl přesně zjistit co potřebuješ, vybrat to co je pro Tebe nejlepší a zajistit řešení tak, abyste přišli, sedli a jenom pracovali.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod miso1999 11. 4. 2009 09:23

Ja mám vistu rok a pol. Štartujú približne rovnako ako XP. Rýchlosť je tiež skoro rovnaká. HW nároky idú s dobou. Noviniek je tam dosť od ovládačov oddelených od jadra až po nový štart. Ja osobne som ešte nenatrafil na aplikáciu ktorá by doviedla systém do BSOD ani ktorá by nešla. Len jedna staršia hra bola nestabilná. Patch opravil. A žiadny problém som s vistou nemal. :love: Vista :love:
miso1999
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 11. 4. 2009 11:03

Corgon- píše:Áno,väčšina z Vás,ktorí vistu preferujete ste pravdepodobne počítačoví experti alebo nadšenci,ale počítač využíva široká verejnosť,ktorej odborné comp. výrazy nič nehovoria a ani nemusia,nám stačia vedomosti obsluhy a stroj má vykonať svoju prácu.teda XP vykonával.Som lekár a v rámci modernizácie som zakúpil pre mňa a pre zdravotnú sestru dva počítače s predinštalovaným OS vista v hodnote 2261 eur/kus.A od toho dňa sa začali problémy s rôznymi hláškami,hľadaním riešení problémov o ktoré som sa mu neprosil... ... .
Za zlodejský a neseriózny považujem spôsob akým ma firma ponúkajúca tento produkt pripravila o možnosť používať programy,ktoré som si za svoje peniaze kúpil.Prestali mi pracovať viaceré programy,ktoré mi s XP riadne fungovali a k náprave tohto stavu mi bola ponúknutá možnosť kúpiť si ich znova a samozrejme zaplatiť.Tak sa pýtam prečo? Akým právom?
Po mesiaci sme dali firme preinštalovať naspäť na XP a vista mi už nikdy nikto nenanúti.

no a co s tym ma nejaka firma co ti predala pc? problem je vo vyrobcoch toho softwaru, ktory jednoducho niesu schopni spravit vista kompatiblnu verziu, ale chovaju sa jak *****, a za nove verziu ktora kompat. je uz chcu dalsie prachy. Problem ries u vyrobcu toho programu, a nie u predajcu PC alebo microsoftu = vyrobcu Visty). Ale na druhej strane, pokial tie softy pouzivas nejake 4r, ked vista este neexistovala, trak sa nemas co cudovat, ze je to nekompatibilne.
shiro
Junior

Další stránka