Vista x64 problém po instalu/deinstalu NetLimiter 2 Monitor

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kevlar 27. 4. 2009 11:49

Po instalaci NetLimiter 2 Monitor (freewarová verze NetLimiteru) a následném požadovaném rebootu se doslova etrémě prohloužila boda inicializace Vist. Před instalací NetLimiteru trvalo naběhnutí Vist něco kolem 1 min, po instalaci to je minimálně 15min. NetLimiter jsem tedy deinstaloval, avšak popisovaná "příjemná" nová fíčura jaxi zůstala zachována - Visty teď stále nabíhají 15 - 20 minut. Tak jsem systém vrátil k nejbližšímu bodu obnovení, avšak bez výsledku. Z registrů jsem také dále vymazal veškeré reziduální záznamy, které po NetLimiteru zůstaly i po deinstalaci - taky to nepomohlo.

Během iniciace systém do logu událostí umisťuje roztomilé hlášky typu:

A timeout was reached (30000 milliseconds) while waiting for the Google Software Updater service to connect.
The server {E10F6C3A-F1AE-4ADC-AA9D-2FE65525666E} did not register with DCOM within the required timeout.
The winlogon notification subscriber <Profiles> took 92 second(s) to handle the notification event (Logon).
The winlogon notification subscriber <Profiles> is taking long time to handle the notification event (Logon).

Netušíte někdo co s tím? Reinstall celého systému bych dělal velmi nerad, ale s tím, jak to funguje momentálně, se taky nedá dlouho přežívat. 8-S
Kevlar
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 27. 4. 2009 14:26

teba odstrániť zo systému ten google software updater-za predpokladu,že sa nejaký software od google nepoužíva,ten spôsobuje,resp.spolupodiela sa na zdržovaní štartu ,nieje to štandartná súčasť systému a zavlieklo sa o tam zrejme ako súčasť inštalácie netlimitera,takisto treba v registroch alebo v services zistiť,čomu patrí server{E10F6C3A-F1AE-4ADC-AA9D-2FE65525666E}-zrejme pozostatok netlimitera v registroch,alebo nesprávne registrovaná súčasť google sw updatera,ten tiež spôsobuje spomalenie
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 4. 2009 14:56

Kevlar píše:naběhnutí Vist něco kolem 1 min

Extrémně pomalý hw nebo OS zavalený mnoha zbytečnostmi, které se aktivují při startu OS.
Na běžném moderním hw trvá start OS Vista/64 od fáze POST do zobrazení přihlašovacího dialogu max. 10 sekund.
Kevlar píše: naběhnutí Vist ... minimálně 15min.

Lahůdka pro masochisty :-))
Kevlar píše: Netušíte někdo co s tím?

Osobně bych obnovil stav OS ze zálohy.
Viz Complete PC Backup.
Viz nápověda: Obnovení počítače ze zálohy bitové kopie systému.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dnv 28. 4. 2009 18:06

popisované obnovenie prichádza do úvahy pokial bola vytvorená záloha systému pomocou zálohovania celého počítača-vytvorenie image,pokial to použité nebolo,zostáva bud pracné polo-manuálne čistenie registrov alebo reinštalácia,bud komplená alebo opravná-tá ale nemusí vždy viesť k vyriešeniu problémov,alebo pokus obnovy systému pomocou bodov obnovenia,pokial sa tam nejaké funkčné nachádzajú ešte spred doby inštalácie netlimitera
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 4. 2009 18:54

Kevlar psal, že bod obnovy už použil.
Možná to nebyl ten správný.

V době zdarma dostupných kvalitních virtualizačních nástrojů nemá smysl testovat software jinak než ve virtuálním OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ji.dok 29. 4. 2009 16:08

Instaloval jsem NetLimiter 2 Monitor na Vistu 64 už několikrát, nikdy jsem nic podobného nepozoroval, i teď běží úplně normálně. Možná záleží na HW konfiguraci.
ji.dok
Kolemjdoucí