Visty zabiraji cim dal vice mista

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 2m 3. 11. 2009 10:51

Mam problem s mistem pro system Windows Vista Home Premium. Pro system jsem na zacatku vyclenil oddil na disku o velikosti 30Gb. Na pocatku mela slozka windows neco kolem 11Gb, dnes jiz ma 17Gb dalsi velka slozka Users ma ted 7Gb, kolik mela na zacatku nevim. Slozka Program Files ma 1Gb, ale jinak si vsechny programy instaluju na jiny oddil. Pagefile.sys ma nejakych 2,29Gb a hiberfile jsem ted zrusil, aby mel disk nejake provozni misto.

Po vycisteni disku pres Mistni disk C: mam volnych pouze 4,5Gb a to bych tam chtel opet dat soubor pro hibenraci. Jsou jeste nejake jine moznosti, jak system trochu procistit nebo odinstalovat zalozni soubory po instalaci service packu atd? Diky moc za kazdou radu!
2m
Junior

Odeslat příspěvekod Ukomir 3. 11. 2009 11:21

Ccleaner.Vymazať body obnovenia okrem posledného(miestny disk C:).Mne to uvolný pár GB.Aj savy hier sa ukladajú na C: Aj dáta programov.
Ukomir
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 11. 2009 15:12

2m píše:Mam problem s mistem pro system Windows Vista Home Premium. Pro system jsem na zacatku vyclenil oddil na disku o velikosti 30Gb.

Zásadní chyba admina :-/
Příčinou je zcela neoptimalizovaný OS.
30 GB pro systémový/bootovací disk je až luxusně mnoho.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 2m 3. 11. 2009 15:34

Body obnoveni jsem uz take smazal jeste nez jsem sem psal. CCleanera jeste zkusim.
2m
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 3. 11. 2009 15:35

Milanr1 píše:
2m píše:Mam problem s mistem pro system Windows Vista Home Premium. Pro system jsem na zacatku vyclenil oddil na disku o velikosti 30Gb.

Zásadní chyba admina :-/
Příčinou je zcela neoptimalizovaný OS.
30 GB pro systémový/bootovací disk je až luxusně mnoho.

A co s tim? Ja si neumim pri instalaci vybrat, co budu nebo nebudu potrebovat. Takovy znalec nejsem, proto sem myslel, ze Vistam bude stacit 30Gb. Da se s tim neco delat ted?
2m
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 3. 11. 2009 15:47

Ukomir píše:Ccleaner.Vymazať body obnovenia okrem posledného(miestny disk C:).Mne to uvolný pár GB.Aj savy hier sa ukladajú na C: Aj dáta programov.

Tak jsem to procistil i CCleanerem tim cisticem, jak windows tak aplikace a usetril jsem nejakych 350mega. Aspon tak, ale je to stale malo. :eh
2m
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 11. 2009 16:10

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 11. 2009 16:27

Jinak pomineme users ale ted se budu bavit o tom že smazaní bodu obnovy Vám v vistach a seven moc nepomůže.Musíte změnit vyčleněnou oblast kolik si rezervuje.To je to co pomůže realně a na furt.
cmd jako admin a vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /MaxSize=5GB
Pro mně je 5 moc mam jenom 3 upřímně řečeno.No a nikdy si nebude ukusovat podle velikosti disku v procentech u vist ale bude to mít natvrdo.
Můžete si spustit další přikaz - ten vám ukáže kolik si rezervuje ted momentalně.Ale ten si najděte vssadmin ma rozsahlou napovědu na webu MS.
C pokud C.Doufam že rozumíte.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 2m 3. 11. 2009 20:18

oooooooooo píše:Jinak pomineme users ale ted se budu bavit o tom že smazaní bodu obnovy Vám v vistach a seven moc nepomůže.Musíte změnit vyčleněnou oblast kolik si rezervuje.To je to co pomůže realně a na furt.
cmd jako admin a vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /MaxSize=5GB
Pro mně je 5 moc mam jenom 3 upřímně řečeno.No a nikdy si nebude ukusovat podle velikosti disku v procentech u vist ale bude to mít natvrdo.
Můžete si spustit další přikaz - ten vám ukáže kolik si rezervuje ted momentalně.Ale ten si najděte vssadmin ma rozsahlou napovědu na webu MS.
C pokud C.Doufam že rozumíte.

Zajimava vecicka a hned jsem ji aplikoval na tech max. 3Gb. To se urcite hodi, diky.
2m
Junior

Odeslat příspěvekod despect 3. 11. 2009 20:56

tune up 2009 kludne moze byt aj trial a tam free up disk space ak nepouzivas retzim súanku vypni to a ono ti najde polozky co co ti beru miesto na hdd po mesiaci ti to usanuje aj 4-5 gb
despect
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 4. 11. 2009 11:15

despect píše:tune up 2009 kludne moze byt aj trial a tam free up disk space ak nepouzivas retzim súanku vypni to a ono ti najde polozky co co ti beru miesto na hdd po mesiaci ti to usanuje aj 4-5 gb

Rezim spanku nepouzivam a to myslis vypnout nekde ve windowsu nebo nekde v tom programu konkretne free up disk space? A ten program mam mit spusteny stale nekde na pozadi nebo jak?
2m
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 4. 11. 2009 11:21

Vypnuti hibernace:

powercfg /h off
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 2m 4. 11. 2009 13:49

Abox píše:Vypnuti hibernace:

powercfg /h off

Hibernaci pouzivam, tu vypinat nechci. Ale rezim spanku klidne.
2m
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 11. 2009 15:10

Režim spánku = STR ovšem ukládá stav OS do RAM; zákaz STR prostor na HDD neušetří ;-)
Ujisti se, že máš nastavené mimo systémový/bootovací disk:
1) veškerá uživatelská data;
2) Systémové + uživatelské proměnné %Temp% a %TMP%;
3) Internetové aj. cache;
4) pagefile.sys
atd.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 2m 4. 11. 2009 17:19

Milanr1 píše:Režim spánku = STR ovšem ukládá stav OS do RAM; zákaz STR prostor na HDD neušetří ;-)
Ujisti se, že máš nastavené mimo systémový/bootovací disk:
1) veškerá uživatelská data;
2) Systémové + uživatelské proměnné %Temp% a %TMP%;
3) Internetové aj. cache;
4) pagefile.sys
atd.

Ja tomu ted asi vubec nerpzumym, proc mam tohle vlastne zjistovat? A myslim si, ze vsechny tyto data jsou na bootovanem disku C:.
2m
Junior

Další stránka