Visty zabiraji cim dal vice mista

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 2m 4. 11. 2009 17:21

Jo nasel jsem si na disku C:\Users\Lukas\Documents\Nobe XP.vhd a to ma 2,3Gb. Nevite, co to je? Je mozne ze jsem to tam dostal nejak nedopatrenim :-[
2m
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 4. 11. 2009 17:23

Taky jsem ted zjistil, ze mi googlearth zabiram misto 700Mb. Takze dalsi srout, hned promazano. ;-)
2m
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 11. 2009 18:07

vhd nedopatřením?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 2m 4. 11. 2009 18:27

Uz asi vim, co to je. Hral jsem si kdysi s virtualni mechanikou a asi nejspis vytvoril nejakou kopii virtualnich XPecek na disk C:. Jinak si to neumim vysvetlit.
2m
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 11. 2009 18:32

No právě vhd nedopatřením by byla celkem silna káva.Spiš než s mechanikou tipuju na hraní s Virtual PC a podobnými věcmi.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod despect 4. 11. 2009 18:42

cez total comander --polozka user --konkr ty ---a download to su stiahnute veci premaz najme instalacky a hned mas par 100 mb usetrene
despect
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 4. 11. 2009 20:36

oooooooooo píše:No právě vhd nedopatřením by byla celkem silna káva.Spiš než s mechanikou tipuju na hraní s Virtual PC a podobnými věcmi.

jo Virtual PC :)
2m
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 14. 11. 2009 14:15

najdi si zlozku winsxs, je priamo v zlozke windows, a zisti si jej velkost... ak to budes zistovat cez Prieskumnika resp. Tento pocitac, tak chvilu pockaj, ono to najprv ukaze 0kB, potom par kilobajtov, a potom zacnu naskakovat gigabajty, len sa bude tak prasit... zial, tato zlozka sa (vraj) neda nijako precistit, a rozhodne sa nesmie zmazat. Su v nej kopie dll a inych suborov pre kazdy jeden program, ktory ich pouziva a pozmenuje (z dovodu stability systemu). Ta moja winsxs ma teraz 20GB. Proste Vista (a zrejme i W7) sa takymto sposobom rozrastie na cely systemovy disk, neda sa tomu zrejme zabranit. Ak uvolnite miesto na systemovom disku, o chvilu sa to znova zaprace... :-/
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 11. 2009 16:22

jak vy to chlapi dělate....Dost programů nainstalovaných,utility typu scriptomatic ktere běží nonstop a 25giga zabrano.A nerozrůsta se to ani o píd pokud nedohodíém něco co v systemaku zůstavá trčet a něco si tam odhazuje popřipadě nonstop.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jamil 14. 11. 2009 17:42

Adresár winsxs sa dá čiastočne prečistiť príkazom compcln.exe (ak máte SP2), alebo vsp1cln.exe (ak máte SP1). Súbor sa nachádza v adresári c:\windows\system32\ (samozrejme vždy je tam len jeden z týchto súborov) Spustíte ho Start - spustiť - compcln.exe (resp. vsp1cln.exe). Tým sa síce zbavíte možnosti odinštalovať všetky doterajšie aktualizácie, ale to je cena za to, že získate nejaký ten gigabajt naspäť.
Ceterum autem censeo, communismo esse delendam
Jamil
Junior

Odeslat příspěvekod tc 14. 11. 2009 18:33

2m píše:Mam problem s mistem pro system Windows Vista Home Premium. Pro system jsem na zacatku vyclenil oddil na disku o velikosti 30Gb. Na pocatku mela slozka windows neco kolem 11Gb, dnes jiz ma 17Gb

zeby ulozene instalatory aktualizaci, Service Packy a TEMP ?
2m píše: dalsi velka slozka Users ma ted 7Gb, kolik mela na zacatku nevim.

zeby osobni data, data instalovanych programu, TEMP ?
2m píše:Slozka Program Files ma 1Gb, ale jinak si vsechny programy instaluju na jiny oddil.

Zalezi co instalujes, jinak sdilene soubory programu apod. ale 1GB bych tragicky nevidel
2m píše:Pagefile.sys ma nejakych 2,29Gb a hiberfile jsem ted zrusil, aby mel disk nejake provozni misto.

Pagefile.sys neni to nahodou virtualni pamet?
2m píše:Po vycisteni disku pres Mistni disk C: mam volnych pouze 4,5Gb a to bych tam chtel opet dat soubor pro hibenraci. Jsou jeste nejake jine moznosti, jak system trochu procistit nebo odinstalovat zalozni soubory po instalaci service packu atd? Diky moc za kazdou radu!

Pokud pouzivas OS, ktery ma doporuceno 15GB na instalaci a 45GB na TEMP (aneb jakekoli docasne soubory) pak se nediv, ze ti zabira misto.

PS: Chces neco smazat?
Smaz cokoli co ma priponu BAK, TMP, OLD, LOG
Smaz cokoli co je ve slozkach TEMP
Vypni body obnoveni
Smaz System Volume Information
Smaz MSOCache
tc
Junior

Předchozí stránka