BlueScreen během restartu po instalaci KB2286198

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pietroz 5. 8. 2010 20:46

Zdravím všechny,
mám OEM Vista Home Premium SP2, Intel Core2 E4600 2.4GHz, WDC WD3200AAKS-00B3A0 ATA Device, 4 GB RAM, Gigabyte EP35-DS3, Nvidia GeForce 8800 GT 512 RAM

3.8.2010 jsem instaloval aktualizaci zabezbečení KB2286198. Po instalaci jsem provedl restart, pc ale zobrazil modrou obrazovku a restartoval se až poté. Ve Windows Update se u aktualizace stále objevuje stav "Čeká na vyřízení". V podrobnostech o aktualizaci se objevuje chyba 80242014. Z nápovědy o chybě jsem se samozřejmě nic nedozvěděl. Pc byl mezi tím několikrát vypnut a zase zapnut - vše proběhlo OK. Jen jednou se ale pc neočekávaně restartoval bez zobrazení modré obrazovky. Zkusil jsem aktualizaci odinstalovat s tím, že ji nainstaluji znovu. Restart pc opět proběhl do modré obrazovky, poté byla aktualizace znovu nabídnuta Windows Updatem, tak jsem nainstaloval a po jejím instalaci opět restart do modré obrazovky u aktualizace je "čeká na vyřízení" a chyba 80242014. V prohlížeči událostí jsem našel toto:

Chybný blok 0xBE_nt!IopDeleteFileObjectExtension+5d, typ 0
Název události: BlueScreen
Odpověď: Žádné
ID souboru CAB: 0

Podpis problému:
P1:
P2:
P3:
P4:
P5:
P6:
P7:
P8:
P9:
P10:

Připojené soubory:
C:\Windows\Minidump\Mini080510-02.dmp
C:\Users\pc\AppData\Local\Temp\WER-88078-0.sysdata.xml
C:\Users\pc\AppData\Local\Temp\WER8DAE.tmp.version.txt

Tyto soubory mohou být k dispozici zde:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Report0bb63330

Pokud někdo zná řešení aby se aktualizace nainstalovala a restart proběhl bez problémů, sem s ním prosím.
Přílohy
event.PNG
update.PNG
Pietroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 8. 2010 21:07

Jaké řešení Ti navrhl MS? Viz Řešení problémů (či jak tomu nadávají v české mutaci OS).

KB2286198 = nový shell (velmi stručně řečeno).
Kdy může zhavarovat instalace shellu?
1) nekompatibilní OS s daným hw; v tomto případě bys musel používat 64-bit OS (nenapsal jsi vezi OS); jestliže používáš 32-bit OS, pak se Tvého OS budou týkat další body;
2) upravený shell nějakým nepovedeným tweakovadlem;
3) příliš nemístně aktivní bezpečnostní systém; v tomto případě bys musel používat NOD32 nebo podobný (např. Panda); tyto nástroje střeží shell aktivně a brání jeho záměně: důležitý bezpečnostní prvek, ale v tomto případě zcela kontraproduktivní;
4) OS už napadl exploit, využívající díry v shellu a bránící jeho záměně za nový.
Z výše uvedených bodů vyplývají i příslušné kroky k nápravě. IMHO lehce poznáš, který z bodů se týká Tvého OS.
Btw:
Nový shell je nutný: původní byl beznadějně děravý.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pietroz 5. 8. 2010 21:28

Díky za odpověď a pardon... je to 32-bit.

Nějaký PowerShell 2.0 mi Windows Update nabízí taky, ale jen jako volitelnou aktualizaci, mám zkusit nainstalovat?? Žádné tweak programy nepoužívám a virus by to teoreticky být neměl. Jinak radu na vypnutí AV už jsem vygooglil, ale prý to moc nepomáhá, mám zaplacený Eset Smart Security.

Každopádně se s tím budu pravděpodobně vrtat až po dovolené, abych ještě udělal zálohu kdyby se to náhodou odporoučelo zcela..
Přílohy
shell.PNG
Pietroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 8. 2010 21:59

ESET Smart Security skutečně způsobuje BSOD a úplné vypnutí problém vyřeší.

A ta chybná aktualizace je onou kritickou aktualizací Shellu - http://support.microsoft.com/kb/2286198
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pietroz 6. 8. 2010 17:46

Tak jsem zkusil aktualizaci odinstalovat, vypnul ESS a restartoval. Restart proběhl OK. Poté jsem aktualizaci znovu nainstaloval, vypnul ESS a zase potvrdil restart. Ten proběhl opět v pořádku bez BSOD. Takže snad to už bude OK a díky za rady.
Jen mě zarazilo že se aktualizace objevuje 3x v Historii aktualizací, trochu mě to zmátlo ale v seznamu nainstalovaných aktualizací je naštěstí jen 1x. Myslel jsem, že když aktualizaci odinstaluji, zmizí i ze seznamu Historie aktualizací... viz. screen.
Přílohy
3x.PNG
Pietroz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 8. 2010 21:20

Historie je prostě historie ;) Jsou tam všechny její instalace (pokusy o instalaci).
Bari007
VIP uživatel