Legální stažení ztracené visty.

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod davidfm 29. 8. 2010 16:27

Zdravím, koupil jsem si notebook s předinstalovanou vistou, ale z několika důvodu jsem se rozhodl vistu smazat a přejít na linux. Nyní bych chtěl začít používat W7 a ten nejlíp získat upgradem visty bohužel k notebooku nebylo žádné instalační CD s vistou a tak ji nemám. Jediné co mám je nálepka microsoftu na notebooku s názvem visty(home premium), nějakým čárkovým kódem a product keyem. Tak by mě zajímalo jestli lze někde s těmito informacemi vistu legálně stáhnout a potom upgradovat na W7. Předem děkuji za odpovědi.
davidfm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 29. 8. 2010 16:39

Obraťte se na prodejce toho notebooku, je to různé podle výrobce.

A pro upgrade snad není fyzické médium třeba.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 8. 2010 17:14

Existuje varianta Vista prodaná s příslibem upgrade od prodejce a varianta koupě upgrade packu samostatně.
Médium Visty je možné za cca 1000,- opatřit u vašeho prodejce NB.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bohous-fialka 29. 8. 2010 18:02

nemas ty visty v recovary partition na tvem disku? mozna proto nemas medium...
bohous-fialka
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 8. 2010 20:05

Pokud chceš upgrade, pak stačí mít doklad, že máš legální Vistu. Není potřeba ji mít nainstalovanou a ani není potřeba mít k ní médium. Takže si v klidu můžeš koupit upgrade verzi Windows 7 a nainstalovat a médium řešit nemusíš, i upgrade je možné instalovat na zcela čistý disk.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod davidfm 29. 8. 2010 21:53

Takže teď si můžu koupit W7 upgrade za cca 1500kč, nainstalovat ho na prázdný disc a zadat tam ten product key?
davidfm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 8. 2010 22:03

Ano. K tomu W7 upgrade máš vlastní klíč, takže zadáš tento klíč a Vistu už nijak dál neřešíš, už ji máš jenom jako podmínku pro legální užívání upgradu, ale fyzicky není k ničemu potřeba.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 8. 2010 22:04

To záleží na tom, co si představuješ pod pojmem "ten product key". Pokud tím myslíš ten product key, co najdeš najdeš na zakoupených Win7 VUP (=upgrade), potom ano, ten klíč tam zadáš (mohu potvrdit, před několik dny jsem to dělal - a čistou instalaci, protože staré Visty byly, jak jinak, nefunkční).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 23. 9. 2010 02:12

no legalne instalator na win vista ani win 7 neziskas
muzes ale ucelat jednu salamounskou vec, bud si zapujcis kamaradovo instalacni dvd nebo stahnes si z internetu ilegalni isntalatory ISO na oba systemy, nainstalujes win vista pouzijes product key, pak udelas instalacu win7 bez product keye, jenze v tvem pripade pochybuji ze ti nekdo proda levneji win7, ten tzv upgrade na win7
(=mylseno jako licencni)
ti nikdo neprpda se slevou, bohuzel jsi naletel prodejci,
to se tykalo jen pc oem prodavane tesne pred prichodem win7
ale win7 muzes legalne pouzivat neaktivovane asi 90 dni
jinak si muzes koupit nejlevnejsi oem stitek home basic, navic v pripade 64bitu je to jeste levnejsi a to instalovat do notebooku
jinak pri instalaci tam vidis moznosti instalace jako UPGRADE, ale tomu se vyhni laskave obloukem, aby ti to vse slo krasne a svizne tak instaluj jedine vzdy cistou instalaci systemu win
jinak si rozdel disk na nekolik oddilu, muzes tam mit vedle sebe nekolik windows napr 1x vista+ 2x win 7 a pak po odzkouseni muzes smazat ten co nepotrebujes
jinak prazdne medium=instalcku bez licence na win 7 a Vista si nemuzes nijak nikde za par babek koupit, prodejci ji ani nepucuji, mozna podpultove ti to vypali, nebo si muzes pujcit od kamarada stim, ze mu slibis ze nezneuzijes jeho licenci, nebo si to bohuzel musis stahnout
Reno.Raines
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 30. 9. 2010 17:18

Teď řeším také problém s PC, na kterém je štítek Windows Vista. Sháním OEM instalační DVD bez licenčního čísla. Postačilo by ISO. Hlavně už s SP1 a české.
„Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.”
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 30. 9. 2010 17:44

mam s SP2 CZ. jestli chces pis SZ
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior