Chyba při startu systému

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tabrex 29. 4. 2011 19:35

Ahoj lidi,
na notebooku mám Vista Bussines 32-bit a před nějakou dobou začal šlapat nějak zpomaleně, všechno trvalo dlouho, nejvíc to bylo znát na načítání internetových stránek, postupně se to zhoršovalo až nešli stránky načíst vůbec, v tu chvíli jsem tedy počítač vypnul přes nabídku start atd. vypnutí proběhlo v pořádku, nechal jsem počítač nějakou dobu vypnutý a posléze ho opět zapnul, načež naběhla modrá obrazovka kde jenom rychle problikávaly nějaké načítané soubory (nedalo se to stíhat přečíst), pak naběhla černá obrazovka s tím že je problém se spuštěním systému a byli zde dvě možnosti - spustit nástroj pro zotavení systému (po jeho spuštění se nic nestane a po následném restartu se vše opakuje), nebo spustit systém běžným způsobem, o což se počítač pokusí bez výsledku a opět se pokusí spustit nástroj pro zotavení. V biosu se veškerý hardware zdá být v pořádku, disk, paměti, atd. Nevíte prosím někdo co by to mohlo být a jak to vyřešit? Předem děkuji za rady.
tabrex
Junior

Odeslat příspěvekod soban 29. 4. 2011 20:14

Nějakej bordel a breberky v PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 4. 2011 20:24

Soban:
dobrý postřeh!
brex:
nenapsal jsi základní info!
Především chybí:
1) chybové hlášky z admin logu;
2) hw-sestava včetně typu zdroje;
3) teploty v zátěži;
4) verze a stav BIOSu (OC, ...)
5) výsledky testů RAM, HDD, DVD, ...
Jedinou křišťálovou kouli tu vlastní admin, který je však právě na dovolené. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 4. 2011 20:27

Obsah složky C:\Windows\Minidump uploadni na www.leteckaposta.cz

Ale celkem určitě to bude tak, jak říká soban - škodlivý SW v počítači.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tabrex 29. 4. 2011 22:22

1) chybové hlášky z admin logu - ??? počítač není schopný vůbec naběhnout, pokud myslíš tedy admin přístup, pokud ne, tak nerozumim co tim myslíš (Vistám nerozumim vůbec, a vůbec jsem spíš počítačovej laik)
2) hw-sestava včetně typu zdroje; - jedná se o notebook Acer Extenza 5620Z - Intel Pentium Dual Core (1,8GHz) Intel GMA X3100, 2GB DDR2, zdroj netušim
3) teploty v zátěži; - to do toho mám zapíchnout teploměr či co? Počítač se nedostane ani do blbý načítací obrazovky windows.
4) verze a stav BIOSu (OC, ...) verze asi 1,35 víc netušim
5) výsledky testů RAM, HDD, DVD, ... žádný test se mi nepodařilo spustit, nepodařilo se mi spustit vůbec nic.

Chápu že nedávám ani zdaleka dostatečné informace, ale prostě víc toho asi o moc nejsem schopnej dát dohromady. Můžete mi prosím aspoň kdyžtak napsat jak si vynutit start ve stavu nouze, pokud Vista něco takovýho vůbec má, snažil jsem se vynutit si ho způsoby jako v xp, ale nedělá to nic jinýho než že tam straší ten nástroj pro zotavení systému ještě před startem windows a to je vše.
tabrex
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 4. 2011 22:37

To znamená, že NB nebootuje ani z CD/DVD/USB.
V tom případě se jedná o hw-závadu.
Co s tím?
Servis.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tabrex 29. 4. 2011 23:05

No jo, jsem blbej, boot ze startovacího CD Windows jsem úplně vypustil, vyzkouším a uvidím co to udělá, děkuju za připomenutí ;-) Snad to pomůže a bude to ten škodlivej software.
tabrex
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 4. 2011 23:13

Tomu přestávám rozumět!? Psal jsi
tabrex píše:5) výsledky testů RAM, HDD, DVD, ... žádný test se mi nepodařilo spustit, nepodařilo se mi spustit vůbec nic.

Jak tedy můžeš nabootovat z DVD, když jsi nedokázal spustit hw-testy z CD?? :roll:
V každém příspěvku píšeš rozporuplné informace! :-/
Vzhledem k Tvým „znalostem“ lze doporučit pouze
Milanr1 píše:Servis.
Milan
Milanr1
Pokročilý