Nastavení systému pro USER účet - po restartu default

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jajar 19. 1. 2012 12:27

Ahoj,

mám takový menší problém s uložením nastavení systému (konkrétně vizuálních efektů) pro uživatelský účet tak, aby nastavení zůstalo i po restartu a přihlášení k tomuto účtu.
Jde o to, že k tomuto nastavení se dostanu pouze jako admin, což není problém - vše se uloží a funguje. Ovšem po restartu a přihlášení do uživatelského účtu se vše vrátí na původní hodnoty.

Nastavení provádím z USER účtu zadáním admin hesla po klepnutí na položku "upřesnit nastavení systému" (viz první screen v příloze).
nastaveni_systemu_01.JPG

Pokud se přihlásím přímo jako admin a tyto hodnoty si nastavím, fungují i po restartu, ale právě jen jen v tomto účtu správce.

Jak tedy docílit toho, aby nastavení v uživatelském účtu zůstalo zachováno i po restartu?

Win Vista Home Premium 32bit OEM, SP2. Jde mi o nastavení z druhého screenu v příloze.
nastaveni_systemu_02.JPG
nastaveni_systemu_02.JPG (55.51 ) Zobrazeno 2159 krát

Díky za každou radu.
Sony Xperia Z1 Compact
Dell Latitude E6540
Jajar
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 1. 2012 18:57

Nastavení GUI konkrétního účtu platí samozřejmě pouze pro daný účet.
Co s tím?
Nastav GUI v běžném účtu s právy USER, který budeš používat.
Postup je prostý:
sysdm.cpl
Admin účet se používá pouze k instalacím nízkoúrovňového sw, tj. těsně po instalaci OS, pak už ne (nebo jen sporadicky). Nemá tedy žádný smysl pro něj speciálně tunit GUI. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jajar 19. 1. 2012 19:35

Díky za odpověď :).

Akorát přesně o tohle se snažím. Admin účet vůbec nepoužívám, maximálně zadám heslo při některých úkonech. Problém je, že právě abych se dostal do tohohle nastavení v USER účtu (jak přes GUI, tak pomocí příkazu dle Tvé rady), tak to po mě chce admin práva.
Proto jsem se zkusil přihlásit do admin účtu, tam vše nastavit a vrátit se zpět do USER. Je mi jasné, že pokud si chci upravit něco pro svůj účet, upravím si to přímo v něm, bohužel ale tohle nastavení mi nejde bez admin práv, tak jsem zkusil tenhle způsob spíš už jen z nouze.

Možná pro můj účet zkusit nastavit nějaká další práva? Ale jak?
Sony Xperia Z1 Compact
Dell Latitude E6540
Jajar
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 1. 2012 15:12

Tak znovu a polopaticky:
spusť ve svém účtu s právy USER:
Milanr1 píše:sysdm.cpl

Objeví se žádost o zadání admin hesla.
Vyplníš heslo admina.
Enter
Spustí se GUI „System Properties“
karta Advanced
sekce Performance
tlačítko Settings
a můžeš nastavovat cokoliv po libosti.
A poté ulož nastavení:
OK
Co Ti na tom není jasné?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jajar 20. 1. 2012 21:58

Ale vždyť takhle já to dělám už od začátku :)

Jajar píše:Nastavení provádím z USER účtu zadáním admin hesla po klepnutí na položku "upřesnit nastavení systému" (viz první screen v příloze).

Asi jsme si nerozuměli, nebo možná jsem to špatně formuloval a trochu se do toho zamotal. Já vím, jak se do požadovaného nastavení dostanu (a to jak přes ovládací panely, tak postupem, který popisuješ), vše si nastavím, v tom problém není. Mě jde o to, že nastavení funguje jen do odhlášení/restartu. Když znovu zapnu NB, nastavení se vrátí zpět jako před změnou (ikdyž je zvláštní, že zůstane zaškrtlá volba "vlastní", ale jinak je vše zase v původním stavu).
nastaveni_systemu_03.JPG
nastaveni_systemu_03.JPG (55.63 ) Zobrazeno 1975 krát

A já nevím, proč to nastavení nedrží na stálo.

A ano, nastavení vážně uložím :).
Sony Xperia Z1 Compact
Dell Latitude E6540
Jajar
Junior