WIN VISTA - Sluzbe klient zasad skupin se nepodarilo prihlas

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kaki28 31. 1. 2012 10:16

Ahojte,

byl jsem u zname kvuli problemu s tiskarnou. Zkousel jsem vse mozne, ale tiskarna nereagovala. Tak jsem si rekl, ze restartuju PC. Po restartu zacal pocitac asi opravovat nejake soubory, defragmentovat disk atd. Po to vsem mi to hodilo hlasku SLUZBE KLIENT ZASAD SKUPIN SE NEPODARILO PRIHLASIT.

Co s tim ????
Kaki28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 1. 2012 11:24

My tady máme takovou blbou zásadu, že chceme v úvodním dotazu informace, podívej se Co napsat do dotazu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kaki28 31. 1. 2012 11:53

Nejak jsem nepochopil, co to s tim ma spolecneho. Ja proste potrebuju poradit. Od toho snad tady toto forum je. Mam problem, popsal jsem v takovem zneni, ktere jsem myslel ze je srozumitelne. Pokud ne, tak se omlouvam, ale nevim co vice napsat. Pokud se toho nekdo chytne, rad mu dam informace ktere potrebuje.
Kaki28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 31. 1. 2012 11:58

Menil jsem na aute pichle kolo, a kdyz jsem ho spustil zpatky z heveru a chtel nastartovat, tak to nechytlo.

Co s tim ???

viewtopic.php?f=956&t=1095450&start=0&st=0&sk=t&sd=a
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 1. 2012 12:17

Tohle je prostě jen obecná hláška:
Kaki28 píše:SLUZBE KLIENT ZASAD SKUPIN SE NEPODARILO PRIHLASIT

o havárii služby. Příčinu (na rozdíl od Tebe) nikdo nezná. A věštecká hůlka mi právě stávkuje. :-)
Kaki28 píše: Co s tim ????

Řešení je pouze obecné:
A/ běžná údržba v nouzovém režimu:
antivirový test
cmd
del /F /S /Q %TEMP%
del /F /S /Q %TMP%
chkdsk X: /F /R /X /B /V
atd.
B/ běžné testy RAM, HDD, ...

Příště napiš v úvodním dotazu aspoň základní info.
Proč se domníváš, že by se někdo měl věnovat řešení Tvého dotazu (zdarma), když mu ani Ty nejsi schopen věnovat adekvátní čas a úsilí?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaki28 31. 1. 2012 12:43

Tak tomuhle opravud nerozumim. Clovek prijde s problemem. Doufa ze mu nekdo poradi. A nakonec vypada jak nejvetsi trotl, ktery tady jen spamuje. No nic.

Podrobnejsi informace o OS, PC, antivirech atd. ted nejsem schopen zjistit. Byl jsem na tom PC poprve.Takze jeste jednou to popisu.

1. zapnu PC
2. OS system najede na obrazovku, kde je prave ta obecna hlaska Sluzbe klient zasad skupiny se nepodarilo prihlaseni
3. kliknu na to, probiha odhlasovani a objevi se obrazovka s ikonou PC. Kliknu na ikonu PC a mel bych se normalne dostat na plochu. Ale znova mi to hodi obecnou hlasku Sluzbe klient zasad skupiny se nepodarilo prihlaseni. A tak je to porad dokola.
Kaki28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 1. 2012 13:14

Máš samozřejmě pravdu:
Kaki28 píše: nakonec vypada jak nejvetsi trotl

takhle naivně se žádný ajťák nechová! :-/

Tohle už je malinko lepší popis závady, ale jen o chloupek. :-)
Co s tím?
Při prvním náznaku podobných problémů je nutno nabootovat do nouzového režimu bez sítě a zjistit přesný popis problémů v EventLogu.
Pokud havaruje služba Winlogon, bývá to obvykle způsobeno napadením exploity.
V první řadě proto
Milanr1 píše:antivirový test

Samozřejmě externím nástrojem:
viewtopic.php?f=927&t=1114417
ne nainstalovaným antivirákem: může být ochočen.

Btw:
vzhledem k úrovní Tvého dotazu bych Ti doporučil, aby ses do toho nehrabal a svěřil vyčištění, opravu, optimalizaci a imunizaci OS odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p0etrik 31. 1. 2012 13:51

Kaki28 píše:Tak tomuhle opravud nerozumim. Clovek prijde s problemem. Doufa ze mu nekdo poradi. A nakonec vypada jak nejvetsi trotl, ktery tady jen spamuje. No nic.

Zjevne nechces pochopit, ze bez presnejsiho popisu ti proste nikdo poradit nedokaze. Analogii s autem na heveru jsi cetl? Presne tak vypada tvuj popis problemu, bohuzel. Na foru je spousta na slovo vzatych odborniku, kteri radi, ochotne a zdarma poradi. Musis jim ale k tomu poskytnout informace, ktere jsou treba. Proto ti kejki hned v prvni odpovedi napsal nazev prislusneho threadu, a ja dokonce odkaz. Cetl jsi jej?

viewtopic.php?f=956&t=1095450&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Nelegálním systémům se zde podpora neposkytuje.
:!: Uvádějte verzi OS (32 v 64bit, Home...) raději i verzi zabezpečení, antivir atd.
Uvedení sestavy se vyžaduje dodatečně tak často, že je lepší jí napsat rovnou.
Pokud se někdo zeptá na admin log cesta vede přes Spustit Eventvwr.msc
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 1. 2012 15:27

Takže během první stránky jsme se dobrali k tomu, že se nedostaneš do neznámého operačního systému běžným způsobem. Jde to v nouzovém režimu? Pomůže když odpojíš problémovou nejmenovanou tiskárnu? Dokážeš provést kontrolu souborového systému pomocí např. LiveCD?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kaki28 31. 1. 2012 16:21

Zkusim teda prejit na nouzovy rezim a pomoci jineho antiviraku projet system jak psal Milanr1. Doporucite mi nejaky ? Stahl jsem Aviru.
A co se tyce EventLogu, tak v tom se radeji hrabat nebudu. Nevim totiz jak :-) . Ikdyz ted na to koukam.

Zatim.
Kaki28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaki28 1. 2. 2012 19:49

Caute.
Takze jsem to nakonec vyresil tak, ze jsem vytvoril novy ucet a na ten se da prihlasit v pohode. Bud ted druhy zrusim, nebo se pokusim to vyresit. Sice netusim jak, ale zkusim to.

Jinak co se tyce info o PC,tak zatim tohle :

Windows Vista Home premium
32bitovy operacni system
Service pack 2

br.
Kaki28
Kolemjdoucí