Modrá obrazovka Smrti - Truecrypt

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod postcd 19. 3. 2012 13:57

Ahoj,

Používám Truecrypt k šifrování disků (ne systémového disku). Na systémovém disku mám nainstalovanou hru Test Drive Unlimited. Když jí spustím, hra začne šahat na CDčko a v tom je tady Modrá obrazovka. Stane se to vždycky když mám mountnuté ty True Crypt disky. Když resetuju počítač po Blue Screenu tak hra jde spustit normálně. Ale když používám PC a spustím tak Blue Screen.

Jak se dopátrat příčiny? Podle mě:

Chyba není ve hře ani v CD (spustí se po restartu OK)

Chyba musí být někde v písmenech disků podle mě, protože hra nemá pokud vím žádný vztah k Truecryptu a jiným diskům..

Další možnost je že je něco s pamětí protože když je prázdná tak hra jde ale když je PC používán... nevím, napadá vás něco?
Stáváme se tím, na co myslíme.
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 19. 3. 2012 14:31

Upni obsah složky Windows\Minidump na www.leteckaposta.cz
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod postcd 19. 3. 2012 15:46

MiliNess píše:Upni obsah složky Windows\Minidump na http://www.leteckaposta.cz

Děkuji, ta složka je prázdná i když mám zapnuté zobrazování skrytých a syst. souborů.
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 3. 2012 15:47

Povol si dumpování + pevný swapfile v systémovém disku.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MiliNess 19. 3. 2012 18:48

Nemusí to být pevná velikost, ale stránkovací soubor musí být povolen.
Počítač->Vlastnosti->Upřesnit nastavení systému->Upřesnit->Výkon->Nastavení->Upřesnit->Virtuální paměť - podívej se, zda máš povolen stránkovací soubor. Pokud ne, povol ho.

Počítač->Vlastnosti->Upřesnit nastavení systému->Upřesnit->Spuštění a zotavení systému->Nastavení->Zapsat ladící informace - nastav na Zkrácený výpis stavu paměti
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod postcd 19. 3. 2012 21:08

MiliNess píše:Nemusí to být pevná velikost, ale stránkovací soubor musí být povolen.
Počítač->Vlastnosti->Upřesnit nastavení systému->Upřesnit->Výkon->Nastavení->Upřesnit->Virtuální paměť - podívej se, zda máš povolen stránkovací soubor. Pokud ne, povol ho.

Počítač->Vlastnosti->Upřesnit nastavení systému->Upřesnit->Spuštění a zotavení systému->Nastavení->Zapsat ladící informace - nastav na Zkrácený výpis stavu paměti

Díky všem, nastavil jsem Omezený výpis stavu paměti 64kb, předtím bylo "Výpis stavu paměti jádra" (přijde mi teday jako by to bylo zapnutý :/)

Složka pro omezený výpis je: %SystemRoot%\Minidump

díky
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 19. 3. 2012 22:03

Ještě můžeš zkusit spustit Verifier:
Spustit->napište "verifier"->OK->Vytvořit uživatelské nastavení->Vybrat individuální nastavení z úplného seznamu->mimo "Simulace nedostatku prostředků" zatrhněte vše->vybrat ovladače ze seznamu->vyberte vše, co není od Microsoftu->Dokončit->restartujte PC

Pokud verifier narazí na nějaký problém, objeví se BSOD a dojde k restartu počítače. Ve složce Windows\Minidump by se měl vytvořit nový výpis paměti, který mi upněte.
Pokud by k BSOD docházelo už při startu OS a nedařilo se i po několika restartech zavést systém,
spusťte nouzový režim (mačkání F8 při startu PC)
Tam spusťte Verifier a zvolte "Odstranit existující nastavení->Dokončit->restart PC.
Detekce chyby může trvat několik hodin i dní
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod postcd 2. 4. 2012 08:40

Povedlo se mi najít řešení.... Na blue screenu se zobrazuje soubor aswsp.sys to je soubor avastu. Tady je nábod patch na to: http://forum.avast.com/index.php?topic= ... #msg318566

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
postcd
Junior