Jak smazat Windows Vista Beta 1?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xaerocom 18. 8. 2005 13:22

Potřebuju poradit jak smazat windows vista. Mam dual boot, Vistu mam na d: kde mam ještě data o která nechci přijít. Bootmanager sem upravil pro start jen XP, ale z XP mi nejde Vista smazat. Poraďte, dík
xaerocom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 18. 8. 2005 13:24

Jakto ze nejde? Proste smaz adresar Windows, program files, document and settings. To musi jit. A pokud ne, pridel si prava na urovni filesystemu.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 18. 8. 2005 13:25

Vista ma asi iny file system. Spusti vistu, skopiruj data z D: na C: a z WinXp D: sformatuj.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xaerocom 18. 8. 2005 13:29

No já myslim že má stejnej filesystem, na tom déčku jdou mazat data z XP, ale jen adresář windows nejde...
xaerocom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xaerocom 18. 8. 2005 13:30

Howard píše:Jakto ze nejde? Proste smaz adresar Windows, program files, document and settings. To musi jit. A pokud ne, pridel si prava na urovni filesystemu.

ty práva, to bude ono. Jak je přidělit? :)
xaerocom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzat 19. 8. 2005 06:30

Hochu a to nejde třeba projet instalačkou XP a smazat ten oddíl s Vistou? to by neměl být problém
X100? E700? problémy s firmware, jiný softwareový problém? V tom případě mi napište PM
Honzat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double_m 19. 8. 2005 06:38

Že by se byl jednou koukal na zabezpečení jo ? LOL... ale je to určitě v těch právech....
double_m
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 19. 8. 2005 08:15

Proste si dej vlastnosti slozky Windows, prejdi na zalozku Zabezpeceni a tam se podivej, jak jsou nastaveny prava, urcite tam bude Users pro cteni a ty tam budes mit take jen pro cteni, takze si tam pridej sve uziv.jmeno pro uplny pristup a pak tu slozku normalne smazes.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3k_ 19. 8. 2005 08:49

K tomu, aby sis pridelil prava, jak ti radi Howard, budes muset nejspis nejdriv prevzit vlastnictvi slozky.
Radsi ani nebudu rypat do toho, proc si nekdo, kdo ma s timhle problemy, instaluje syrovou betaverzi OS, kdyz jedinej poznatek z jejiho testovani je ten, ze ma peknej skin...
P3k_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 19. 8. 2005 08:54

P3k_ píše:K tomu, aby sis pridelil prava, jak ti radi Howard, budes muset nejspis nejdriv prevzit vlastnictvi slozky.

Ano, pokud to te slozky vubec nemuzes vlezt a nemuzes ani cist, jake ma zabezpeceni.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezis007 19. 8. 2005 10:16

ten samej problem bzl s longornem, taky nesel smazat, ackoliv jsem zformatoval D... porad to najizdelo ve vyberu systemu. Jedina varianta je zformatovat cely HDD
jezis007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbiba 19. 8. 2005 10:38

No, jedinne reseni, jak vymazat Longhorn z nabidky pro bootovani je proste upravit tu nabidku bootovani, cili soubor boot.ini ... Preinstalovavat kvuli tomuto system muze opravdu jen nejaka lama :-(
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 19. 8. 2005 11:00

jezis007 píše:ten samej problem bzl s longornem, taky nesel smazat, ackoliv jsem zformatoval D... porad to najizdelo ve vyberu systemu. Jedina varianta je zformatovat cely HDD

Tak to je blbostka, staci pak nabotovat z CD WinXP a do konzole napsat fixmbr ci fixboot a tim se zbavis jineho systemu. No a pokud mas Win startovaci nabidku, tak edituj boot.ini na c: a smazej radek ktery obsahuje tu VISTU. a nezapomen ze je ro read-only.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SystemSecurity 21. 8. 2005 18:14

P3k_ píše:K tomu, aby sis pridelil prava, jak ti radi Howard, budes muset nejspis nejdriv prevzit vlastnictvi slozky.
Radsi ani nebudu rypat do toho, proc si nekdo, kdo ma s timhle problemy, instaluje syrovou betaverzi OS, kdyz jedinej poznatek z jejiho testovani je ten, ze ma peknej skin...

Egoisto.
This world(war) sucks! :-)
SystemSecurity
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xaerocom 22. 8. 2005 10:16

Tak to nastavení práv nepomohlo, dělal sem to takto:
cacls "D:\Widows" /T /E /G "Administrator":F a pořád hlásilo přístup odmítnut. Nabídky sem se zbavil úpravou boot.ini, ale nakonec sem stejně formátoval, abych si líp přerozdělil disk (s PQ Magicem se mi nechtělo matlat, měl sem docela plnej disk)...
btw: já sem právě nakonec nainstaloval jen tu betu, nechtěl sem mít dual boot, kupodivu to ani jednou nespadlo, když se poladily služby po startu, tak i s pamětí to nebylo tak špatný... šla tam většina programů, ale u některých byly chyby.. vrátil sem se k XP, nemam teď moc času na experimenty :)
jo a nikdy sem se nepotřeboval patlat s právama ve windows, jediný kde sem řešil práva byl linux..
xaerocom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků