Na hry pod Vista bude potreba min. 2GB RAM

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Streetfighter1 25. 3. 2006 12:03

Jiu jiu ta spotřeba bude docela slušná!!! :lol: no třeba přestanou lidi hrát hry.... :lol: :lol: :lol:
Jinak to že jsou levnější díly (paměti,disk) oproti předchozí době je jasné a jisté ale zase ne každý si může dovolit koupit si nový počítač jednou za 3 roky ("pak mu tedy nezbývá než přestat hrát :lol:" ) jinak řečeno zatímco některé programy (antivirové, antispywarové......) se snaží ušetřit každý MB paměti a při přílišné náročnosti jsou kritizováni že moc spomalují systém....tak zde je to to samé....nebo ne akorát zde neustále roste potřeba paměti :( :cry:
Streetfighter1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 3. 2006 14:33

ale mezi utilitou a hrou je jeden podsatnej rozdíl...v případě utility jde o to, doprogramovat se co nejefektivnějšího zvládnutí určité funkce...pak už jen záleží, jestli to programuje prase, "omalovánkář" nebo funkcionalista...

u her jde o audiovizuální zkvalitňování a zhutňování...kdo chce být minimalista, může hrát pacmana nebo manic minera i dnes...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod X__ 27. 3. 2006 16:53

Vista + hry = 2 GB RAM budou málo

http://www.cdr.cz/a/17092

Zatím to vypadá tak, že na hry + Win Vista bude potřeba 4 GB paměti :lol:
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 3. 2006 17:01

Tak to že 2GB je resp.bude málo mě nijak nepřekvapuje.. patřičně se podle toho zařídím.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 27. 3. 2006 17:05

pořád zapomínáte že se tam všude píše že na hra na mximální detaily bude 2GB ram málo ! ne že na hry obecně bude 2GB málo ! ..... a nevím proč je kolem toho takovej humbuk ... už dnes je na některé hry 2GB ram tak akorát takže 4GB ram za rok budou odpovídající ... prostě nic divného to je vývoj ... kdysi někdo tvrdil že 640kb paměti musí stačit každému ... a neni to tak dávno ;)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ditechi 27. 3. 2006 17:09

clie píše:a že už pro XP je 512MB minimum pro pružnou práci
ditechi
Junior

Odeslat příspěvekod dizz 27. 3. 2006 17:48

No nez vyjdou Windows Vista(201x) tak bde 8 GiB RAM normalni :)
Momentalne mam "jen" 512 MiB a pri beznem pouzivani nevim co je to swap :)
FUCK ATI
Nekupujte ATI, jejich ovladace stoji za ******

Netasny majitel graficke karty od ATI
dizz
Junior

Odeslat příspěvekod ondrad 27. 3. 2006 18:11

Pokud ma pocitac 2GB ram tak je jen spravne pokud ji operacni system vyuzije. Napr Linux mi nestale zabira temer 100% me 1GB ram, protoze to co nezaberou programy vyuzije na diskovou cache. Bylo by naopak chybou pamet nevyuzit a swapovat na disk, coz je to co delaji soucasne verze windows.
ondrad
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 3. 2006 18:23

Na Oblivion chcete li vic nez 1024 na 768 a medium je de fakto nedostacujice 2.5g procesor 1g ram a gf6600gt.Bezi to v poho i na tomto pokud neni nejaka mela potom je to hratelne nicmene je poznat ze to chce lepsi zelezo.Doporucena a tentokrat opravdu realna pokud chce jet na max je sestava v nadoblacnych vyskach tudiz mne nijak neprekvapuje co budou chtit hry za rok.Vista neVista.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Předchozí stránka