Ceny Visty - (ŠOK!!!!!!)

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 2. 2. 2007 00:48

Jen tak ze zajímavosti jsem zabrouzdal na jeden populární i-netový shop a spadl jsem hrůzou ze židle ! Windovs Vista Ultimate ENG 15 000 !!!!! Patnáct tisíc ! Pochopil bych pět ale patnáct ???? Za patnáct tisíc je základ slušného počítače, dvě Nokie 6233, X-box 360° v prémiové verzi, maximálně vybavená verze I-podu, nůž od firmy Chris Reeve, hodinky anebo GF 8800GTX. Ale Wokna ?

OMG !!!!
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod _Mike_ 2. 2. 2007 00:55

To je OEM , alebo FPP ? Ak je to FPP tak je to celkom lacne, XP Pro stal 12000 Sk ... to je ekvivalent Vista Business

BTW: Dufam , ze ceny Officu vies ake su ... lebo Windows je proti Office zadarmo.
Naposledy upravil _Mike_ dne 2. 2. 2007 01:15, celkově upraveno 1
_Mike_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 2. 2. 2007 01:10

FPP. Ale nikdo te nenuti to kupovat. Hodne lidi porada nadava na ceny winu, ale operacni system je nejdulezitejsi software na pc. Kdyz muze nekdo v klidu dat spousty tisic za grafiky, dual core cpu atd. tam musi mit i penize na os. A kdyz se mu to nelibi, at si koupi levnejsi XP, nebo linux.
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 2. 2. 2007 01:15

Nevim jestli zrovna musis nutne kupovat nejvyssi verzi Visty.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod BigMike 2. 2. 2007 01:27

Neviem či vôbec treba Vistu kupovať (inštalovať)...
MacBook Pro, 2.2 GHz, 15.4"
IBM ThinkPad R40, Intel Pentium M, 1.4GHz, 1.28GB RAM, HDD Hitachi 100GB / 7200 rpm...
BigMike
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 2. 2. 2007 01:43

To je stara polemika...windows a jeho cena. Kazdopadne, firmy si ho kupia ak nebudu chciet riskovat, no a sikovnejsich userov to opat zvedie k tomu aby si Vistu obstarali inym sposobom...

Otazka naozaj je ci ti vazne treba Ultimate verziu...
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 2. 2. 2007 01:55

Sorry, ale 15 000 za OS je dost mimo... Linux je zadarmo, Mac OS je v každém MACu... Nechápu proč vokna (byť v ultimate edici, je jasné že OEM základní verze bude laciná cca 4000-možná méně. co jsem viděl) stojí 15 000 ! Mám dvoje XP OEMka jak na booku tak na desktopu ale patnáct tisíc za ultimate edici Visty nechápu ! Jasně, nemusím ji kupovat, ba zatím Vistu vůbec pořizovat nemusím, ale šokuje mě to ! Asi je to verze pro snoby co neví co s penězi... Jiné vysvětlení nejsem schopen nalézt !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Akira Erebos 2. 2. 2007 03:06

PC píše:Jen tak ze zajímavosti jsem zabrouzdal na jeden populární i-netový shop a spadl jsem hrůzou ze židle ! Windovs Vista Ultimate ENG 15 000 !!!!! Patnáct tisíc ! Pochopil bych pět ale patnáct ???? Za patnáct tisíc je základ slušného počítače, dvě Nokie 6233, X-box 360° v prémiové verzi, maximálně vybavená verze I-podu, nůž od firmy Chris Reeve, hodinky anebo GF 8800GTX. Ale Wokna ? OMG !!!!0/quote]

Ak chces ENG, mozes si ju objednat priamo z USA. Tam stoji 399 USD. Kurz je taraz asi 21.5 kc za dolar, takze to mas za 8 a pol tisica :-)
Akira Erebos
Junior

Odeslat příspěvekod michalh 2. 2. 2007 04:02

nejsem na to odbornik, ale myslim ze jestli to chces mit vsechno "v cajku" tak musis jeste doplatit dph
michalh
Junior

Odeslat příspěvekod cassul 2. 2. 2007 07:19

Cena víceméně srovnatelná s XP, což se čekalo. Mimochodem, ukažte mi někoho, kdo má krabicovou verzi XPéček za podobnou cenu :-) . Já v tom problém nevidím, stejně si všichni časem pořídí OEM s novým PC, tam je ta cena únosná...
cassul
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 2. 2. 2007 07:30

musíte počítat také s tím že krabicivka vám vydrží podstatně dýl:
jak často měníte PC? >> tak často byste měl kupovat OEM
někomu se vyplatí mít krabicovou někomu ne

Např já mám krabicové XPPro páč u nich je možnost instalovat zároveň jak na desktop tak na notebook
no a vzhledem k tomu že už je mám pár let tak už jsem je měl tuším na 3-4 PC kdybych měl počítat s OEM už bych byl nad cenou krabicovky ...
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod cassul 2. 2. 2007 07:43

Kroxigor: Tak to se domníváš špatně. "Krabicová" verze XP (a všeho ostatního taky) je určena k použití jen na JEDNOM PC. Jde sice legálně přeinstalovat na jiný, ale tu původní instalaci musíš smazat. Nic o tom, že bys to mohl používat současně na PC a notebooku, nikde není, to porušuješ licenci a máš to na jednom z těch počítačů nelegálně. Rozdíl od OEM verzi je v technické podpoře (OEM - výrobce, krabice - MS) a v přenositelnosti (OEM ne, krabice ano).
cassul
Junior

Odeslat příspěvekod hombre_71 2. 2. 2007 07:52

...no Bill si nějak to první místo mezi nejbohatšíma lidma planety musí posichrovat.
hombre_71
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 2. 2. 2007 08:08

Len uz tolko nezavidte Billovi, kto nechce, nech si Win ani Vistu nekupuje. Kto vam kaze? Dajte si free Linux a vsetko je OK. A kto chce Vistu, nemusi mat hned Ultimate, alebo ano? To aj PC si kupujete hned "najdupanejsie", ake na trhu je? Procesor za 20 tis, grafiku za 20 tis a pod? Toto je uplne skoda polemizovat o cene Visty. BTW stoji 15 tis. ale nezabudajme, ako dlho to vyvijali a museli tych ludi za to platit. Mozno je nefer to, ze V EU to stoji viac ako v USA....
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 2. 2. 2007 08:56

Vista je vcelku lacna, len pre porovnanie kolko penazi daju ludia rocne za software ako je firewall, AV a pod? Windows je jednorazova cena na par rokov a robi ovela viacej veci ako jeden software, ktory stoji 2000 rocne. Za kvalitu sa plati, a ak clovek platit nechce moze pouzivat Linux. Ja osobne pouzivam hlavne free software, takze by som bol ochotny kupit si Vista Home Basic, ale hold nemam na to. Zatial skusam Ultimate, pretoze umoznuje nastavit policies priamo a taktiez ma spravu GPO. Inak som z vlite vyhodil vsetko ostatne, takze je ako ako Home Basic. Porovnanie edicii Visty.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Další stránka