Mám zůstat u Windows XP nebo přejít na Visty?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xhackerm 6. 2. 2007 13:23

Dostal jsem se do situace, že mám zaflákaný počítač kravinama a musím přeinstalovat Windows. Mám doma Visty a nevím, jestli je dobré je tam dávat. Nevím, jestli jim mám dát přednost před osvědčenými XP Profi. Můžete mi sem prosím napsat několik příspěvků o Vistě v praktické použití? Díky

//Mývalice: Upraven název. Tipy, jak napsat správný titulek
xhackerm
Junior

Odeslat příspěvekod Paia 6. 2. 2007 13:26

Testuju wysry už pár dnů (co se objevily česky), a radím ti, dej si radši praxí ověřený XP... usnadníš si život :)
Paia
Junior

Odeslat příspěvekod xhackerm 6. 2. 2007 13:28

A jakou "edici" ? Já mám nějaký ty Ultimate nebo co...
xhackerm
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 6. 2. 2007 13:31

xhackerm píše:Dostal jsem se do situace, že mám zaflákaný počítač kravinama a musím přeinstalovat Windows. Mám doma Visty a nevím, jestli je dobré je tam dávat. Nevím, jestli jim mám dát přednost před osvědčenými XP Profi. Můžete mi sem prosím napsat několik příspěvků o Vistě v praktické použití? Díkys/quote]

Když začaly WP, tak byly taky děraví jak sejto a nadávalo se na ně a teď skoro každej chrochtá. Je to novej soft a je potřeba mu dát šanci, kamarád Vistu má a už chrochtá teď. Asi ještě nejsou všechny programy určené pro Vistu, ale to je otázka pár dní, týdnů, kdybych měl Vistu, jdu do ní !!
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malcolmX 6. 2. 2007 13:34

O duvodech a (ne)vyhodach prechodu na Vista vychazi denne x clanku. Pokud nutne nepotrebujete funkcionalitu vazanou na Vista (neco se da ziskat aktualizaci XP) a netouzite po graficke onanii, zustante jeste chvili u XP SP2. Je smutnym faktem, ze OS od Microsoftu byvaji opravdu pouzitelne az s nasledujicim SP. Navic to zatim s podporou hw (ovladacu, her atd) pro Vista neni zrovna idealni.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod xhackerm 6. 2. 2007 13:57

Nemluvilo už se náhodou někde o tom, kdy vyjde SP pro Vistu? Aspoň přibližně?
xhackerm
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 6. 2. 2007 14:01

naisntaluj XP a k tomu si klidne dej Vistu, jestli si s ni chces hrat ... imho to za to stoji, ale na realny nasazeni to jeste imho z daleka neni ...
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 6. 2. 2007 14:03

SP na vistu ma vyjit nekdy o velkych prazdninach :D
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 6. 2. 2007 16:57

malcolmX píše:Navic to zatim s podporou hw (ovladacu, her atd) pro Vista neni zrovna idealni.

Tohle muzu jen potvrdit. Nejlepe je pockat s instalaci Visty do vydani SP1, pak jiz bude pouzitelna.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 6. 2. 2007 17:00

xhackerm, nestačí ti varovanie Británie a Kórey? Tieto štáty verejne vyhlásili, že zatiaľ neodporúčajú používať tento systém...
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xhackerm 6. 2. 2007 18:23

2 Chupacabras: Já nesleduju média ;-)
xhackerm
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 6. 2. 2007 18:51

xhackerm: a co je teda internet? :-)

Zustan u XP
Za rok si kup vistu
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 6. 2. 2007 22:14

Paia píše:Testuju wysry už pár dnů (co se objevily česky), a radím ti, dej si radši praxí ověřený XP... usnadníš si život :)>/quote]

"xhackerm": A jakou "edici" ? Já mám nějaký ty Ultimate nebo co...

xhackerm: Když nechceš poradit, proč se ptáš? :lol:
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Ow3n 6. 2. 2007 22:43

**Windows Vista jsem ještě netestoval** ale...

Myslím, že Windows Vista (WV) využijí:
a) lidi, kteří si rádi "hrajou," zkoušejí apod. s programy a jejich očku neujde žádná nová verze známějšího software :-) Chtějí jít s dobou :-)

b) "PC Servicemani" - prostě je potřebují znát hned a nemůžou čekat na SP1, 2, 3 ... :-) Nemůžou si dovolit říct zákazníkovi že ten system ještě moc neznaj, (kazí jim to prestiž)

Určitě jej NAPLNO nevyužije uživatel, kterému nyní plně vyhovují XP prof. . I když WV mají spoustu novinek přeci tou nejhlavnější je vzhled, který lze snadno dohnat i ve WinXP s trochou šikovnosti. V systémových věcech jsou Vista samozřejmě někde jinde např. preftech, atd... plno vychytávek a ulehčení (je o tom spousty článků ) ale zas tak nic převratného také ne...

Viděl bych to stejně jako přechod z Win2000 na XP, ze začátku je nepotřebovalo mnoho lidí dnes je má každý ( komu na to stačí stroj)

Přecházet tedy z XP na Vista tedy nevidím jako nutné pokud se Vám s XP pracuje dobře. Už se v nich určitě vyznáte a je otázkou zda se chcete učit novému systému a zda ho využijete. Nejprve bych si však z nějakého fóra zjistil kompatibilitu vašich komponent, zejména graf. karty a hlavně softwaru ve kterém pracujete.

Jednou přejdou všichni, však kdy? je otázkou... Já říkám pokud nepatříte ke skupině A) nebo B) a jste dosavad s XP spokojen nemá to cenu :-) Alespoň ne za ty prachy :-) A nervy :-)
Ow3n
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 6. 2. 2007 23:07

Každý Windows byl doposavad použitelný až od druhého SP, předpokládám že Vista nebude vyjímka.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Další stránka